Teraz jest 28 lis 2020, 14:27

Napisz wątekOdpowiedz Strona 39 z 48   [ Posty: 477 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 48  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Liara T'Soni
PostNapisane: 21 lut 2014, 01:14 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, Wiedźmin, KOTOR
Faworyzowana? Ktoś zawsze musi się wyróżniać, tak już jest. Na dodatek z Liarą nie mam zamiaru narzekać, bo to chyba najlepszy DLC w trylogii i nie tylko moim zdaniem. Może właśnie dlatego, że ona jest bohaterką i historia trzyma się kupy?

"Nienawiść do Liary" - wow :D . Może czepiam się słówka, ale faktycznie dostrzegam, że wiele osób strasznie jej nie lubi. Ja tego nie ogarniam :) . Jest postacią pełną i wyrazistą. Do tego przechodzi w trylogii ciekawą przemianę. Jeśli ja piszę o nie lubieniu postaci, to ostatnim powodem, którego bym się czepiał jest właśnie ta pełność i dopracowanie. Dla mnie to po prostu nie jest wada. Dużo jej? I dobrze. Garrusa też jest dużo. Też dobrze. Uważam, że Garrus ustępuje Liarze tylko brakiem dodatku, poza tym można powiedzieć, że też wszędzie go Bioware upychało. Jacoba i Corteza nie lubię właśnie z powodu małej wyrazistości i niedopracowania. Vegę polubiłem autentycznie dopiero po obejrzeniu Paragon Lost.

Mówienie o dwóch wzmiankach o Liarze jest trochę dziwne :) . Jak dla mnie to ona i jej wiedza była osią całego pierwszego Mass Effecta. Była badaczką Protean, dość poważną już w ME 1. To umożliwiło Shepardowi znalezienie Ilos, co nie udałoby się bez Liary. To zaprzecza tezie, że Liary bez komandora nie ma. Można nawet postawić inną: to Sheparda nie ma bez Liary, bo bez znalezienia Ilos Saren opanowałby Cytadelę i byłoby game over. Jej znajomość Protean była kluczem i to chyba właśnie ona sprawiła, że została tak ważną postacią.

PostNapisane: 21 lut 2014, 09:30 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: ME1-3 Farcry 3
Warto zauważyć że Garusa można olać w me1 i nie werbować go (takie coś robią tylko ŹLI ludzie) , a w me2 może zginąć podczas misji samobójczej. Tymczasem pani "niebieski stalker" nikomu nie odpuści , nie zależnie od nastawienia ,płci czy dokonanych wyborów. Poza tym Liara chyba jako jedyna z towarzyszy nie była ani razu nastawiona na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia (przynajmniej w cut scenkach) ,a była przecież od początku serii.

PostNapisane: 21 lut 2014, 12:40 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, DA, AC, Fable, Fallout, TES
Ludzie tutaj słusznie prawią. Nie chce mi się cytować poszczególnych wypowiedzi i na nie odpowiadać, bo ten post by się trochę roznentegował przez tyle cytatów, ale padło tutaj wiele słów prawdy.

Liara jest faworyzowana przez BioWare na każdym możliwym polu, przez co człowiek w pewnym momencie autentycznie ma jej dosyć. Zarówno w „jedynce”, jak i „dwójce” należy do tych towarzyszy, którzy zostali Shepardowi wciśnięci na siłę i nie ma szansy pozbycia się jej w żaden sposób. To ją, poza Shepardem, BioWare najbardziej eksponowało we wszelkich możliwych materiałach promocyjnych. To ją BioWare wciska do każdego możliwego przerywnika filmowego, to ją BioWare wysyła Shepardowi do kajuty, żeby to stalkowała, nawet jeśli Shepard olewa ją ciepłym moczem i w ogóle z nią nie rozmawia. To ona ma najbardziej rozbudowany romans i przemyślane przerywniki filmowe. Itd., itd.

Prawdą jest również to, że Liara bez Sheparda jest nikim. Większość towarzyszy przed poznaniem go osiągnęła już jakieś sukcesy, a po jego „śmierci” radziła sobie sama, odnosząc kolejne. A co udało się osiągnąć przerośniętemu smurfowi? Wpadła na teorię, której w swoim ponadtysiącletnim życiu raczej nie poparła by żadnymi sensownymi dowodami, gdyby nie spotkała Sheparda? Została Handlarzem Cieni? Oczywiście dzięki Shepardowi. Tylko że z niej taki Handlarz Cieni, jak z koziego zadka trąbka – jak tylko Shepard zniknął, dała się zdemaskować, odebrać sobie bazę operacyjną i przerzedzić siatkę szpiegowską. A w „trójce” dostarcza Shepardowi informacje, które w większości są funta kłaków warte, bo o najważniejszych wydarzeniach informują go inne postaci...

Tak więc, summa summarum, Liara jest faworyzowaną, wciskaną nam na siłę przereklamowaną postacią, którą BioWare wybrało na maskotkę serii tylko z tego względu, że większość graczy to heteroseksualni mężczyźni, którzy będą się ślinić na widok laski parzącej się ze wszystkim, co jej się nawinie.

PostNapisane: 21 lut 2014, 13:42 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, Wiedźmin, KOTOR
Zależy jaki człowiek, Pottero. Ja, tak jak pisałem w poście na szycie strony nie miałem dosyć Liary. Wręcz przeciwnie, lubię ją i to nie z powodu, jak to podałeś w zabawny sposób, że jestem heteroseksualnym facetem śliniącym się na widok kogoś takiego...

Twój post to właśnie przykład tego "nie lubienia", którego nie rozumiem :] . No ale cóż, to Twoje wrażenia, zupełnie niezgodne z moimi.

Pottero napisał(a):

Tak więc, summa summarum, Liara jest faworyzowaną, wciskaną nam na siłę przereklamowaną postacią, którą BioWare wybrało na maskotkę serii tylko z tego względu, że większość graczy to heteroseksualni mężczyźni, którzy będą się ślinić na widok laski parzącej się ze wszystkim, co jej się nawinie.

A ten ostatni akapit Twojej wypowiedzi jest po prostu... dziwny. Aż brak słów, aby odpowiedzieć :)

PostNapisane: 21 lut 2014, 14:07 
Adept analogów
Adept analogów

Dikajos - w 100% się z tobą zgadzam. Nie mam pojęcia co dodać, więc wybaczcie "długość" posta. ^^

Skajp - N7GrzyboweŚwiatło41, GG - 9884858

PostNapisane: 22 lut 2014, 18:34 
Nałogowiec
Nałogowiec

Shartan napisał(a):
Nie dało się dopracować wszystkich postaci towarzyszy. Zawsze będzie tak, że jakaś postać dostanie więcej czasu antenowego w wypadku ME padło akurat na Liarę.

Co innego kilka scenek więcej, a co innego, jeśli szczęściem jest, że dadzą szansę się pojawić innym, nie tylko Liarze.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 22 lut 2014, 18:50 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Mass Effect, Mass Effect 2, Dragon Age Origins + Awakening , Dragon Age 2
Pottero tak już ma. :D Momentami jego argumentacja jest dość...kontrowersyjna. :)
Ale w tym przypadku trudno się z nim nie zgodzić, no przynajmniej z tym że w Mass Effect 3, Shepard jest notorycznie prześladowany przez Liarę. Graczowi który jest fanem Dr. T'soni pewnie trudno to zauważyć.
Ja natomiast fanem Liary nie jestem i w ME 3 miałem jej naprawdę serdecznie dosyć.

PostNapisane: 22 lut 2014, 18:52 
Adept analogów
Adept analogów

Ja też nie jestem jej fanką, a nie czułam się prześladowana przez nią. Twój argument jest inwalidą.

PostNapisane: 22 lut 2014, 19:00 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Mass Effect, Mass Effect 2, Dragon Age Origins + Awakening , Dragon Age 2
To samo mogę powiedzieć o twoim argumencie. :D

PostNapisane: 22 lut 2014, 19:14 
Adept analogów
Adept analogów

Czemu?

(mistrz długich postów)

Napisz wątekOdpowiedz Strona 39 z 48   [ Posty: 477 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 48  Następna strona