Teraz jest 19 paź 2018, 18:24

Napisz wątekOdpowiedz Strona 33 z 33   [ Posty: 329 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Tali'Zorah
PostNapisane: 21 sty 2016, 23:20 
Free Company of Alinor

Gra w: Lepiej nie będę się przyznawać
Pojedynczego getha również łatwo wyłączyć. Problem w tym, że w Mass Effect nigdy nie miliśmy do czynienia z pojedynczym gethem. Przykłądowy Legion też zawsze był połączony z tysiącami innych gethów. To właśnie ta siec czyni je inteligentnymi. Im więcej gethów, tym każda jednostka jest bardziej inteligentna. Czyli zabijając jednego getha, osłabiasz inteligencję reszty. To tak jakby niszczyć neurony w ludzkim mózgu.

Pojedynczy geth NIE MA inteligencji. Jest jak smartfon czy komputer. Potrafi szybko liczyć i analizować otoczenie, ale nie jest istotą inteligentną. Cały czas mówię tu o geth'ie (rzeczywiście ciężko się to słowo odmienia :D), który jest sam. Odłączony od innych gethów. Pojedynczy neuron w mózgu nie jest inteligentny, ale ich ogromna sieć - zwana mózgiem, już tak.

PostNapisane: 21 sty 2016, 23:44 
Nałogowiec
Nałogowiec

Svek napisał(a):
Quarianie świadomie ulepszali gethy aby pracowały wydajniej i były zdolne do bardziej skomplikowanych operacji. Sami byli sobie winni, mało tego wplątali inne rasy w swoją wojnę (patrz Eden Prime)

Właśnie.
Primm napisał(a):
To akurat sprawka żniwiarzy. Po za tym tylko niewielki procent gethów przyłączył się do Sarena. Same gethy nazywały ich (tych, którzy przyłączyli się do Sarena) heretykami.

A ty na podstawie tej grupki osądzasz Gethy.

Primm - więc zmienienie kogoś w warzywo a później zabicie bo już nie myśli jest ok?

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 22 sty 2016, 00:40 
Free Company of Alinor

Gra w: Lepiej nie będę się przyznawać
Chyba się nie rozumiemy. Wcale nie mówię i nie myślę, że zabijanie gethów jest "ok". Jednak ani trochę nie dziwię się quarianom, że zaatakowali gethy (300 lat temu) gdy okazało się że są inteligentne. Istniało prawdopodobieństwo, że gethy się zbuntują. Po za tym tworzenie SI było nielegalne. Wcale się nie dziwię quarianom, że chcieli zniszczyć gethy, naprawdę.

"A ty na podstawie tej grupki osądzasz Gethy." - Paranormal
Nikogo nie osądzam. Osądzasz mnie o to, że osądzam gethy na podstawie heretyków, jednak żadnych argumentów, dowodów i tym podobnych nie widzę :D. Nie mam nic przeciwko gethom. I zdecydowanie nie osądzałem ich na podstawie heretyków. Nie wiem skąd to wzięłaś... Ja uważam jedynie, że wybór gethy vs. quarianie powinien być oczywisty. Gethy (choć z natury nie są wrogie) stanowią zagrożenie. Zawsze można je przeprogramować i nagle wszystkie zaczną zabijać. Heretycy nie powstali z niczego. Kiedyś byli normalnymi gethami, ale zaczęli zabijać. Po za tym SI, która przewyższa inteligencję istot organicznych może wymyślić jeszcze bardziej inteligentną SI, a tamta jeszcze bardziej... i tak dalej. W końcu okaże się, że gethy będą nowymi Żniwiarzami... Krótko mówiąc - gethy stanowią i stanowiły duże zagrożenie. Nie dziwię się, że quarianie chcieli się ich pozbyć 300 lat temu, i nie dziwię się, że chcą się ich pozbyć w czasie wojny ze Żniwiarzami. W tej wojnie zdecydowanie popieram quarian, i uważam, że najbardziej rozsądne jest zniszczenie gethów zanim Legion wyśle do nich ten... "kod Żniwiarzy", który sprawi, że każdy Geth będzie osobną SI. Opcja pokoju wydaje się być bardzo atrakcyjna, jednak ja nie wierzę, że ten pokój będzie trwały. Mimo wszystko zawsze wybierałem pokój. Ale jak teraz sobie o tym myślę, to zniszczenie gethów wydaje się być lepszą opcją. Bardziej bezpieczną dla galaktyki i tak dalej.

PostNapisane: 09 kwi 2016, 00:08 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Mass Effect Trilogy, Dragon Age,World of Warcraft
O rozmowach na temat Gethów i ich egzystencji zapraszam do odpowiedniego dla takich rozmów tematu: viewtopic.php?f=156&t=12101&start=1440 :)

PostNapisane: 21 kwi 2017, 21:05 
Casual
Casual

Obok Garrusa najlepszy towarzysz. Prawie od samego początku nam towarzysyz aż do końca. Najbardziej ją polubiłem oczywiście za charakter. Taka dobra dusza załogi. No i oczywiście Tali jest najlepszą opcją romansu dla Sheparda <3

Tali: I have a home.
Tali: Come back to me

PostNapisane: 22 kwi 2017, 13:27 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: ME Andromeda, Warframe
Obok Garrusa i Wrexa ofcourse :)

PostNapisane: 22 kwi 2017, 16:06 
Casual
Casual

Someone napisał(a):

Oczywiście, niestety o Wrexie zapomniałem bo w przeciwieństwie do Garrusa i Tali tylko w jednej części występuje jako pełnoprawny członek drużyny.

Tali: I have a home.
Tali: Come back to me

PostNapisane: 22 kwi 2017, 16:29 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: MassEffect,Wiedźmin,CS:GO,LoL
Quarian napisał(a):
Someone napisał(a):

Oczywiście, niestety o Wrexie zapomniałem bo w przeciwieństwie do Garrusa i Tali tylko w jednej części występuje jako pełnoprawny członek drużyny.

Oraz w DLC Cytadela - jeśli jeszcze nie kupiłeś to Ci polecam - moim zdaniem najlepszy dodatek z całej trylogii.

PostNapisane: 11 lis 2017, 18:59 
Casual
Casual

„I never did see her face, but I always imagined there was… What do humans cal lit? An angel behind that mask” słowa Garrusa w przypadku śmierci Tali dobrze ją opisują. To taka dobra, ciepła, trochę wrażliwa osoba z wielkim sercem, której lepiej mimo wszystko nie denerwować z racji dzierżonej w jej rękach shootgun’a :P. Osoba w której piękno tkwi we wnętrzu, Jej osobowości a nie zewnętrznej powłoce. Choć muszę przyznać, że kombinezony quarrian, a szczególnie kombinezon Tali z 2 i 3 części jest naprawdę ładny. „the whole suit is lovely. Quite snug, in all the right places.” (nie muszę chyba przedstawiać czyj to cytat :P) No i te bioderka jak słusznie skomentował Joker :). Jest coś intrygującego w Tali, ta pewna tajemniczość związana z Jej wyglądem. Muszę przyznać, że zanim jeszcze zacząłem grać w Mass Effect, dziwił mnie pewien hype wokół Tali. Romansować z kosmitą który musi chodzić zawsze w kombinezonie? Nie wiedząc nawet jak wygląda? Wydawało mi się do przynajmniej dziwaczne. Początkowo też podchodziłem do Niej z rezerwą, obca osoba dłubiąca przy najważniejszych systemach super tajnego wojskowego statku? Szybko jednak Jej zaufałem i Tali stała się moim ulubionym towarzyszem razem z Garrusem. Jest to postać która posiada dużo głębi, poznajemy Ją przez całą trylogię i obserwujemy jak się rozwija. Z pewnością też to najlepiej napisany wątek romantyczny w Mass Effect, czy też może i w grach ogólnie. Związek który rozwija się dość powoli, dużo wolniej niż w przypadku chociażby Liary, która od razu uderza do Shepparda w zasadzie z ciekawości i zauroczenia. Ash też trochę się narzuca. I ta cudna nieśmiałość Tali w wyrażaniu swoich uczuć :). Co do kontrowersyjnego tematu wyglądu Tali… no cóż. Jak twórcy mogli zrobić coś takiego z jej zdjęciem? Kto na to zezwolił. I nie, nie chodzi mi o to, że Quarianie są podobni do ludzi. W sumie ok, ale wrzucać byle jak przerobione w PS zdjęcie randomowej modelki z Google Grafika? I w sumie dobra, ta modelka nawet może i pasuje do Tali, ale na miłość boską, przecież można się było trochę bardziej postarać. To wygląda trochę tak jakby ktoś wrzucił ledwo napoczęty koncept mówiąc, że poszedł by w tym kierunku z wyglądem Tali, a producent, ok, dobra wrzucaj, pasuje. I temat urwany. Skoda. Wielka szkoda.
Podsumowując, Tali po prostu skradła moje serce. Pokazała, że nie potrzeba wielkich cycków dyndających na wierzchu i twarzy super modelki żeby się wręcz zakochać. Czasami po prostu wystarczy tylko cudny charakter i piękna osobowość (czy może aż?)

Napisz wątekOdpowiedz Strona 33 z 33   [ Posty: 329 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33