Teraz jest 01 gru 2020, 17:10

Napisz wątekOdpowiedz Strona 6 z 18   [ Posty: 173 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 18  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jacob Taylor
PostNapisane: 23 wrz 2012, 19:15 
Nałogowiec
Nałogowiec

Cytuj:
Tyle że ja Kai Lenga znienawidziłem już w Odwecie, a w Mass Effect 3 moja nienawiść doń sięgnęła zenitu.

W Odwecie, to on akurat był badassem. W Deception jest parodią. W ME3 jest pustą postacią.

Cytuj:
Powiesz, że skumał się z Cerberusem dla dobra ludzkości, a ja powiem, że prawdopodobnie miał w tym swój cel.

Nie twierdzę, że nie miał celu. Sam kiedyś wpadłem na taką teorię, że Udina akcję na Cytadeli zaplanował (ktoś Cerberusa musiał w struktury SOC wprowadzić, szybki awans Baileya w zamian za milczenie po sprzątnięciu Pallina itp.)

No, ale to temat o Jacobie, więc o Lengu i Udinie można podyskutować gdzie indziej. ;P

Cytuj:
Co najgorsze że przez większość gry niemal zapominałem że Jacob jest biotykiem. Szczerze przyznajcie kto z was brał go pod uwagę przy polu biotycznym w bazie zbieraczy?

Biotycy w ME2 są tak spieprzeni, że na wyższych poziomach nie opłaca się ich brać. W zasadzie ja z biotyków brałem na akcję tylko Thane'a i Mirandę.

Cytuj:
Inny wariant: dodali go w ramach poprawności politycznej, żeby na Normandii była chociaż jedna czarnoskóra osoba.

W ME1 poza Andersonem nie ma na Normandii żadnego murzyna, w ME3 tym bardziej, więc nie o to chodzi.

Cytuj:
Po prostu chciał bardzo pokazać że jest lepszy od Sheparda co było chyba jakąś lekką obsesją z jego strony

Gdzie tam. Dostał rozkaz od TIMa, by się Shepa pozbyć, to go wykonywał.

Obrazek

PostNapisane: 23 wrz 2012, 19:19 
Nałogowiec
Nałogowiec

Narmeril w Mass effect 3 jest murzyn Vega się nazywa więc chyba chodzi właśnie o poprawność polityczną.

16GB Pamięc RAM TridentX firmy G.Skill DDR3 2400MHz (2x 8GB)
Płyta główna MSI Z87-GD65 Gaming
Zasilacz Fractal Design Edison M 650W certyfikat 80+ GOLD

PostNapisane: 23 wrz 2012, 19:21 
Nałogowiec
Nałogowiec

Vega nie jest murzynem, tylko latynosem.

Obrazek

PostNapisane: 23 wrz 2012, 19:26 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, DA, AC, Fable, Fallout, TES
Narmeril napisał(a):
Cytuj:
Inny wariant: dodali go w ramach poprawności politycznej, żeby na Normandii była chociaż jedna czarnoskóra osoba.

W ME1 poza Andersonem nie ma na Normandii żadnego murzyna, w ME3 tym bardziej, więc nie o to chodzi.

Wybacz, jeśli źle zrozumiałem i będę pisał od rzeczy, ale męczy mnie choróbsko i powoli zaczynam tracić zdolność czytania ze zrozumieniem :D. Chodziło mi o to, że w pierwszej części nie było tak naprawdę żadnej ważnej czarnoskórej postaci. Owszem, był Anderson, który był mentorem i przyjacielem Sheparda i w ogóle, ale szybko zszedł na dalszy plan. Już nie mówiąc o tym, że – przepraszam za wyrażenie – był za mało murzyński. Dopiero z Objawienia się dowiedziałem, że jest czarnoskóry, bo w grze tego nie zauważyłem. Ale mniejsza o to – w „dwójce” chyba chcieli uczynić czarnoskórego postacią ważniejszą dla fabuły, skoro Anderson został jeszcze bardziej zmarginalizowany. Dlatego dodali Jacoba do składu, no ale coś im po drodze nie wyszło i pokpili tę postać. A w „trójce” nie ma czarnoskórych? A Cortez? Nie dość, że Murzyn, to jeszcze gej. Zdaje się, że Samantha chyba też ma afroamerykańskie (taaa, w niektórych kwestiach bywam do porzygu poprawny politycznie) korzenie.

PostNapisane: 23 wrz 2012, 19:29 
Nałogowiec
Nałogowiec

Cytuj:
A Cortez? Nie dość, że Murzyn, to jeszcze gej

Cortez jest jak Vega - latynos.

Obrazek

PostNapisane: 23 wrz 2012, 19:34 
Status Widmo

Gra w: Seria Assassins Creed,
Cytuj:
Gdzie tam. Dostał rozkaz od TIMa, by się Shepa pozbyć, to go wykonywał.

No nie bardzo bo zależało na walce z Shepardem. Poza tym wyrzucał sobie że przez Shepa nie wypełnił zadania i starał się udowodnić że jest lepszy. Mi się to rzuciło w oczy i nie zgodze się że jest pustą postacią. Owszem w ME3 jest tylko marionetką TiM'a ale czuć u niego tą zazdrość o Sheparda. Jeśli jest temat o Kai Lengu to zapraszam.

Cytuj:
Narmeril w Mass effect 3 jest murzyn Vega się nazywa więc chyba chodzi właśnie o poprawność polityczną.

Vedze jednak troche do murzyna daleko :)

Cytuj:
A Cortez? Nie dość, że Murzyn, to jeszcze gej

Jaki murzyn? No i co że gej? przynajmniej jakaś różnorodność w grze. Miło widzieć że za te kilkaset lat w świecie Mass Effecta nie istnieje już homofobia.

A podsumowując. Jacob niestety nie ma charakteru i jest chyba dowodem na to że w BW odpowiedzialni za tworzenie postaci są tylko ludzie którzy popełniają czasem błędy.

PS: Samantha wygląda na angielke z mieszanej rodziny. Także do afroamerykanki jej daleko.

Sesje RPG - Początkujący Gawędziarz

Kanał na YouTube, Gry, Dragon Ball i Ciekawostki

PostNapisane: 23 wrz 2012, 19:51 
Nałogowiec
Nałogowiec

Narmeril napisał(a):
Cortez jest jak Vega - latynos.

No nie wiem – może i ma latynoskie nazwisko, ale mnie bardziej wygląda na Murzyna. No chyba że ja mam coś nie tak z nasyceniem kolorów albo coś. Zresztą, to, że jest Murzynem, nie znaczy, że nie może mieć latynoskiego pochodzenia :). Ale najśmieszniejsze jest to, że głos podkłada mu osobnik rasy kaukaskiej o nazwisku... del Negro.

plebanx11 napisał(a):
Jaki murzyn? No i co że gej? przynajmniej jakaś różnorodność w grze. Miło widzieć że za te kilkaset lat w świecie Mass Effecta nie istnieje już homofobia.

Źle zrozumiałeś moją wypowiedź. Nie przeszkadza mi to, że jest gejem (było nie było, sam swojego Sheparda zeswatałem z Kaidanem) – chodziło o to, że „trójka” jest grą poprawnie polityczną, a Cortez jako Murzyn (przynajmniej dla mnie) i gej zdaje się być tego najlepszym przykładem. A do tego dochodzą jeszcze quarianka, turianin, asari, Latynos, lesbijka, inwalida, sztuczna inteligencja i – jeśli uratowało się Ashley – chrześcijanka.

plebanx11 napisał(a):
A podsumowując. Jacob niestety nie ma charakteru i jest chyba dowodem na to że w BW odpowiedzialni za tworzenie postaci są tylko ludzie którzy popełniają czasem błędy.

Jacob to chyba najlepszy przykład tego, że BioWare zdarzają się słabiej napisane postaci, ale niestety niejedyny. Cortez i Samantha też nie należą do najlepiej napisanych postaci, a Allers to już w ogóle jeden wielki WTF. Poza tym Vega – podobnie jak Cortez i Samantha nie najlepiej napisana postać, ale akurat rozwijana w komiksach i w anime. Jacob co prawda miał swoje pięć minut w Galaxy, tyle że w morzu fanów Mass Effect niewielka część miała styczność z tym akurat produktem.

PostNapisane: 23 wrz 2012, 20:12 
Status Widmo

Gra w: Seria Assassins Creed,
Cytuj:
Źle zrozumiałeś moją wypowiedź. Nie przeszkadza mi to, że jest gejem (było nie było, sam swojego Sheparda zeswatałem z Kaidanem) – chodziło o to, że „trójka” jest grą poprawnie polityczną, a Cortez jako Murzyn (przynajmniej dla mnie) i gej zdaje się być tego najlepszym przykładem. A do tego dochodzą jeszcze quarianka, turianin, asari, Latynos, lesbijka, inwalida, sztuczna inteligencja i – jeśli uratowało się Ashley – chrześcijanka.

Yhm. W takim razie przepraszam. Rzeczywiście źle zrozumiałem. Swego czasu tyle ludzi wypowiadało sie o Cortezie tylko przez pryzmat tego że jest gejem że zostały mi po tym ślady w psychice. To zaskakujące jak wielu ludzi czuło głęboko urażonych tym że jeden z bohaterów mógł mieć inną orientacje seksualną.

MI się postac Samanthy spodobała :) I całkiem mi pasuje na Normandii taka dziewczyna po studiach. Szachy pod prysznicem maja swój urok ;] Nie wiem może przemawia przeze mnie moje zainteresowanie kulturą brytyską bo gdy usłyszałem jej akcent z miejsca ją polubiłem.
Co do Allers się zgodze ale Vega wydaje mi się znacznie lepiej napisany niż taki Jacob.

A jeszcze pytanie bo słyszałem juz wcześniej o Galaxy. To komiks? Książka? Czy jeszcze coś innego?

Sesje RPG - Początkujący Gawędziarz

Kanał na YouTube, Gry, Dragon Ball i Ciekawostki

PostNapisane: 23 wrz 2012, 20:21 
Nałogowiec
Nałogowiec

plebanx11 napisał(a):
A jeszcze pytanie bo słyszałem juz wcześniej o Galaxy. To komiks? Książka? Czy jeszcze coś innego?

No i widzisz, właśnie o to chodziło – Galaxy to gra, przeznaczona tylko na iOS. W „dwójce” skiepścili postać Jacoba, ale wcześniej uczynili zeń głównego bohatera gry, w którą prawie nikt nie grał, bo została wydana na niespecjalnie popularną platformę do tego typu gier, a dwa – krytycy ją zmiażdżyli, więc jeszcze mniej osób naszło na zaznajomienie się z nią. I jak tu ktoś ma polubić Jacoba, skoro traktują go jak piąte koło u wozu? Tutaj świetnie podsumowano jego postać.

PostNapisane: 28 wrz 2012, 21:35 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Mass Effect, Mass Effect 2, Dragon Age Origins + Awakening , Dragon Age 2
A ja wam powiem, że lubię Jacoba, może nie tak bardzo jak Garrusa czy Wrexa ale lubię go. :)
I moim zdaniem to bardzo miła i przyjazna postać a nie irytująca. (Podkreślam, to tylko i wyłącznie moje zdanie. ^^)
Owszem, może nie jest zbyt ciekawą postacią ale czy musi nią być?
Nie wystarczy wam szalona Jack, przemądrzały salarianin, idealna kobieta z probówki i idealny kroganin...też z probówki. :) ( Swoją drogą, zauważyliście jak dużo łączy Mirandę z Gruntem?)
Jacob może wypadać przy tych postaciach trochę blado ale jest przynajmniej...normalny. :)
Ktoś jeszcze powiedział że Jacob jest fajtłapą czy coś w tym stylu...
No, nie wydaje mi się w końcu wraz z Mirandą obronił cytadelę przed atakiem batariańskich ekstremistów
(o tym właśnie opowiada Mass Effect Galaxy) Ale cóż, może Jacob rzeczywiście miał rację mówiąc że zrobić dobry uczynek to jak zlać się w ciemne spodnie, czujesz błogie ciepło ale nikt tego nie widzi. (Ok, to trochę dziwny tekst :D)
A co do przydatności Jacoba w drużynie, to dobrze mi się grało z Jacobem kiedy mój Shepard (a raczej FemShep. Osobiście uważam że biotyka jest bardzo kobieca :P) był biotykiem.
Wtedy, szczególnie przypadła mi do gustu kombinacja mocy- przyciągnięcie i odepchnięcie.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 6 z 18   [ Posty: 173 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 18  Następna strona