Teraz jest 04 gru 2020, 14:03

Napisz wątekOdpowiedz Strona 48 z 48   [ Posty: 477 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 44, 45, 46, 47, 48
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Liara T'Soni
PostNapisane: 16 kwi 2015, 23:59 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

deus_cosma_deus napisał(a):
Jednak w ME nie ma problemu z akceptacją odmiennych seksualnych preferencji, zatem parady równości są zbędne.

Myślałem, że w tej paradzie chodzi o równe traktowanie wszystkich osób, a nie tylko gejów/lesbijek.

2. Nie gorszych, tylko groźniejszych. Na takiej samej zasadzie "gorsi" są fundamentaliści islamscy czy w ogóle religijni, jak i ci wszyscy, którzy siłą chcą innym narzucić swą wizję świata(podporządkować swoim normom) bądź swą dominację.

Jak dla mnie to raczej wygląda to tak jakby Twoja Shep miała lekko rasistowskie zapędy i z góry przekreślała krogan. Wreks mógłby coś zmienić, lecz zostaje bezwzględnie zabity. Kroganie prędzej, czy później i tak dowiedzą się, że ich oszukano, szczęśliwi raczej nie będą, ale kogo to obchodzi, przecież to kroganie...
Poza tym uważasz, że ogólna kontrola nad światem (choć łagodna) to zło, ale bezwzględna kontrola narzucona jednemu gatunkowi (w postaci genofagium) to już jest w porządku.

Ostatnio edytowano 17 kwi 2015, 00:11 przez Rooeender, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 17 kwi 2015, 00:04 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: różne gry, w zależnosci od ochoty
To już bardziej perfidne byłoby wyleczenie Krogan i potem napuszczenie ich na Yaghów i Gethów...

PostNapisane: 17 kwi 2015, 00:30 
Nałogowiec
Nałogowiec

@Rooeender

1. Parada równości dotyczy przede wszystkim tych, którzy są dyskryminowani czyli homo/bi/trans oraz osób niepełnosprawnych. Gdyby wyżej wymienieni dyskryminowani nie byli parady nie byłyby potrzebne.
2. Na tej samej zasadzie możemy powiedzieć , że jestem nietolerancyjna wobec fundamentalistów islamskich i nie daję im jakiejkolwiek szansy ,bo nie godzę się aby bezkarnie mordowali ludzi tylko dlatego, że nie wyznają ich systemu wartości,wiary w ich boga i nie chcą się podporządkować ich nakazom i zakazom.
Większość Krogan postrzegam podobnie jak islamskich fundamentalistów, w tym znaczeniu, że tacy jacy są stanowią zagrożenie, które minimalizuję. Nie odbieram im szansy na zmianę, redukuję tylko ich możliwości rozrodcze. Na Tuchance żyje miliard Kroganek, jeśli Kroganie zamiast wzajemnego wyrzynania się zajmą się wreszcie rozkosznym adorowaniem swoich samic , to w żadnym wypadku nie wyginą. Niechże sami sobie dadzą szansę miast czekać na to, by ktoś im ją dał. Moja Shep za nich myśleć nie będzie. Sami muszą zacząć...

@master

Do większości Krogan nie mam zaufania, ale Urdnot Bakarę lubię. To bardzo mądra Kroganka, niestety nie łudzę się, że jest w stanie zmienić naturę Krogan. Z troglodytów humanistów nie uczynisz tym, że wpuścisz między nich jednego bądź dwóch literatów... Na to trzeba całych dekad, wieków. Szczepionka na Genofagium niewyobrażalnie zwiększa ich możliwości reprodukcyjne, ale w żaden sposób nie łagodzi ich natury. Niechże sami zaczną myśleć i troszczyć się o swą rasę. Nie będę ich w tym wyręczać...

Idealizm pragmatyczny w Mass Effect
Nazywam się Milijon - czyli Legion w Mass Effect

PostNapisane: 17 kwi 2015, 00:59 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Parada równości dotyczy przede wszystkim tych, którzy są dyskryminowani czyli homo/bi/trans oraz osób niepełnosprawnych. Gdyby wyżej wymienieni dyskryminowani nie byli parady nie byłyby potrzebne.

Kroganie są niepełnosprawni (mają problemy z rodzeniem żywego potomstwa), oraz są dyskryminowani przez twoją Shep.

Nie odbieram im szansy na zmianę

Nie? A przecież zabijasz tych którzy chcą coś zmienić (Wrex). Ponadto jak niby mieliby się zmienić, jeśli dowiedzą się, że ich oszukano (a prędzej czy później i tak się dowiedzą). Wykorzystano ich do walki, ze żniwiarzami. Setki krogan ginęło na placu boju w imię czego? Ratowania oszustów?
Na tej samej zasadzie możemy powiedzieć , że jestem nietolerancyjna wobec fundamentalistów islamskich

Ale fundamentalistów islamskich nikt nie prosi o pomoc. Poza tym kroganie nie są fanatykami.

PostNapisane: 17 kwi 2015, 01:56 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, Wiedźmin, KOTOR
Skręciliśmy z tematu Liary, ale i ja mam zdanie na temat krogan więc je wypowiem.

Zgadzam się z Deus, że są Kroganie są wielkim zagrożeniem. JEŚLI rządziłby nimi Wrex, to jestem skłonny leczyć genofagium, bo razem z Bakarą mają szansę coś wskórać. Jeśli rządzi Wreav, to tego nie zrobię. W moim kanonie i dajmy na to 9/10 przejść Wrex żyje.

Uważam, że nawet wiara w to, ze Wrex i Bakara zmienią Krogan na lepsze jest naiwna, ale że to ME i jego wyidealizowane, "poprawne" uniwersum, to robię to, bo na 99% im się uda. Taka specyfika biowerowskiego uniwersum. Kroganie tę agresję mają zakodowaną w genach i tyle. A że samica może składać po kilkadziesiąt jaj na raz, to ich liczebność już wkrótce po wyleczeniu genofagium byłaby absolutnie nie do ogarnięcia. Ich rozrodczość jest dostosowana do trudnych warunków Tuchanki, gdzie większość młodych ginęła przez drapieżniki itp. Jeśli dostaliby nowe, przyjazne planety, to nikt nie byłby w stanie ich kontrolować. A Rebelie Krogańskie udowodniły, jak to się kończy. I tak jak mówię duet Wrex/Bakara jest w stanie "naprawić" Krogan w tym uniwersum. Ale tylko w uniwersach stawiających na takie wartości jak Bioware jest to możliwe.

PostNapisane: 17 kwi 2015, 02:13 
Nałogowiec
Nałogowiec

@Rooeender
1.Podczas całego swojego życia "zdrowa" Kroganka byłaby w stanie wydać na świat milion/miliard (nie pamiętam dokładnie ale te liczby mnie przerażają)Kroganiątek. Dzięki Genofagium nie jest w stanie zalać Tuchanki taką zatrważająca liczbą swego potomstwa (do tego dochodzi długość życia Krogan). Gdyby ludzkość miała taki potencjał reprodukcyjny to już dawno pomarlibyśmy z głodu, bo nasza planeta, by nie zdołała nas wykarmić.
Czy kobieta jest niepełnosprawna dlatego, że nie jest w stanie podczas swego życia wydac na świat tysiąca dzieci? O jakiej niepełnosprawności ty mówisz?!
Dyskryminuje Krogan bo nie chcę dopuścić do sytuacji, w której galaktyka zostanie zalana przez niezliczone rzesze pałających żądzą krwi i mordu prymitywnych osobników? Wolne żarty!
Nawet jeżeli przyjmę, że tylko 1 z 10 wyrośnie na prymitywa pokroju Wreav’a to i tak za 100, 200 lat (przy tych możliwościach rozrodu, jakie Kroganie uzyskają po podaniu szczepionki) będę miała kolejną totalną rozpierduchę w galaktyce. I to będzie powtóreczka z rozryweczki. A tego po prostu nie chcę. I nikt mnie nie zmusi, bym tego zapragnęła...

Tak więc niech się zajmą rozmnażaniem zamiast mordowania to nawet Genofagium im nie przeszkodzi w odbudowie swej cywilizacji. Największym wrogiem Krogan nie jest Genofagium. Nie są nim ani Turianie, ani Salarianie. Największym wrogiem Krogan są sami Kroganie. I dopóki tego nie zrozumieją niech się kiszą we własnym sosie bezsensownej agresji i nienawiści do własnego cienia...

2. Wrex to jest ten jeden "literat" wśród troglodytów. Drugim "literatem" jest Ewa. Dopóki żyją może będą ich słuchać, gdy umrą śmiercią naturalną(albo ich ukatrupią inni Kroganie, przecież u nich to bardzo prawdopodobne) przyjdzie kolejny watażka i wcale nie musi wyznawać "filozofii' Wrexa i Ewy. Ba,ja uważam, że nie będzie wyznawał tej filozofii i zamarzy mu się dominacja,bo to taka nacja!
Nie tylko Kroganie giną w tej wojnie. To nie Genofagium przynosi zagładę Kroganom, Tę zagładę mogą przynieść Żniwiarze i przynieśliby gdyby Kroganie się do tej wojny nie przyłączyli. Zjednoczona flota wszystkich ras z ogromnym trudem pokonuje Żniwiarzy a co dopiero gdyby Kroganie w pojedynkę mieli z nimi walczyć. Tak więc Kroganie łaski nie robią. Pokonanie Żniwiarek jest w interesie wszystkich ras także Krogan.
3. Kroganie są fanatykami, wyznają jeden kult, to "kult pięści i pukawki" i w tym znaczeniu są równie niebezpieczni jak fundamentaliści islamscy.

Wyrywanie pojedynczych zdań z mojej całej wypowiedzi nie jest żadnym sposobem na skuteczną argumentację.

Idealizm pragmatyczny w Mass Effect
Nazywam się Milijon - czyli Legion w Mass Effect

PostNapisane: 17 kwi 2015, 09:36 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Warframe, Stellaris, czeka na MEA
A teraz wpada zła Dragonka i mówi wszystkim by z wątkiem ganofagium i krogan przenieść się tutaj zanim zły mod powysyła wszystkich na Wyspy Bananowe.

Polecam gierkę ;)

Shep: Ha!
Kasumi: Znalazłeś próbkę DNA?
Shep: Nie, kartę kredytową.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 48 z 48   [ Posty: 477 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 44, 45, 46, 47, 48