Teraz jest 28 lis 2020, 10:16

Napisz wątekOdpowiedz Strona 19 z 36   [ Posty: 360 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 36  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Garrus Vakarian
PostNapisane: 11 kwi 2012, 21:49 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Jakby dali Garrusa, załóżmy pod koniec ME3 to całkiem inne dialogi by były i nie dało by się tak zrobić że po 10 minutach Garrus i Shep to najlepsi przyjaciele. A jak jest od początku to twórcy mają pole do popisu.
A weźmy taki przypadek. Masz przyjaciela znasz go 10 lat i nagle spotykasz gościa który ma takie same zdanie jak ty, słucha takiej samej muzyki i w ogóle się fajnie się z nim gada. I co wtedy tego przyjaciela co znasz go 10 lat ostawiasz na bok i mówisz że życie mu ścieżki dialogowe źle napisało?

PostNapisane: 11 kwi 2012, 22:47 
Adept analogów
Adept analogów

Bacara napisał(a):
Jakby dali Garrusa, załóżmy pod koniec ME3 to całkiem inne dialogi by były i nie dało by się tak zrobić że po 10 minutach Garrus i Shep to najlepsi przyjaciele. A jak jest od początku to twórcy mają pole do popisu.
A weźmy taki przypadek. Masz przyjaciela znasz go 10 lat i nagle spotykasz gościa który ma takie same zdanie jak ty, słucha takiej samej muzyki i w ogóle się fajnie się z nim gada. I co wtedy tego przyjaciela co znasz go 10 lat ostawiasz na bok i mówisz że życie mu ścieżki dialogowe źle napisało?

...ale to nie o to chodzi że oni sa najlepszymi kumplami tylko o sam fakt że Garrus to jedna z najlepszych postaci.
Poza tym jak spotkasz kogoś z kim po prostu dogadujesz sie świetnie to zaczynasz spedzać z nim czas i po krótkim czasie zostaje twoim przyjacielem.
Co za różnica czy znasz go 10 lat czy pare miechów skoro to po prostu godny zaufania koleś z którym fajnie sie spedza czas i czasem rzuca takim tekstem że normalnie miażdzy? (jak ten tekst Garrusa że jak ktoś wchodzi w wiek meski to trzeba go wysłać na striptiz zamiast jakichś rytuałów przejścia)
Do tego jak masz do wyboru 2 gości:
1.takiego z którym zajebiście sie spedza czas
2.takiego który wali jakieś smuty jak np Jacob
To z kim bedziesz spedzał wiecej czasu?

PostNapisane: 12 kwi 2012, 07:31 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Trylogia Mass Effect
a jak twoj przyjaciel zaczalby walic smuty to bys go zostawil? ;> a ogólnie większość towarzyszy jakby nie patrzeć są przyjaciółmi naszego Sheparda, chyba że gramy skrajnym renegatem który ma wszystkich w nosie ;)

poza tym approve. w me 1 z moich dotychczasowych obserwacji wynika, że jednak Tali i Wrex to pogromcy wind są ;) z Garrusem, nie jest źle ale nie spadłem z krzesła jeszcze :) ogólnie Wrex został świetnie zrobiony w ME1, no ale to nie ten temat więc kończę ;)

PostNapisane: 12 kwi 2012, 08:47 
Adept analogów
Adept analogów

Qrn napisał(a):
a jak twoj przyjaciel zaczalby walic smuty to bys go zostawil? ;> a ogólnie większość towarzyszy jakby nie patrzeć są przyjaciółmi naszego Sheparda, chyba że gramy skrajnym renegatem który ma wszystkich w nosie ;)

No dobra masz mnie tylko że tak na serio to my nie gadamy o tym co byśmy zrobili w realu tylko o tym że Garrus jest jednym z najlepszych towarzyszy niezależnie czy go poznasz dopiero w 3 czy masz go przez wszystkie 3 cześci.
I tyle.

PostNapisane: 12 kwi 2012, 10:48 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

mowiac szczerze ja podchodze do gry tak ze mysle wlasnie jakby to byly realne więzi, przyjaźń etc, wtedy gra nabiera znaczenia i przekonania ;) i ogólnie milej spędza się przy niej czas.... i w zasadzie scenarzysta trochę spalił przy nim... bo ani razu nie mialem go w drużynie przez całą grę w trylogii tym moim "pierwszym głównym" sejwem, a on wspominał takie chwile, których wspominać nie mógł. i wspominał je w takim swietle jakby byl tym co mi ciagle ratowal tylek ;)

PostNapisane: 13 kwi 2012, 15:03 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Jedna z moich ulubionych postaci. Na przykładzie Vakariana (oczywiście jeżeli będziemy grać z nim w drużynie, tak że jego wspominki będą uzasadnione) można ewidentnie zaobserwować jak ewoluowało podejście scenarzystów do towarzyszy. Przyznam szczerze, że ME1 w ogóle nie przekonał mnie do tego turianina. Ot jakiś mundurowy, który skorzystał z okazji żeby podpiąć się do akcji Sheparda w nadziei na łamanie zasad. ME2 ukazuje jak Garrus bierze sprawy w swoje ręce robiąc porządki na Omedze. Oprócz, kultowej "kalibracji", która stała się doskonałą pożywką dla żartów w ME3, podoba się koloryt jakiego nabiera ta postać. Na uznanie zasługuje fakt, że autorzy "chcą" zainteresować nas tą postacią, np przez docinki względem Sheparda o wyrównania szans w czasie podrywu po tym jak eksplozja oszpeciła twarz Vakariana. Na chęć pogłębienia znajomości Komandora z Garrusem wskazuje też fakt, że jest on jedną z pierwszych postaci, jakie werbujemy na misję samobójczą. Ja dałem się skusić i "zaprzyjaźniłem się" z nim, co spowodowało, że ME3 dopisało pięknie ciąg dalszy tej znajomości.

Napisałbym coś jeszcze, ale to cholerne działo nie skalibruje się samo. ;)

PostNapisane: 14 kwi 2012, 12:55 
Casual
Casual

Jestem ciekaw czy jeśli była taka osoba, która nie wzięła vakariana w me1 do drużyny czy dialogi z nim w me2 i me3 się różnią. np nie wspomina wydarzeń z jedynki itp

PostNapisane: 14 kwi 2012, 13:49 
Adept analogów
Adept analogów

Skoro np nie grałeś w ME1 a zaczynasz od 2 a on jak go spotykasz nawija o startych czasach, tzn że canon mówi że był w zespole niezależnie od tego czy grałeś w ME1 czy nie.
Natomiast jak ktoś nie grał w ME1 i spotyka w 2 Garrusa to powinna być gadka jakbyś spotkał go 1 raz a on cie zna tylko dlatego że ogólnie Shepard jest znany w kosmosie za to czego dokonał w 1.
Po prostu jest jakaś linia która mówi co miało miejsce a co nie niezależnie od twoich działań w tym temacie.
Przecież np jak nie grałem w Arrivala to powinienem nie mieć zwiazku z tymi wydarzeniami a gra przyjmuje że mam z nimi zwiazek.
Polecieli po prostu po najmniejszej linni oporu i te mityczne "wybory" o jakich sie mówiło spadły do kategorii kosmetyki.

PostNapisane: 14 kwi 2012, 14:59 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

nieważne czy miałeś go czy nie i tak bedzie nawijał o starych czasach, ja nie mialem go nigdy a ciagle sie chwalił jak mnie nie ratował na tych misjach wszystkich ;)

PostNapisane: 15 kwi 2012, 22:04 
Casual
Casual

bo wystarczy mieć go na statku. Jak masz go na statku to na pewno będzie o tym mówi bo tam był, to jasne. Z tym, że można go nie mieć w ogóle załodze i to dobrze zilustrował maciej

Napisz wątekOdpowiedz Strona 19 z 36   [ Posty: 360 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 36  Następna strona