Teraz jest 28 lis 2020, 22:51

Napisz wątekOdpowiedz Strona 20 z 48   [ Posty: 477 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 48  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Liara T'Soni
PostNapisane: 07 mar 2013, 13:02 
Nałogowiec
Nałogowiec

W całkowicie pozytywnym. Za każdym razem kiedy to widzę płaczę ze wzruszenia (a do tej pory nigdy tak naprawdę nie płakałam oprócz pojedynczej łzy spadającej przy tej i tamtej okazji). Ogólnie w to DLC trzeba zagrać.

PostNapisane: 07 mar 2013, 18:57 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: trylogia Mass Effect, Wiedźmin
Mi też pewnie kilka łezek poleci, o ile się nie popłaczę na całego, jak miałam z zakończeniem ME3 :P
Dobrze wiedzieć, że jest na co czekać. Każda dodatkowa scena z Liarą tylko bardziej sprawia, że nie mogę się doczekać :D

PostNapisane: 15 mar 2013, 01:08 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

W ME Liara nie wydawała mi się sensowną opcją romansową, była dla mnie jak dziecko właściwie. Ale od LotSB i jej nowego image'u bardzo mi się spodobała i w ME3 obecnie ona zostanie moją wybranką. Widać lubię kobiety posiadające władzę ;)

PostNapisane: 15 mar 2013, 21:18 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, DA, AC, Fable, Fallout, TES
@Up

U mnie było dokładnie na odwrót. W „jedynce” była niezła i na swój sposób urocza przez to swoje zagubienie/zdziecinnienie, a jak została Handlarzem Cieni to cały jej urok prysnął. Poza tym Liara, przez to, że BioWare wpycha ją gdzie się da i nie pozwala jej zabić, tak mi obmierzła, że reaguję alergicznie na samą wzmiankę o niej :P.

PostNapisane: 15 mar 2013, 22:40 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Warframe, Stellaris, czeka na MEA
@UP,
nie żebym coś sugerowała, ale jeśli już tak bardzo chcesz się pozbyć Liary to idź z nią do promienia w ME3 przy jak najmniejszej sile EMS. Przynajmniej będziesz miał satysfakcję.

Polecam gierkę ;)

Shep: Ha!
Kasumi: Znalazłeś próbkę DNA?
Shep: Nie, kartę kredytową.

PostNapisane: 15 mar 2013, 22:50 
Nałogowiec
Nałogowiec

@Up

Wiem, że tak można, ale do dupy z taką robotą, bo żeby zabić Liarę, to trzeba też zabić wszystkich na Ziemi i całą załogę Normandii. Zamiast tego wolę ją po prostu po cichu hejtować i pielęgnować w sobie swoją niechęć do niej :D. Żeby ją chociaż można było na Thessii zabić, ale nie, w końcu doktor Cyconi to pupilka BioWare, nad którą ślini się całe studio :/...

PostNapisane: 15 mar 2013, 23:12 
Nałogowiec
Nałogowiec

Osobiście ta niewinna Liara z jedynki też mi bardziej odpowiadała, ale ta obecna Liara też nie jest zła. Niewinność niestety trzeba kiedyś stracić chociaż i tak Liara nawet z następnych części zachowała jeszcze w sobie trochę tej niewinności i wciąż jest urocza.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

PostNapisane: 15 mar 2013, 23:50 
Nałogowiec
Nałogowiec

E tam, Tali przecież też dojrzała, a mimo to – w przeciwieństwie do Liary – do końca pozostała sympatyczną, uroczą i trochę nieporadną postacią. Tę zmienioną Liarę może by się dało przeboleć, gdyby nie to, że – *dla mnie* – jest po prostu irytująca i, chyba można tak to określić, przereklamowana.

PostNapisane: 15 mar 2013, 23:52 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: ME, AC, Wiedźmin, NfS
Ja tam nawet lubię Liarę ale przyznam, że w ME1 była jakaś taka lepsza. Pasowała do klimatu tamtej części i w ogóle. W dwójce trochę mnie wkurzała (jej osobowość i zmiana wyglądu!); taka jakaś zarozumiała się stała nagle, taka w stylu "wszystko fajnie Shep ale mam teraz swoje sprawy, no i w ogóle lepsza teraz jestem". Nie miałam dodatku Shadow Broker ale "zaliczyłam go" nieco na You Tubie; tak szczerze, to nawet dobrze ów dodatek ukazuje, w jaki sposób zaszła w Liarze przemiana. Można więc było sobie darować to co było na Illium i BW mogło (w sprawie Liary) zaserwować nam tylko ten dodatek. W każdym razie Liarę w ME 2 jakoś ostatecznie przełknęłam, natomiast w ME3 jest ona taka... ma coś w sobie, lubię ją, tylko, że ale wiele z tej sympatii pochodzi jeszcze z czasów ME1 ( być może dlatego, że dostrzegałam u niej pozostałości dawnej Liary).. Bo w tej trzeciej części jest już bardzo pewna siebie i ogólnie jest swoim przeciwieństwem z jedynki. Naczytałam się już tych licznych zachwytów nad tym, że to dobrze, że stała się własnie taka (w końcu to teraz Handlarz Cieni) i przyznam, że i mnie by to nie przeszkadzało gdyby tylko ta jej zmiana nie była tak widoczna, drastyczna i szybka. Zmiany osobowości z gruntu są fajne i ciekawe ale czasami musi być w tym umiar, a bywa też tak, że nie powinny nawet mieć miejsca. Ale wiadomo, takie sprawy to rzecz gustu. Więc tak sobie myślę, że bardzo szkoda, że Bioware nie dało nam możliwości kształcenia, formowania i kierunkowania osobowości Liary, według naszego uznania. Tak wiecie, choćby tak jak u Garrusa, a może nawet bardziej.
Ale najbardziej zrozumieć i zdzierżeć nie mogę zmian wyglądu Liary, co część. A w dwójce to chyba ze trzy razy inną facjatę miała ! Na Illium, później (we wspomnianym wcześniej) dodatku i jeszcze podczas wizyty na Normandii. Doprawdy, żałosne według mnie. I niepotrzebne... A "najlepsze", że te "wyglądy" niewiele maja wspólnego z pierwowzorem. Ja rozumie : grafika, silniki graficzne itd, itp, no ale bądźmy poważni.. Na szczęście w trójce, nasza asari ma już dobry wygląd. Oczywiście znowu jest inny ale przynajmniej podobny do pierwowzoru no i ta zmiana wyszła bardziej naturalnie. Można też lepszą grafiką/ innymi modelami przynajmniej to wytłumaczyć ( zważywszy na fakt że w ME3 ogólnie zmieniono model...utworzonych postaci; nawet Joker, Samara, Jack, Miranda wyglądają jakoś dziwnie inaczej. Z tym że to tak nie razi). No i mam dodatkowo jeszcze te takie przeczucie, że jakby było można to by bardzo chętnie wskoczyła do łóżka Shep. O ile w ME1 takie miłosne zapędy były dobrze rozegrane, a ich istnienie miało ręce i nogi, o tyle w kolejnych częściach to było absolutnie nie na miejscu. Ok, przyjaźń i takie tam. Tylko, że inne postaci też miały przyjacielskie stosunki z Shepard/em ale jak im się pokazało jakiej granicy w relacjach z nami nie mogą przekroczyć, to tego się trzymali i nie zarywali do nas. Skoro powiedziałam Liarze, że tylko przyjaźń i nic więcej, że mam kogo innego, to tak ma kurde zostać!
No ale zaś - jak podczas spotkania w Prezydium powiedziała, że "po wojnie może będziemy co jakiś czas rozmawiać i zwierzać się sobie jak przyjaciółki" to mnie to rozczuliło. To było bardzo przyjacielskie i babskie. A nie lesbijskie.. (nie to żebym miała coś do osób innej orientacji!).
Cóż takie oto są właśnie moje odczucia co do tej postaci. Bardzo chaotyczne. Ale koniec końców to lubię ją choć czasem mnie samej trudno zrozumieć dlaczego..

(Wybaczcie, że się rozpisałam ale chciałam napisać wszystko co sądzę o tej postaci :) )

EDIT: Tak, Tali również wydoroślała. Ale to właśnie nie było takie, rzekłabym, brutalne. To subtelna zmiana i z całą pewnością uważam ją za jak najbardziej na miejscu.

Zrozum różnicę między "bynajmniej" a "przynajmniej" i dopiero wtedy używaj tych słów!

PostNapisane: 16 mar 2013, 00:06 
Nałogowiec
Nałogowiec

Tali też lubię także nic do niej mam. Chociaż nie jestem przekonany czy dojrzała.

Paulusaf dobrze, że poruszyłaś temat wyglądu Liary. Jak ją zobaczyłem w ME2 to byłem w lekkim szoku. Nie dość, że wyglądała inaczej niż w jedynce to zdecydowanie gorzej. I chyba właśnie dlatego poprawili jej model w SB. Przy czym i tak dali dwie wersje. W ME3 już wygląda lepiej i faktycznie przypomina z wyglądu tą Liarę z jedynki co w ME2 nie wyszło.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

Napisz wątekOdpowiedz Strona 20 z 48   [ Posty: 477 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 48  Następna strona