Teraz jest 04 gru 2020, 10:43

Napisz wątekOdpowiedz Strona 13 z 19   [ Posty: 190 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 19  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Thane Krios
PostNapisane: 08 lip 2012, 18:22 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Wiedźmin 2, AC3, Medal of Honor Warfighter
Ale dali super ultimatum albo mordin albo wrex, co wybrać?

PostNapisane: 08 lip 2012, 18:29 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Mass effect 3 , Wiedżmin 2 , KOTOR 2
Na online gry jest super poradnik do ściągnięcia.. tam są przedstawione wszystkie wybory z ich konsekwencjami. Polecam. Po za tym stracisz super zabawę , gdy będą Ci doradzać w sprawie tak ważnych wyborów. Takie jest moje zdanie.

Wszyscy mamy swoje powody by grać w ME. Tak się składa , że mój ma parę ślicznych oczu.

PostNapisane: 08 lip 2012, 18:35 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Wiedźmin 2, AC3, Medal of Honor Warfighter
Nie potrzeba, przeszedłem grę na kilka sposobów.

PostNapisane: 20 lip 2012, 01:12 
Casual
Casual

Witam :)

Jestem zagorzałą fanką Thane'a i poczułam się wręcz urażona tym, jak potraktowali ten romans w ME3, oto lista moich głównych zażaleń:

1. Shep traktuje Thane'a jakby niewiele dla niej znaczył, autodialog przejmuje kontrolę
2. Thane umiera i nic nie można z tym zrobić (wszystkich innych, z którymi się romansuje, można ocalić)
3. Thane ma bardzo mało dialogu, nieznaczną rolę i wszystko o czym gada, to jego choroba
4. Gdy Thane umiera, reakcja Shep jest obojętna, dialog i scenka praktycznie nie różni się od wersji, gdy Thane nie był romansowany
5. Jeśli Shepard romansowała z Thanem, w ME2 wyznaje on, że boi się śmierci, oznacza to, że nie był z tym całkiem pogodzony ---> w ME3 nie ma po tym śladu, poza tym to by świadczyło, że powinien wziąć przeszczep płuc, wspomniany w LoTSB
6. Najgorsze, co mogło zrobić BioWare ze śmiercią Thane'a - został kompletnie zapomniany (rozmowa z Garrusem przy ścianie pamięci ( "Jak dobrze, że nie musimy tu dodawać kolejnego nazwiska" - jakoś tak to brzmiało)
7. Scena walki z Kai Lengiem jest wymuszona i sztuczna, Thane jako profesjonalista nie popełniłby tak głupich błędów,
8. Syndrom Keprala jest całkiem inaczej opisany w ME3 niż był w ME2 ---> widać wyraźnie, że za wszelką cenę chcieli, żeby Thane zginął bez szans ratunku
9. Oprócz możliwości przeszczepu płuc, o której nikt nic nie wspomina, w uniwersum Mass Effect pojawiła się technologia, która mogłaby Thane'owi pomóc (Epulmos Device) znana też jako medi- żel dla płuc.
To prowadzi do tego, że kwestia życia Thane'a nie powinna być calkowicie spisana na straty.

Wszystko, czego chciałam od Mass Effect 3, to opcja, aby Thane'a uratować. Moje nadzieje legły w gruzach, ale... być może jest jeszcze szansa.

Na BSN (Bioware Social Network) powstał ruch mający na celu przekonanie BioWare, by w którymś z DLC dodali opcję, by uratować Thane'a.

Idea ma zarówno swoich przeciwników, jak i ludzi popierających pomysł, na razie jednak przedstawiciele BW wyraźnie olewają swoich fanów, a wręcz traktują ich dosyć nieładnie, być może dlatego, że osób wspierających te projekty jest nadal niewystarczająco dużo.
Sama udzielam się na tamtejszym forum (w wersji angielskiej) i wiem o kilku projektach, gdzie ta kwestia jest poruszana.

Jeśli:
- lubisz Thane'a i chcesz, by można było go ocalić
- chciałbyś/chciałabyś, by miał choć jedną dodatkową misję, w której by się pojawił
- zwyczajnie uważasz, że romanse w ME3 powinny być potraktowane równo i z odpowiednią jakością
- albo po prostu współczujesz zawiedzionym fanom i fankom Thane'a i chcesz pomóc ;)

Proszę Cię o wsparcie, chociażby poprzez polubienie odpowiedniej strony na fejsie, czy też aktywne uczestniczenie w proteście poprzez wspieranie projektów.

Projekty koordynowane są w grupie #SaveThane -For an Option Campaign na BSN, dodatkowe punkty wsparcia to:
1. facebook- wystarczy polubić stronę, to nie boli, a może pomóc http://www.facebook.com/savethanecampaign
2. tumblr- http://savethane.tumblr.com/
3. twitter- @savethane

Mam nadzieję, że nie dostanę bana za te linki.
Więcej informacji o projektach mogę udzielić na pw, tutaj i tak się za bardzo rozpisałam. Jak ktoś ma talent artystyczny, umie zmontować jakiś filmik, czy po prostu chce się podzielić swoimi przemyśleniami, warto tam zajrzeć.

Każdy głos wsparcia się liczy. Rozsiewanie idei znajomym też może pomóc, ważne by uzyskać tak wiele poparcia, jak się da, a by BioWare przestało nas ignorować i zrozumiało, że popełnili błąd wystawiając do wiatru swoich fanów.

Dziękuję za uwagę.

PostNapisane: 20 lip 2012, 08:00 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Ta scena walki Thane'a z Kai Lengiem to jeszcze pikuś, z Kirrahe jest dużo gorzej - ma włączony kamuflaż i stoi jak kołek, by dać się zabić Kai Lengowi, zamiast odstrzelić mu głowę.

Fajne, że może być takie DLC (o ile to prawda), ale jeśli mieliby go ożywić to byłoby to niezgodne z faktami:
- brakowało im nawet krwi drellskiej, więc skąd by jakieś płuca mu wytrzasnęli? Tym bardziej, że w leksykonie jest o tym, iż dużo drelli jest na to chore
- w leksykonie ME2 pisało, że to nieuleczalna choroba, w leksykonie ME3 także pisze, że to nieuleczalna choroba, więc co się nie zgadza?
- Thane w ME2 potwierdza, że zginie: Mam zespół Keprala. To nie jest zaraźliwe, ale mam przed sobą niecały rok życia. Nawet jakby go nie trafił Kai Leng to by pożył z kilka miesięcy

Już wcześniej było wiadome o jego śmierci przed Mass Effect 3. O tym jak mało jest dialogów z Thanem to wiadomo, ale nie zauważyłaś, że Grunt, Jacob, Zaeed, Kasumi, Samara itd. także mają mało dialogów? Chyba po swojej misji wpadają na Cytadelę tylko na jeden dialog.

Co do tego "Epulmos Device", gdzie o tym jest?

PostNapisane: 20 lip 2012, 12:08 
Casual
Casual

Nie wiem, czy może być takie DLC. Na razie jasno zostało powiedziane, że nie ma go w planach na ten rok, ale możemy się starać o DLC w przyszłym roku Jest więc trochę nadziei. Inne postacie z ME2 również dostały niewielką rolę i jest naprawdę dużo osób, które na to narzekają. Jeśli BioWare nie chce jeszcze bardziej zdenerwować swoich fanów, powinni coś z tym zrobić. I tu pojawia się szansa również dla Thane'a.

Co do Twoich zastrzeżeń:
- nie uważasz, że to dziwne, że brakowało im krwii drellskiej w najlepszym szpitalu na Cytadeli? Thane był ich regularnym pacjentem, powinni być przygotowani. Poza tym, gdy Shepard chce dostarczyć trochę krwii, mówią jej, że to i tak nic nie da. Po co więc w ogóle o tym wspominać? Thane umiera, bo jego krew nie jest w stanie transportować tlenu, tymczasem w ME2 jego choroba polegała raczej na niewydolności płuc, nie na chorobie krwii.
- nie zgadza się to, że taka choroba w uniwersum Mass Effect powinna być uleczalna (Shepard zmartwychwstaje i to po tym, jak niewiele z niego/z niej zostało). Każda nieuleczalna choroba z czasem, wraz z badaniami i postępem techniki może być uleczalna, Thane powiedział, że w danym momencie nie ma lekarstwa, ale hanarzy nad nim pracują. Nie wierzył jedynie, że dożyje tego momentu. W tamtym momencie jeszcze był w pełni pogodzony ze śmiercią, co też ma znaczenie.
- W oryginalnej wersji Thane mówił, że jeszcze przez rok będzie w miarę sprawny, a nie, że dokładnie za rok choroba go pozbawi życia...(nie cytuję tu dokładnie, ale tak z tego wynikało)

- Jak dla mnie (i nie tylko dla mnie) nie było wiadomo o jego śmierci w ME2 , ponieważ w ME2 nie umarł. Było dużo nadziei, szczególnie po dodatku z Shadow Brokerem. Ja od początku wierzyłam, że zostanie on wyleczony, poza tym to jest nie tylko problem Thane'a, tylko całej jego, nielicznej rasy.

Gdyby dodać po prostu dodatkową misję, w której ratujemy naukowców pracujących nad tym, wiele rzeczy mogłoby nadal potoczyć się bardzo podobnie. Odpowiednio wcześnie wykonana, daje szansę Thane'owi na przeżycie, nawet po tym jak zostanie ranny. Trzeba by go przy tym namówić, że powinien zgodzić się na leczenie (być może ryzykowne i eksperymentalne- nie musi to być cudowne lekarstwo, które raz na zawsze go wyleczy). Jeśli misji nie wykonało się na czas, dostaje się więcej zasobów wojennych w postaci dodatkowych sił drellskich.

To tylko jedna z wielu propozycji i wiem, że jakby się panom z BioWare zachciało, to potrafiliby naprawdę dobrze to napisać.

BioWare dawało wcześniej sygnały, że można by uleczyć Thane'a w ME3. Ostatecznie z tego zrezygnowali, a teraz unikają tematu. W tej grze nasze wybory miały się liczyć, nie wiedziałam, że moja postać musi romansować z Liarą, Kaidanem, albo Garrusem, bo tylko to są właściwe wybory.

Ostatnia rzecz: Thane był szczególnie zaprojektowany na potrzeby żeńskiej części graczy. Nie powinien umierać w każdym możliwym scenariuszu, zawsze wierzyłam, że jakaś opcja się pojawi.

Edit: Zapomniałam o tym: http://www.cerberusdailynews.com/?p=232 Eupulomos Device

PostNapisane: 20 lip 2012, 15:03 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Zgadzam się, że większość istotnych rzeczy olano, ale...

Nie chodziło mi o to, że wiadomo, iż zginął, tylko że może zginąć. A co do tej sprawności też jest: Powinienem zachować dobrą formę jeszcze z 8 do 12 miesięcy. Im więcej przebywam w wilgotnym środowisku, tym szybciej choroba się rozwija. Ale o jego śmierci za rok to jest także dialog z gry.

Cytuj:
to dziwne, że brakowało im krwii drellskiej w najlepszym szpitalu na Cytadeli? Thane był ich regularnym pacjentem, powinni być przygotowani. Poza tym, gdy Shepard chce dostarczyć trochę krwii, mówią jej, że to i tak nic nie da.

To prawda, że dziwne, ale Thane tam był pod przybranym imieniem i nazwiskiem, dziwne że w ogóle lekarz Shepardowi chciał udzielić informacje, zamiast to zgłosić. Tego się nie czepiasz? :mysli: Ale da się to "przetrawić", dlatego że były ważniejsze rzeczy niż zgłoszenie nielegalnego pacjenta, który za niedługo umrze. A może to ten powód dlaczego się nie postarali o uratowanie go.

Cytuj:
nie zgadza się to, że taka choroba w uniwersum Mass Effect powinna być uleczalna (Shepard zmartwychwstaje i to po tym, jak niewiele z niego/z niej zostało)

Na ten moment w grze jest ona nieuleczalna, a co do Cerberusa i Sheparda to pominęłaś istotą kwestię nielegalności, wysokich funduszy na to i długiego czasu nad tym.

Co do "Eupulomos Device" to podałaś stronkę z opisem tego, ale gdzie o tym jest w grze?

PostNapisane: 20 lip 2012, 15:31 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Mass Effect, Wiedźmin
Z tego co wiem, Eupulomos Device pojawił się w prywatnym terminalu Sheparda w ME2 jako reklama.

PostNapisane: 20 lip 2012, 16:10 
Nałogowiec
Nałogowiec

Nie wierzę, że BioWare coś z tym zrobi. Do tego by poprawili zakończenie trzeba był zmasowanego ataku fanów z całego świata, a i tak zrobili to, bardzo niechętnie i tak sobie. Jednak fakt Thane został bardzo źle potraktowany w ME3 tak jakby zapomniano, że Thane jest opcją romansową. Podobny los spotkał Kelly z którą zamieniamy tylko parę dialogów albo żadnego. Na to, by Thane przeżył nie ma szans. Jedynie jak BioWare zdecyduje się rozbudować romanse w DLC może dojdą dodatkowe dialogi LI i do LI. Jednak na więcej bym nie liczył. Samo takie DLC również jest wątpliwe, bo w przypadku ME2 fani też takiego chcieli i ostatecznie nic z tego nie wyszło. Teraz może być podobnie.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

PostNapisane: 20 lip 2012, 19:45 
Casual
Casual

Nie dowiemy się, jeśli nie spróbujemy. Właśnie dlatego tu jestem.

Osobiście nie wierzę w sukces idei Romance DLC- to nie są kosmiczne simsy. Jeśli już coś zrobią, to raczej w formie osobnych misji typu Shadow Broker. Z tego, co słyszałam, LoTSB wyszedł w wyniku nacisku fanów. BioWare czasem słucha...trochę. Zobaczymy.

Asasynek- zachowanie Shepard, która wiedziała, że Thane jest pod fałszywym nazwiskiem, też jest nie do wybaczenia. Jest wiele rzeczy, które w Mass Effect 3 mi się nie podobały, ale mogę się z nimi pogodzić. Ze śmiercią Thane'a - nie bardzo. A zwłaszcza z tym, jak to rozwiązano.

Osobiście spodziewałam się, że w większości scenariuszy Thane zginie, ale będzie jednak możliwość uratowania go.

Eupulmos Device- tu sprawa jest ciut skomplikowana. Cerberus Daily News działa trochę jak kodeks w Mass Effect. Informacje tam zawarte dotyczą tego uniwersum i obowiązują jako kanoniczne. Są po prostu takim dodatkiem, tak jak książki, czy komiksy o Mass Effect. Ale można było na ich podstawie uznać, że istnieją jakieś opcje dla Thane'a.

Co do wiadomości w terminalu, to bardziej przypominało łańcuszek, jaki się czasem na gadu gadu czy na portalach społecznościowych dostaje. Jednak z perspektywy ME3 to było okrutne. Po wyjściu 3. części grałam jeszcze raz w 2. i jak dostałam tę wiadomość, to strasznie się zdenerwowałam.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 13 z 19   [ Posty: 190 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 19  Następna strona