Teraz jest 25 lis 2020, 13:53

Napisz wątekOdpowiedz Strona 13 z 18   [ Posty: 173 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Urdnot Wrex
PostNapisane: 02 sty 2013, 23:54 
Nałogowiec
Nałogowiec

Jak dla mnie (MOJA OSOBISTA OPINIA) polska wersja Wreksa to obraza dla oryginalnej wersji. Wrex jest zgorzkniałym, starym najemnikiem, który widział wiele syfu w swoim życiu i według mnie, zupełnie nie pasuje do niego rzucanie mięsem na lewo i prawo. Polski dubbing całkowicie zmienił wizję Wrexa co jest niedopuszczalne. O wiele bardziej preferuję tą sarkastyczną wersję, która ma jednak poczucie godnego zachowania się (jak na jego wiek i doświadczenie życiowe).

PostNapisane: 03 sty 2013, 14:48 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Czemu zmiana "wizji" bohatera jest niedopuszczalna? Spece od polonizacji zapewne zdali sobie sprawę, że taki polski, grzeczny Wrex nie brzmiałby zbyt przekonująco, dlatego postanowili nieco ubarwić charakter tej postaci w dubbingu. Nie powiem, zabieg ryzykowny i kontrowersyjny, ale IMO wyszło świetnie. Poza tym w jedynce ang. zdecydowanie brakowało drużynowych postaci traktujących sytuacje z przymrużeniem oka, bo Joker z ME1 był najmniej śmieszny na tle dwójki i trójki. Wrex przez swoje mocne, czasem nawet chamskie docinki nieraz wywołał u mnie banana na twarzy, zresztą te jego odzywki jakoś bardziej mnie śmieszą niż angielskie "I'll eat them"...

PostNapisane: 03 sty 2013, 17:14 
Nałogowiec
Nałogowiec

Wiesz, mnie bardziej śmieszą te żarty typu "I'll eat them" niż kur.. i ch... rzucane na lewo i prawo. Bo to wcale nie jest zabawne, tylko żenujące. Zmiana nie jest dopuszczalna, bo Wrex powinien być takim jakim stworzyli go ludzie odpowiedzialni za pisanie postaci i fabuły a nie polscy tłumacze. Bo to nie jest prawidłowa, oryginalna wersja. I polska wersja zupełnie nie pasuje do choćby Wrexa z ME3, choćby przez różnice w zachowaniu.
I tak jak mówiłam, dla mnie Wrex z ME1 w polskiej wersji zachowywał się jak dres spod bramy a nie jak doświadczony przez życie, zgorzkniały najemnik. I to oryginalną wersję Wrexa pokochałam. Nie potrzebuję słuchania wulgaryzmów żeby docenić siłę jakiegoś charakteru.
To tak jakby za rasowego zabójcę uważać tego z kolorowym pancerzem, bluzgającego i panoszącego się po okolicy a nie tego, który stara nie zwracać na siebie uwagi, który obserwuje okolicę i wszystko wykonuje z czystą, zawodową perfekcją.

PostNapisane: 03 sty 2013, 19:12 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

A kto powiedział, że Wrex jest "rasowym zabójcą"? Wrex to najemnik o długiej karierze, który lubi rozpierduchę, ale tak jak wspominałem wcześniej, jego charakter i priorytety z czasem się zmieniają. Dlatego też bluzgający Wrex faktycznie nie pasowałby do ME2 lub 3, ale widać, że polonizatorzy i tak nie planowali takiego Wreksa w następnych częściach, bo w PL wersji w ME2 już mówi grzeczniej ;]

Też nie lubię, gdy w np. w autobusie słyszę rozmowę jakichś dresów owocującą w łacinę podwórkową, ale wychodzę z założenia, że dobrze wmontowane przekleństwo potrafi czasem ubarwić niektóre momenty. Tak samo robi też Wrex, choć ilość jego bluzgów jest kwestią gustu, bo każdy ma inne preferencje co do "mocnych" słów. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Nie wspomniałem jeszcze o jednej rzeczy, którą wprowadzili polonizatorzy do postaci Wreksa, a mianowicie jego początkowy stosunek do Komandora. Owszem w ang. wersji również na początku się nie do końca słuchał, ale w polskiej jakoś bardziej czułem na początku, że nie jest on byle kim i będę musiał sobie zasłużyć na jego respekt. Wtrącając różne przekleństwa widać też było lepiej jego poddenerwowanie, gdy naciskaliśmy na trudne dla Wreksa tematy. Ash też się nie słuchała, ale na jej opinii mi akurat specjalnie nie zależało...

PostNapisane: 03 sty 2013, 21:31 
Nałogowiec
Nałogowiec

Czyli można to wszystko podsumować jednym zdaniem: De gustibus non est disputandum. Ty lubisz wersję polską Wrexa, ja z kolei jej nie cierpię.

P.S. Ten fragment o zawodowym zabójcy (a la Hitman) była przenośnią ale chyba niezbyt zgrabną :)

PostNapisane: 04 sty 2013, 00:38 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Masz rację :) A ta metafora faktycznie taka dziwna jakaś była ;p

PostNapisane: 04 sty 2013, 14:26 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: DA,ME,LiS,TWD,OW,CS
Ja już wolę rzucającego co chwila ku**** Wrexa, niż słyszeć wkładane na siłę cholera, cholera, cholera.

PostNapisane: 05 sty 2013, 15:52 
Nałogowiec
Nałogowiec

Właśnie jak dla mnie w angielskie wersji Wrex wypadał naturalniej. Tłumacze przesadzili.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 08 sty 2013, 00:05 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Batmen
Wrex jest świetny! W jedynce naprawdę był @#$%^ :} Te jego wulgaryzmy na każdym kroku dawały mu... to coś. Podoba mi się, że jest bezpośredni (patrz me2 -> Tuchanka). Jako jedyny widział, że dzieje się źle u Krogan i starał się to zmienić.

Mam trochę żal sam do siebie w me3, że za drugim razem gdy przechodziłem grę nie wyleczyłem genofagium. Zaatakował mnie na Cytadeli, nie miałem serca go postrzelić (zrobił to Bailey).

PostNapisane: 08 sty 2013, 21:24 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, Wiedźmin, KOTOR
Wrex we wszystkich częściach jest świetny. Szkoda, że po jedynce już nie jest naszym towarzyszem, ale cóż... Odgrywa przecież ważną rolę w całym tym burdelu na kółkach :).

Polskiej wersji nie miałem, tzn raz na xboxie ME2 po polsku przeszedłem i tam nie brzmiało źle. Tragicznie za to brzmiał polski Shepard w wykonaniu Nowickiego. Miał dobre momenty, ale ogólnie strasznie sztucznie...

Wracając do Wrexa. Świetnie zrobiona postać, z własnymi motywacjami, przeszłością i przyszłością o ile go nie ubiliśmy na Virmirze, co ja niestety za pierwszym razem zrobiłem , bo nie miałem dostatecznego paladyna... Jest coś fajnego w tym jak w dwójce Wrex wita Sheparda. Jak szefem Urdnotów jest jego brat to klimacik jest ZUPEŁNIE inny. Z żyjącym Wrexem w 2 nie czujemy się jak piąte koło u wozu a wręcz przeciwnie :).

Napisz wątekOdpowiedz Strona 13 z 18   [ Posty: 173 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Następna strona