Teraz jest 03 gru 2020, 09:59

Napisz wątekOdpowiedz Strona 347 z 365   [ Posty: 3647 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 344, 345, 346, 347, 348, 349, 350 ... 365  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kaidan Alenko
PostNapisane: 05 sie 2013, 23:55 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, DA, AC, Fable, Fallout, TES
Mniejsza napisał(a):
Ja uważam wprost przeciwnie... gdy słucham Sparge , właśnie w scenkach romantycznych to osobiście mam ochotę rzucić mu się w ramiona. Świetnie oddaje cały nastrój , emocje i etc..

A czy ja napisałem, że nie oddaje? Kaidan to właśnie jedna z najlepiej, a może i najlepiej zagrana postać w całej trylogii, a Sbarge świetnie sobie radzi ze wszystkimi rodzajami scen, nawet z tymi kluchowatymi. Nie wiem, jak to wygląda przy romansie z kobietą, bo nie grałem jeszcze w „trójkę” żeńską postacią, ale scena męsko-męska w kawiarni jest zagrana fenomenalnie i nie wiem, czy jest w trzeciej części jakaś lepiej, bardziej wiarygodnie zagrana scena. Kluchowata, trącąca telenowelą, ale świetnie zagrana. Druga w kolejności jest chyba dopiero scena pożegnania Garrusa z Shepardem w Londynie.

PostNapisane: 06 sie 2013, 07:40 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Mass effect 3 , Wiedżmin 2 , KOTOR 2
Wiesz dla mnie "kluchowata" - to nie zabrzmiało najlepiej i dlatego postanowiłam się wtrącić:) A poza tym chyba każdy romans trochę ma coś z telenoweli. Niestety , romans z Garrusem - aż mnie serce boli ale muszę to napisać - jest chyba lepszy niż z Kaidanem... chociażby w dodatku CYTADELA . Podczas przyjęcia stale podkreślał jak mu zależy na Shep. Tłumaczyłam sobie tym , że Kaidan jest po prostu mniej wylewny i nie afiszuje się ze swoimi uczuciami :)

Wszyscy mamy swoje powody by grać w ME. Tak się składa , że mój ma parę ślicznych oczu.

PostNapisane: 06 sie 2013, 11:44 
Status Widmo

Gra w: Mass Effect, DA, Wiedźmin, TES:Skyrim
Huhuhuhu, ale temat się rozkręcił ^^ To może coś dorzucę od siebie?

Widzę, że część osób tutaj krzyczy: "Kaidan jest bi!", "Kaidan jest hetero lub homo w zależności od płci Shep!". A wam powiem, że ja mam jeszcze inną teorię. Uważam, że Kaidan jest demiseksualny, a więc zakochuje się w charakterze danej osoby po dobrym jej poznaniu, a nie w przypadkowych osobach. Wiadomo tylko o 2 osobach w jego życiu, do których coś czuł - Rahna i Shep (niezależnie od płci). Warto zauważyć, że w opisach Rahny Kaidan głównie mówi o tym, jak to się zauroczył w jej charakterze. Jasne, wspomniał, że była piękna, ale to było powiedziane mimochodem, a potem opisywał tylko jej charakter i jej dobroć. Oczywiście, na tym się potem nieźle przejechał :P
W sumie uważam, że można go interpretować na różne sposoby, bo argumentów jest sporo :)

A ja znam tylko jedną osobę, która by zostawiła Kaidana na Virmirze. Nawet mój brat zawsze zostawia tam Ashley, choć on głównie robi to dlatego, że klasa żołnierza jest dla niego beznadziejna i niepotrzebna, a Kaidan jako Sentinel jest bardzo przydatny ^^ Choć przyznał, że nie przepada za Ash za jej niechęć do obcych. I nawet ta osoba, która zazwyczaj zostawiała Kaidana na Virmirze teraz stwierdziła, że w sumie go lubi, a Ash ją zdenerwowała jakimś komentarzem na temat obcych i tym razem uratowała Kaidana. Więc to może po prostu zależeć w jakich kręgach się obracamy, bo osobiście nie mam znajomych, którzy byliby miłośnikami Ash ^^ Nawet ostatnio spędziłam z Julciczką kilka godzin na gadaniu na ten temat (i ogólnie o ME i innych grach), gdy się spotkałyśmy ^^

O, i miło mi, że ktoś uważa mnie za "flagową" osobę tego forum XD Nie sądziłam, że ktoś mnie jeszcze bedzie pamiętał!

Obrazek

PostNapisane: 06 sie 2013, 15:08 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

No nie wiem, czy Kaidan tak nie zwracał uwagę na wygląd, bo dobrze pamiętam, jak w ME1 nieraz "po kumpelsku" komentował z Shepardem np. ogromne >ekhem< Benezji. Sprawiał wrażenie typowego powiedziałbym "kolesia", u którego nic (no, może poza wyglądem) nie wskazywałoby na jego "inne" upodobania. Z czasem Kaidan stał się właśnie takim kumplem mojego Sheparda, dlatego tak mi nie pasuje fakt, że przerobili go na bi w ME3. A już szczególnie scena w barze na Cytadeli, gdzie chciał wprost się umówić na randkę... chyba nie trzeba mówić, że odczucia miałem ambiwalentne. Dobrze chociaż tyle, że nie zrobili z niego czegoś na wzór tego homosia z DA2, który ponoć (bo nie grałem w DA2) był strasznie natarczywy i strzelał fochy przy odmowie bliższego obcowania z nim...

PostNapisane: 06 sie 2013, 15:31 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Batmen
1. W da2 nie ma tam ŻADNEGO homoseksualisty. Wszyscy są bi (nie wiem jak z Sebastianem, nie mam tego DLC).
2. Nie wiem czy wiesz, ale było wcześniej w planach, aby Kaidan był bi. Jakoś zrezygnowali z tego.
3. Po prostu do męskiego Shepa w me1 nie ciągnęło. Przecież w me3 sam mówi, że coś do niego poczuł. Orientacji nie da się ot tak zmienić. Sporo osób jest bi, zwłaszcza wśród kobiet.

PostNapisane: 06 sie 2013, 15:51 
Status Widmo

Ekhem, no wiesz, chyba KAŻDY by skomentował wygląd Benezji... :P Ja też to wielokrotnie komentuję, a nie kręcą mnie raczej kobiety. Trudno by było wyglądu Benezji NIE zauważyć ^^
Sprawiał wrażenie "typowego kolesia"? A co to, kurde, ma niby znaczyć? To, że ktoś jest homoseksualny (albo jest innej orientacji niż hetero), to od razu inaczej się zachowuje?? To jest zwyczajny stereotyp. Ponadto seksualność nie jest taka prosta. Czasami np po kilkudziesięciu latach osoba zdaje sobie sprawę, że kręci ją też inna płeć. Spójrz na przyjaźń Corteza i Vegi - zachowują się razem właśnie jak tacy twoi "typowi kumple" i jestem pewna, że po ich rozmowach nie wiedziałbyś, że Steve jest gejem (oczywiście chodzi mi o sytuację, w której byś wcześniej nie wiedział). Steve też komentował Vegę i asari podczas bioticballa (czy jak to się tam nazywało) w dlc Citadel.
Poza tym wątpię by Kaidan podrywał manShep, gdy ten już jest w związku. Nawet Liara tego nie robiła, gdy Shep miał/a kogoś innego, a ona słynie właśnie z tego, że non stop podrywa Shep/a.

I, z łaski swojej, nie używaj obraźliwych wyrażeń typu "homoś".

Nawiązując jeszcze do wypowiedzi Skeczora - prawdopodobnie ludzie rodzą się z wrodzonym biseksualizmem, a to społeczeństwo narzuca nam potem orientację.

W DA2 przecież były osobne kwestie dialogowe na romans (nawet zaznaczone serduszkiem), więc nikt nie musiał z danymi postaciami romansować. Jeśli samemu wciskało się te kwestie dialogowe, to już nie jest to wina gry czy postaci, ale wasza. Po co to robiliście, skoro nie chcieliście romansu z facetem? :>

Tak, z ME1 wycięto biseksualność Kaidana i Ash. Nie wiem czy wiecie, ale gdy się skoduje ich homoseksualne romanse, to przenosi się to w save'ie do ME2 i taki manShep może z Kaidanem gadać na Horyzoncie jakby mieli romans i to samo tyczy się femshep i Ash.

BTW, wątpię by w przyszłości ludzie byliby tak uprzedzeni do orientacji seksualnych. Patrząc na serię ME, to nikt tego nie komentuje, bo jest to tam rzecz normalna. Wątpię by też by przypisywali sobie łatki typu "homo", "hetero", "bi" itd.

Obrazek

PostNapisane: 06 sie 2013, 16:27 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: GTA: SA, LoL, ME 3, Wiedźmin, TF 2
Luelle napisał(a):
Ekhem, no wiesz, chyba KAŻDY by skomentował wygląd Benezji... :P Ja też to wielokrotnie komentuję, a nie kręcą mnie raczej kobiety. Trudno by było wyglądu Benezji NIE zauważyć ^^

Hm, to chyba nawet Kaidan w 3 części prowadzi rozmowę z Vegą przy stole do pokera. Czy może z Garusem? W każdym razie, zastanawiają się nad kobietami pokroju Samary czy Benezji rozważając czy w przypadku Asari biust kiedyś rosnąć przestaje ;3
Widać mimo wszystko Kaidan to zwykłe facet. Jakkolwiek kluchowaty by nie był.

Aedd Gynvael ~ Przybysz na próbie

dahlvald | lastfm | tumblr

PostNapisane: 06 sie 2013, 16:42 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Mass Effect 3;2;1, Skyrim, Oblivion
Luelle napisał(a):
Nawiązując jeszcze do wypowiedzi Skeczora - prawdopodobnie ludzie rodzą się z wrodzonym biseksualizmem, a to społeczeństwo narzuca nam potem orientację.

Ciekawe obserwacje. Dotychczas myślałem, że priorytetem wszystkich dzieł natury jest zachowanie gatunku.

Cytuj:
Tak, z ME1 wycięto biseksualność Kaidana i Ash. Nie wiem czy wiecie, ale gdy się skoduje ich homoseksualne romanse, to przenosi się to w save'ie do ME2 i taki manShep może z Kaidanem gadać na Horyzoncie jakby mieli romans i to samo tyczy się femshep i Ash.

Czyli dobrze, że poświęciłem go na Virmirze?

Cytuj:
BTW, wątpię by w przyszłości ludzie byliby tak uprzedzeni do orientacji seksualnych. Patrząc na serię ME, to nikt tego nie komentuje, bo jest to tam rzecz normalna.(...)

Nie komentują, bo boją się, że zaraz na nich wsiądą i zaczną po nich jechać, a gdy ten się odezwie, to wkracza inkwi....., przepraszam, moderator i czyści wątek dziwnie usuwając jedynie posty "homofoba".

Ps. Mnie osobiście nie interesuje co będzie w przyszłości (oczywiście za wyjątkiem ME4 :) ). Pojęcie człowieczeństwa ciągle się zmienia. W średniowieczu ktoś kto poczuł się urażony wyzywał adwersarza na pojedynek i albo ginął, albo wypruwał draniowi flaki ku uciesze gawiedzi, która jeszcze zaświadczała, że wszystko odbyło się w majestacie prawa. Homoseksualiści byli od zawsze i od zawsze stanowili margines społeczeństwa, ponad który nigdy nie udało im się wybić. Wiem co mówię, a zauważcie, że połowę (długiego już) życia spędziłem w Szwecji.

Obrazek

PostNapisane: 06 sie 2013, 17:04 
Status Widmo

Cytuj:
Ciekawe obserwacje. Dotychczas myślałem, że priorytetem wszystkich dzieł natury jest zachowanie gatunku.

Zależy jak na to patrzysz. W świecie zwierząt, zwierzęta, które związują się z osobnikami tej samej płci zawsze wychowują młode. Np wśród czarnych łabędzi dwóch samców zapładnia samicę, po czym wyganiają ją z gniazda i sami wychowują młode, dzięki czemu wśród młodych jest mniejsza śmiertelność. Małpki bonobo w ogóle nie zawracają sobie głowy zachowaniem gatunku, bo tam każdy kopuluje z każdym. Duży procent żyraf żyje, że tak powiem, w związkach homoseksualnych, ale jakoś nie widzę by żyrafy wyginęły. Nawet osobniki aseksualne mają swoje miejsce w naturze. Tak więc gatunek jest zachowany, a zwierzęta robią to podświadomie.

Cytuj:
Czyli dobrze, że poświęciłem go na Virmirze?

Przecież nie zmodowałeś sobie ME1 by mieć z nim romans, więc nie wiem po co ten komentarz.

Cytuj:
Nie komentują, bo boją się, że zaraz na nich wsiądą i zaczną po nich jechać, a gdy ten się odezwie, to wkracza inkwi....., przepraszam, moderator i czyści wątek dziwnie usuwając jedynie posty "homofoba".

A skąd ty masz takie informacje, że w przyszłosci "boją się"? Lol, chyba nie wiesz co to jest strach, zapytaj się homoseksualistę, który często boi się o swoje życie co to jest strach. To jest dopiero strach, a nie strach przed moderatorem... A homofobia to po prostu bycie zwykłym dupkiem, cytując Morgana Freemana. A bycie dupkiem jest niemile widziane na forum.

A teraz może zmieńmy temat, bo to wątek o Kaidanie.

Obrazek

PostNapisane: 06 sie 2013, 17:04 
Nałogowiec
Nałogowiec

No to wkracza inkwi... moderacja. Bardzo proszę, to nie temat traktujący o roli homoseksualizmu w dzisiejszych, lub jakichkolwiek innych czasach. W związku z tym proszę o zakończenie offtopu i powrót do pierwotnej dyskusji, bądź nie kontynuowanie jej wcale.

Fan page Status Widmo --> https://www.facebook.com/StatusWidmo

tumblr Status Widmo --> http://statuswidmo.tumblr.com

Napisz wątekOdpowiedz Strona 347 z 365   [ Posty: 3647 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 344, 345, 346, 347, 348, 349, 350 ... 365  Następna strona