Teraz jest 28 lis 2020, 13:05

Napisz wątekOdpowiedz Strona 10 z 36   [ Posty: 360 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 36  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Garrus Vakarian
PostNapisane: 16 lis 2011, 18:18 
Status Widmo

Gra w: Mass Effect, DA, Wiedźmin, TES:Skyrim
Zdrajca Sidonis nie jest złem? Jest, takich ludzi powinno się eliminować, to jeden z najgorszych typów ludzi. Przez niego zginęło mnóstwo ludzi.
Saren nie jest zły? Garrus chciał tylko wykonać swoją robotę policjanta, ale biurokraci mu w tym przeszkadzali. Chciał go postawić przed sądem, by odpowiadał za swoje czyny. Lecz gdy usłyszał o tym co się działo na Eden Prime, a potem na innych planetach (w tym Virmirze) to nie dziwię się, że chciał zabić Arteriusa.
A Doktor Sarleon? Szumowina, eksperymentująca na innych, dumna z tego (sam przydomek na to wskazywał). Sama bym go zastrzeliła, ale zawsze zostawiam to Garrusowi.
Tak więc myślę, że postępowanie Vakariana jest jak najbardziej słuszne w każdym calu ;)

Obrazek

PostNapisane: 16 lis 2011, 20:23 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: DA, ME, TES, TLJ
Hm, napisałam, że ta scena mnie "rozbroiła" w całkiem pozytywnym znaczeniu; urzekło mnie jego zachowanie i sposób, w jaki rozmawiał. Garrus ewidentnie dopytywał się, co Shep zrobi Sarenem, bo zależało mu na... sprawiedliwości? Chociaż można dyskutować, czy to odpowiednie słowo - Saren niewątpliwie był skurczybykiem jakich mało, ale czy wymierzenie na nim poniekąd samosądu było słuszne? To dość dyskusyjne, ale chęć do działania Garrusa jest godna podziwu, a skoro zdawał sobie sprawę, że oficjalna droga wymierzenia kary Sarenowi mogłaby zawieść to... kulkę w łeb - nie dziwię się.

Obrazek

Dubhenn haern am glǎndeal, morc'h am fhean aiesin.

PostNapisane: 16 lis 2011, 20:43 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Różne
Kurczę, wszyscy ci wrogowie Garrusa mają imiona na literę S :) S jak... skur... czybyk :P

PostNapisane: 16 lis 2011, 22:57 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: DA, ME, TES, TLJ
Tudzież inny ...syn. W każdym razie wszyscy wrogowie Garrusa biorą się z tego, że on nie potrafi "nie działać" i stać bezczynnie. Pracowity chłopiec, to i nieprzyjaciół ma sporo.

Obrazek

Dubhenn haern am glǎndeal, morc'h am fhean aiesin.

PostNapisane: 16 lis 2011, 23:13 
Status Widmo

To dziwne, że Shepard nie jest wrogiem Garrusa, w końcu jego nazwisko też na "S" jest... :P

Obrazek

PostNapisane: 17 lis 2011, 07:37 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Za mało wiemy o Sidonisie, aby go osądzać i wykonywać egzekucję. Każdy pęka, jeśli się go torturuje dostatecznie długo i dobierze odpowiednie metody zastraszania. Jestem zwolennikiem wymierzania kar bez pozwolenia biurokratów i skorumpowanych sądów, ale nie jestem zwolennikiem pochopnego działania.
Luelle, sama kiedyś twierdziłaś, że Saren jest bardzo skomplikowaną postacią i ma swoją motywację. A teraz nagle uznajesz go za Czyste Zło. Upraszczacie sprawę, tyle Wam powiem.
PS - Tela Vasir też jest całkowitym czarnym charakterem? Miała swoje powody. A przed zgonem wytknęła mi, że pracuję dla Cerberusa po tym, co stało się z moim oddziałem na Akuze. I to była mocna scena. Kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamień...

PostNapisane: 17 lis 2011, 07:58 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Różne
Daimonion napisał(a):
Za mało wiemy o Sidonisie, aby go osądzać i wykonywać egzekucję. Każdy pęka, jeśli się go torturuje dostatecznie długo i dobierze odpowiednie metody zastraszania.

Wiemy, że droższy był mu własny tyłek, niż życie przyjaciół. Poza tym, chłopaka męczą wyrzuty sumienia, więc zabicie go to swojego rodzaju pomoc :P

Cytuj:
Luelle, sama kiedyś twierdziłaś, że Saren jest bardzo skomplikowaną postacią i ma swoją motywację. A teraz nagle uznajesz go za Czyste Zło.

Będziesz bronił rasisty i mordercy ? Dla ciebie to nie zło?

Cytuj:
PS - Tela Vasir też jest całkowitym czarnym charakterem? Miała swoje powody. A przed zgonem wytknęła mi, że pracuję dla Cerberusa po tym, co stało się z moim oddziałem na Akuze. I to była mocna scena. Kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamień...

Vasir udowodniła swoją podłość po wzięciu tego zakładnika i swoich słowach...
CO do Akuze - sam nad tym ubolewam, ale niestety nie da się nie współpracować z Cerberusem. Czekam na zemstę w trójeczce B)

PostNapisane: 17 lis 2011, 09:15 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Aldersberg też był rasistą i mordercą :) Co nie zmienia faktu, że nie jest to postać jednowymiarowa i z gruntu zła. Miał swoją motywację, którą cholernie trudno podważyć. Co prawda zabrał się za to w niewłaściwy sposób, ale sam fakt poświęcenia jakiejś ilości ofiar, aby przeżyć mogło znacznie więcej osób, nie może być ostatecznym argumentem do orzeczenia o sukinsyństwie danej osoby. Powiem krótko - Shepard i końcówka Arrival.
Ludzie, nie można najpierw strzelać, a potem sprawdzać, czy ukatrupiło się właściwą osobę. A Garrus ma takie ciągoty i jeśli nadal będzie działać w świecie - we własnym mniemamniu - czarno-białym, to skończy jak Saren. To jest ten typ myślenia - wykonać robotę za wszelką cenę, niezależnie od tego, ile osób zginie (np. zakładnicy doktora z opowieści Garrusa w ME1). Jeśli gramy renegatem, to OK. Ale idealista tak nie postępuje.

PostNapisane: 17 lis 2011, 17:06 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME1,ME2,AC:B,U2,zbiera na:ME3
W ME3 Garrus zmieni się w bezwzględnego mściciela :D .

PostNapisane: 17 lis 2011, 17:22 
Status Widmo

Cytuj:
Luelle, sama kiedyś twierdziłaś, że Saren jest bardzo skomplikowaną postacią i ma swoją motywację. A teraz nagle uznajesz go za Czyste Zło. Upraszczacie sprawę, tyle Wam powiem.

Daimonion, o Sarenie to wcześniej ja mówiłam SWOJE zdanie, tak jak ja widzę obiektywnie tę postać. Daelj sądzę, że to tzw. "szara" postać, nie całkowicie zła. Ale patrząc z punktu widzenia Garrusa to nie dziwię się, że ten później chciał go zabić (i tu są te wspomniane wcześniej przeze mnie Eden Prime czy Virmir). Z osobą taką jak Saren nigdy nic nie wiadomo. Raczej nie stanie się nagle kochającym wszystkie istoty turianinem. W ME są ciężkie wybory, dlatego lepiej zabić taką szumowinę i uratować w ten sposób galaktykę niż oszczędzić i potem żyć w niepewności czy pewnego dnia Saren znów zdradzi. Taką decyzję podjął Shep w "Arrival" - zdecydował się zniszczyć przekaźnik (zabijając 300tys. istnień, ale uratował galaktykę). Oczywiście, nie byli oni źli, dlatego tym bardziej zgadzam się z uśmierceniem Sarena. Najlepszym zakończeniem jest, gdy sam popełnia samobójstwo - dzięki temu na koniec trochę zyskał w oczach.

Co do Sidonisa... To był zwykły tchórz i zdrajca. Takich nie toleruję, dlatego bez skrupułów pozwoliłam go zabić

Obrazek

Napisz wątekOdpowiedz Strona 10 z 36   [ Posty: 360 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 36  Następna strona