Teraz jest 15 paź 2018, 18:52

Napisz wątekOdpowiedz Strona 32 z 33   [ Posty: 329 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Tali'Zorah
PostNapisane: 21 sty 2016, 15:37 
Nałogowiec
Nałogowiec

Primm napisał(a):
Paranormal:
"Zniszczmy wszystkie gethy - Taak!"

Gethy wypędziły quarian z ich własnej planety. Rozumiem, że sami na siebie sprowadzili to nieszczęście, ale ja tam ani trochę się im nie dziwie, że chcą ich wszystkich zniszczyć. W końcu mają wybór. Żyć dalej w skafandrach (wyobraź to sobie - nie możesz go rozszczelnić (już nie mówię o zdejmowaniu) nawet w toalecie czy podczas jedzenia). Albo zniszczyć Gethy i odzyskać rodzinną planetę. Zacząć życie bez skafandrów i podążać ku świetlanej przyszłości. Gethy nie chciały pokoju. Quarianie wywołali tę wojnę 300 (growych) lat temu i od tamtego czasu gethy wcale nie chciały żyć w zgodzie z quarianami. Dopiero po wielu zabiegach wykonanych przez Sheparda, zaistniała szansa na pokój. Ale admirałowie po tych wszystkich latach nie wierzyli już w pokój i woleli nie ryzykować. No chyba, że nasz Shepard ma odpowiednio dużo punktów, wtedy może przekonać obie strony do pokoju.

Gethy chciały pokoju. Po prostu do części wdał się 'wirus'. Quarianie nie poczekali na to jakie Gethy są - odkryli, że Gethy są rozumne i chcieli je pomordować. Maszyny się broniły.

Quarianie nie są dobrzy i niewinni.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 21 sty 2016, 17:57 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, Wiedźmin, KOTOR
Gethy tym bardziej nie są. Różnica jest taka, że Quarianie żyją i egzystują i żaden wirus nie każe im nas mordować. Dlatego nigdy nie miałem problemu, którą z tych ras wybrać :)

PostNapisane: 21 sty 2016, 19:04 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Od zawsze było mi szkoda tego prostego quariańskiego ludu, który musiał cierpieć z powodu kilku krótkowzrocznych jednostek na wyższych szczeblach i ich głupich decyzji. Najpierw stworzenie gethów i wojna z nimi, w której zginęło miliony quarian, a ci którzy przeżyli musieli wieść koczowniczo-żebraczy tryb życia, spędzając resztę życia w kombinezonach, pogardzani przez resztę ras drogi mlecznej.
Następnie w środku wojny ze żniwiarzami zachciało im się zaatakować gethy i tylko pomoc Sheparda uchroniła resztę rasy przed zagładą.
Bardzo poruszająca była dla mnie scena w której spotykamy umierającego mechanika, który zginął broniąc reszty rozbitków ze statku kapitana Korrisa :(

PostNapisane: 21 sty 2016, 19:06 
Free Company of Alinor

Gra w: Lepiej nie będę się przyznawać
Tym bardziej? Ja wciąż uważam quarian za dobrych. Nie niewinnych, ale na pewno dobrych. 300 lat temu chcieli zlikwidować (lub zabić - jak kto woli) gethy, gdyż wiedzieli, ze stanowią one zagrożenie dla samych quarian. Quarianie stworzyli SI zupełnie niechcący. Gethy nie miały być inteligentne. Po za tym najpierw próbowali je wyłączyć, dopiero później zabrali się za bardziej... pewne rozwiązanie (chociaż wiem, że wyłączenie i rozstrzelanie to dla gethów podobna perspektywa). Ja w zupełności rozumiem quarian i wcale im się nie dziwię, że chcieli zniszczyć gethy. Robili to dla swojego bezpieczeństwa. Nie mieli z tego żadnych korzyści...

PostNapisane: 21 sty 2016, 20:51 
Nałogowiec
Nałogowiec

Pracowali nielegalnie nad SI. To już było ryzykowne. Później gdy już 'ożyło' chcieli je wyłączyć. Dla gethów to śmierć. Quarianie nawet nie chcą przyjąć, że mogli zawinić.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 21 sty 2016, 21:24 
Free Company of Alinor

Pracowali nielegalnie nad SI? Nic mi o tym nie wiadomo. Wiem za to, że pojedynczy geth ma inteligencję zbliżoną do inteligencji miksera. Dopiero sieć wielu gethów okazała się być inteligentna. Quarianie nie pracowali nad SI. Stworzyli ją nieświadomie. Dodawali ulepszenia do gethów by pracowały wydajniej, ale nagle okazało się, że zaczynają zadawać pytania natury egzystencjalnej.

Wyobraź to sobie tak... W naszych czasach mamy smartfony, komputery, serwery i wiele innych jednostek o jakiejśtam mocy obliczeniowej. Wszystko połączone jest ze sobą za pomocą internetu. Co byś zrobiła, gdyby nagle okazało się, że ten cały... system, jest inteligentny i istnieje ryzyko, że może w końcu zwrócić się przeciwko nam?

PostNapisane: 21 sty 2016, 21:37 
Nałogowiec
Nałogowiec

Primm napisał(a):
.. Wiem za to, że pojedynczy geth ma inteligencję zbliżoną do inteligencji miksera. ...

Mikser nie posiada inteligencji.

PostNapisane: 21 sty 2016, 21:41 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Quarianie świadomie ulepszali gethy aby pracowały wydajniej i były zdolne do bardziej skomplikowanych operacji. Sami byli sobie winni, mało tego wplątali inne rasy w swoją wojnę (patrz Eden Prime)

PostNapisane: 21 sty 2016, 22:13 
Free Company of Alinor

benioxxl napisał(a):
Primm napisał(a):
.. Wiem za to, że pojedynczy geth ma inteligencję zbliżoną do inteligencji miksera. ...

A myślisz, że o co mi chodziło?. Pojedynczy geth odizolowany od innych też nie posiada inteligencji.

@UP
To akurat sprawka żniwiarzy. Po za tym tylko niewielki procent gethów przyłączył się do Sarena. Same gethy nazywały ich (tych, którzy przyłączyli się do Sarena) heretykami.

PostNapisane: 21 sty 2016, 22:58 
Nałogowiec
Nałogowiec

Primm napisał(a):
benioxxl napisał(a):
Primm napisał(a):

A myślisz, że o co mi chodziło?. Pojedynczy geth odizolowany od innych też nie posiada inteligencji.

Mikser można łatwo wyłączyć, pojedynczego getha już nie koniecznie, albo inaczej, jak mam do zabicia dziesięciu gethów i zostanie mi tylko jeden, to jakoś nie odczułem aby nagle przestał myśleć.

Mikser mimo wszystko musi się jeszcze wiele nauczyć, aby dorównać pojedynczemu gethowi/gethu(czy jak to się tam odmienia :) )

Napisz wątekOdpowiedz Strona 32 z 33   [ Posty: 329 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33  Następna strona