Teraz jest 28 lis 2020, 01:23

Napisz wątekOdpowiedz Strona 16 z 18   [ Posty: 173 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Urdnot Wrex
PostNapisane: 07 sie 2015, 15:47 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: ME Andromeda, Warframe
No dobra, i jak z tym teraz żyć, Panie Prezesie? :D
A, mam!!! Zróbmy oddzielne fora dla tych co grają w polską i anglojęzyczną wersję!!! Ufff... ale pomysła miałem...

PostNapisane: 07 sie 2015, 16:29 
Nałogowiec
Nałogowiec

To jest polskie forum, więc piszmy tutaj o polskim Wrexie, Wrex ma rzucać mięsem i już, bluzgi w naszym języku dodają mu charakteru, to jest Kroganin a nie jakaś pipa, jak trzeba komuś wuk... z dyni, to należy o tym mówić otwarcie i zrozumiale.
Kroganie, w tym Wrex, byli najemnikami, pili w różnych spelunach i trudno żeby wyrażali się w sposób kulturalny.

PostNapisane: 07 sie 2015, 17:18 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: różne gry, w zależnosci od ochoty
Wodzowi nie przystoi używanie przekleństw w charakterze przecinków, gdyż świadczy to o nikłym poziomie umysłowym...

PostNapisane: 07 sie 2015, 17:25 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Również zgadzam się, że oryginalny, angielski Wrex jest lepszy od polskiego, bluzgającego :)
Cechami które wyróżniały go spośród innych krogan była jednak inteligencja i opanowanie (które pozwoliły mu przeżyć te ponad 1000 lat wykonując niebezpieczne zawody). Był przywódcą i reformatorem, wizjonerem a nie pospolitym żołdakiem ze speluny.
Tak samo jak Saren czy Suweren, nie potrzebował tony bluzgów, żeby budzić respekt :P

PostNapisane: 07 sie 2015, 17:55 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

benioxxl napisał(a):
To jest polskie forum, więc piszmy tutaj o polskim Wrexie, Wrex ma rzucać mięsem i już, bluzgi w naszym języku dodają mu charakteru, to jest Kroganin a nie jakaś pipa, jak trzeba komuś wuk... z dyni, to należy o tym mówić otwarcie i zrozumiale.
Kroganie, w tym Wrex, byli najemnikami, pili w różnych spelunach i trudno żeby wyrażali się w sposób kulturalny.

No w końcu jakiś słowianin na tym forum :)

PostNapisane: 07 sie 2015, 17:56 
Nałogowiec
Nałogowiec

benioxxl napisał(a):

To polskie forum, ale gra nie jest takiej produkcji. Kanoniczny Wrex tak nie klnie.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 07 sie 2015, 18:18 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Ale o co w sumie Ci chodzi?

PostNapisane: 07 sie 2015, 19:23 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, Wiedźmin, KOTOR
Nie zrozumiałeś postu Paranormal? :) Serio?

Przetłumaczyli jedną część gry i popuścili wodzę fantazji. Mieli tekst, gdzie postać o imieniu Wrex nie klnie, a dodali od siebie parę "kur**" i innych "je*ań". Na premię na pewno nie zasłużyli, bo rozumiem trochę inwencji, zrozumiałbym dołożenie polskich przysłów, metafor i nawiązań, ale ingerowanie w sam charakter postaci to nie jest coś, co należy do tłumacza :)

PostNapisane: 07 sie 2015, 20:34 
Nałogowiec
Nałogowiec

Teraz to już sam nie wiem, czy jestem za młody i starsze pokolenie wzburzyło się kwiecistym językiem Wrexa, czy przeciwnie, jestem już taki stary, a obecna młodzież jest taka kulturalna.

Nasi tłumacze dołożyli mu parę zwrotów, bo przynajmniej mieli w czym wybierać, gdyby w języku angielskim była taka różnorodność wulgaryzmów, to zapewne "angielski" Wrex rzucałby mięsem na prawo i lewo, ale widzę, że większość forumowiczów najchętniej zrobiłaby z Wrexa profesora nauk ścisłych.

Wrex był najemnikiem, zabijał za pieniądze, obracał się w towarzystwie innych zabijaków i to właśnie jego kwiecista wymowa sprawiła, że tak polubiłem tą postać, to w naszym ojczystym języku Wrex opowiedział mi swoją historię i wytłumaczył mi dlaczego Kroganie tak bardzo lubią się napier...

PostNapisane: 07 sie 2015, 20:45 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, Wiedźmin, KOTOR
Jeśli ci sami tłumacze mieliby przekładać ME 2 i ME 3, to zrozumiałbym to, no ale inne ME są tylko po angielsku, więc jeśli ktoś gra pierwszy raz w ME i po przejściu ME 1 z dubbingiem PL zderza się z Wrexem z ME 2 i ME 3, to widzi, że kroganin jest niemal zupełnie inną postacią. I to jest wielki błąd tłumaczących, bo postać staje się niespójna.

Mi przekleństwa nie przeszkadzają i ja nie o tym piszę. Uszy mi nie więdną.

Ja tu się nie sprzeczam o to, który Wrex lepszy. Sam uważam, że angielski, ale rozumiem tych, co wolą polskiego. Nie ma co walczyć z opinią innych. Ja tylko zwracam uwagę, że powinien być JEDEN WREX, a polscy tłumacze niestety ZMIENILI CHARAKTER postaci i zrobili z niej kogoś innego, niż mieli w zamyśle twórcy z Bioware. I uważam to za wielki błąd. Nawet jakbym dużo bardziej wolał polskiego Wrexa z ME 1, to tutaj zdanie miałbym to samo. Tłumacze dali ciała i zachowali się niefajnie w stosunku do twórców.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 16 z 18   [ Posty: 173 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona