Teraz jest 27 lis 2020, 05:27

Napisz wątekOdpowiedz Strona 32 z 48   [ Posty: 477 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 48  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Liara T'Soni
PostNapisane: 29 mar 2013, 17:59 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, DA, AC, Fable, Fallout, TES
Jak dla mnie Cytadela to już jest szczyt chamstwa ze strony BioWare jeśli chodzi o wciskanie Liary na siłę gdzie tylko się da. Jaka jest jedyna postać, która po spotkaniu w apartamencie nie wychodzi, tylko każe przenieść tam rzeczy potrzebne do „pracy”? Oczywiście smerfetka. Myślałem, że poślę BioWare bombę albo wąglika, skoro spotkanie z Liarą można skończyć na dwa sposoby: renegacką gadką „zostań tutaj” i jakąś idealistyczną, która... kończy się dokładnie tym samym: Liara zamiast wrócić skąd przylazła, to się rozsiadła jak u siebie. Wkurzyłem się, wczytałem wcześniejszy save i w ogóle jej nie zapraszałem. Albo fora ze dwora po gadce, albo niech w ogóle nie przyłazi.

PostNapisane: 29 mar 2013, 18:11 
Nałogowiec
Nałogowiec

Wiem że 'niezbyt' przepadasz za Liarą dlatego starasz się skupiać na takich szczegółach. Ale przykładowo James również zostaje w apartamencie i związana jest z nim 15-min interakcja. Więc w porównaniu z nim, obecność Liary to pikuś.
Uwielbiam hejterów Liary (nie mówię tego do ciebie) którzy mówią że Liara jest słabym SB ale kiedy w końcu pokazany jest jej potencjał w DLC Cytadela to mówią, że jest jej za dużo... Takim osoby wszystko przerobią na krytykę Liary. Cóż. Szkoda że nie zwrócą uwagi na to, że tak jak reszta towarzyszy z ME1 (oprócz Wrexa) ma taką samą ilość scen.

PostNapisane: 29 mar 2013, 18:20 
Nałogowiec
Nałogowiec

To nie jest szczegół, że ktoś mi wciska na siłę postać, za którą nie przepadam, bo twórcom się najwidoczniej wydaje, że wszyscy ją uwielbiają :). Zresztą, z Jamesem jest potencjalnie ciekawa scena, a smerfetka tylko tam siedzi i nie ma zamiaru wyleźć, tylko każe Glyphowi przynieść jej rzeczy...

A tak poza tym: jaki to potencjał Liara pokazała w Cytadeli jako Handlarz Cieni? Że wyśledziła jakiś pistolet? No, niebywałe osiągnięcie, zważywszy na to, że prawdziwy Handlarz miał wtyki nawet w Cerberusie, a Liara co zrobiła w tym czasie? Wysłała trochę surowców do Tygla i znalazła właściciela pistoletu. Nie znalazła bazy Cerberusa, nie wiedziała nic o planach quarian, całkowicie umknęło jej zamieszanie wokół genofagium, nic nie wiedziała o chryi w Akademii Grissoma... Wybacz, że to mówię, ale jak na osobę mającą na swoich usługach tabuny agentów, która powinna wiedzieć o wszystkich ważnych rzeczach, to jest wyjątkowo popierdółkowatym handlarzem informacją. Samantha przez całą grę dowiedziała się więcej od niej nie ruszając się od swojego terminalu...

PostNapisane: 29 mar 2013, 18:27 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Tutaj się zgadzam z przedmówczynią, widać Pottero jesteś nieco przewrażliwiony. Co prawda sam nie miałem w ME3 romasu z Liarą, ale dodali z nią tylko jedną (w dodatku bardzo dobrą) scenkę, a na imprezę nie trzeba jej nawet zapraszać. Jeśli jesteś tak uprzedzony do tej postaci to po co w ogóle ją zaprosiłeś do apartamentu? ;) Narzekać mogliby np. hejterzy Corteza czy Jamesa, bo oni się sami wpraszają na imprezę.

EDIT

A jeśli już mamy kwestionować przydatność Liary w roli Handlarza Cieni to pamiętajmy, dzięki komu zdobyliśmy plany Tygla...

PostNapisane: 29 mar 2013, 18:37 
Nałogowiec
Nałogowiec

Poterro napisałeś, że z Jamesem jest potencjalnie ciekawa scena. Mam szczęście że go lubię ale jest sporo osób, które za nim nie przepada. A ten nie chce wyjść z mieszkania.

Dodatkowo jestem na 99% pewna, że gdzieś czytałam wywiad z pracownikiem BE, który mówił, że rolę Liary ograniczono z powodu Traynor. Początkowo Liara miała wykryć Cerberusa atakującego akademię Grissoma a także wykryć bazę TIM'a. Czyli jak widzisz, celowo OGRANICZYLI ROLĘ LIARY. Aż ciężko w to uwierzyć, nie?
Nie mam linka, bo nie dodaję do zakładek wszystkiego co czytam o ME, ale jak mówiłam jestem na 99% pewna, że to prawda.
A bez surowców Tygiel nie mógłby być zbudowany, a na pewno nie w takim tempie. Także w dużej części to dzięki Liarze wojna zakończyła się tak szybko i jak Kondziorek zwrócił uwagę, że w ogóle dała możliwość pokonania Żniwiarzy.

PostNapisane: 29 mar 2013, 18:44 
Nałogowiec
Nałogowiec

KONDZIOREK07 napisał(a):
Co prawda sam nie miałem w ME3 romasu z Liarą, ale dodali z nią tylko jedną (w dodatku bardzo dobrą) scenkę, a na imprezę nie trzeba jej nawet zapraszać. Jeśli jesteś tak uprzedzony do tej postaci to po co w ogóle ją zaprosiłeś do apartamentu?

Nie mam nic do scenki z Liarą – każda postać, która przeżyła, zasłużyła na co najmniej jedną. Tyle że nie podoba mi się to, że po tej scence wcisnęli ją na siłę. A zaprosiłem ją, bo nie wiedziałem, że zamierza mi później w mieszkaniu zostać. Dlatego po tej scence wczytałem poprzedni save i oficjalnie Shepard nigdy jej nie zaprosił. Poza tym: Liary nie można nie zaprosić na imprezę, bo wprasza się sama, tak jak Cortez i James, i nie można jej „odzaprosić”.

KONDZIOREK07 napisał(a):
A jeśli już mamy kwestionować przydatność Liary w roli Handlarza Cieni to pamiętajmy, dzięki komu zdobyliśmy plany Tygla...

Dzięki Hackettowi. To on dał Liarze dostęp do archiwów na Marsie po tym, jak dała się zrobić w jajo Cerberusowi i pozwoliła im zniszczyć siedzibę Handlarza Cieni... Gdyby nie oferta Hacketta i pomoc innych pracowników archiwów na Marsie, smerfetka pewnie by w życiu nie wpadła na plany Tygla.

hermiona15 napisał(a):
A bez surowców Tygiel nie mógłby być zbudowany, a na pewno nie w takim tempie. Także w dużej części to dzięki Liarze wojna zakończyła się tak szybko

Bez jej surowców też by go skończyli, bo by je zdobyli w inny sposób. Zresztą, najważniejsze zasoby do Tygla dostarczył... Shepard. Liara miała w tym znikomy udział.

hermiona15 napisał(a):
Dodatkowo jestem na 99% pewna, że gdzieś czytałam wywiad z pracownikiem BE, który mówił, że rolę Liary ograniczono z powodu Traynor. Początkowo Liara miała wykryć Cerberusa atakującego akademię Grissoma a także wykryć bazę TIM'a. Czyli jak widzisz, celowo OGRANICZYLI ROLĘ LIARY. Aż ciężko w to uwierzyć, nie?

Nie kwestionuję, bo nie natrafiłem na ten wywiad, ale nie przyjmuję za pewnik, dopóki go nie znajdę :).

PostNapisane: 29 mar 2013, 19:14 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Cytuj:
Nie mam nic do scenki z Liarą – każda postać, która przeżyła, zasłużyła na co najmniej jedną. Tyle że nie podoba mi się to, że po tej scence wcisnęli ją na siłę. A zaprosiłem ją, bo nie wiedziałem, że zamierza mi później w mieszkaniu zostać. Dlatego po tej scence wczytałem poprzedni save i oficjalnie Shepard nigdy jej nie zaprosił. Poza tym: Liary nie można nie zaprosić na imprezę, bo wprasza się sama, tak jak Cortez i James, i nie można jej „odzaprosić”.

Sorry Pottero, ale szukasz dziury w całym ;). Zostanie w mieszkaniu ogranicza się do chwili wyjścia na pasaż, zaś sama interakcja z Liarą trwa o wiele krócej niż z Jamesem. Strach pomyśleć co byś napisał, gdyby Liara miała dwie scenki, jak na przykład Jack czy James.

Ostatnio edytowano 29 mar 2013, 19:22 przez Marulak, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: 29 mar 2013, 19:18 
Nałogowiec
Nałogowiec

Pottero, Kiedyś, jak będzie mi się nudziło to spróbuję poszukać ten wywiad, chociaż może być ciężko. Czytałam go raz i to kiedyś a codziennie czytam coś o ME, więc pewnie ta strona zaginęła w czeluściach internetu.

Wiesz Liara dostała się na Marsa dzięki Hackettowi, ale to ona wygrzebała te informacje. Gdyby iść Twoim tokiem rozumowania, to nie jest zasługa Hacketta, tylko Protean że te dane tam zostawili. I Żniwiarzy że ich zniszczyli bo inaczej nas by nie było (albo byśmy byli Proteanami). Ba! Idąc dalej jest to zasługa tych, którzy plany Tygla stworzyli.
Ale to wszystko zbiega się w jedynym miejscu - to Liara te dane odnalazła.
Podobnie jest z Shepardem. Owszem, Shepard pozbierał naukowców, ale bez surowców mogliby sobie oni siedzieć i czekać. Dzięki Liarze proces został przyspieszony. Kto wie ile istnień uratowała dzięki swojej pomocy (nawet jeden dzień czynił ogromną różnicę).

PostNapisane: 29 mar 2013, 19:32 
Nałogowiec
Nałogowiec

Pottero może nieco przesadza, ale zgadzam się, że Liara w porównaniu do poprzedniego Handlarza Cieni jest kiepska.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 29 mar 2013, 19:43 
Nałogowiec
Nałogowiec

Niestety to już wina twórców fabuły. I kolejny dowód na to, że jednak nie jest aż takim pupilkiem BW jak niektórzy ją widzą.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 32 z 48   [ Posty: 477 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 48  Następna strona