Teraz jest 09 kwi 2020, 14:39

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 7   [ Posty: 62 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: The Illusive Man
PostNapisane: 04 kwi 2012, 06:22 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Różne
Hitller też nie chciał wytępić innych ras, za wyjątkiem Żydów, lecz właśnie zdominować je jako podludzi.
Jakby "odrzucić całą etykę i moralność" to już nie rozmawiamy o człowieku, ale potworze. I polityka tu niczego nie zmienia.

PostNapisane: 02 maja 2012, 15:25 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Mass Effect III, DOTA II, League of Legends, Monday Night Combat, Blacklight Retribution
Badi napisał(a):
Jak wy go możecie upodabniać do Adolfa H. ? Mi on bardziej przypomina tytułowego "Księcia" z książki Niccolo Machiavellego. Jest podstępny, sprytny, inteligentny, czasem nawet brutalny, ale gdyby odrzucić całą etykę i moralność to zauważylibyście, że TIM jest zabójczo skuteczny w dążeniu do wzmacniania pozycji rasy ludzkiej. On nigdy nie chciał eliminacji pozostałych ras, tak jak Adolf. TIM dążył do dominacji, co udaje się ludziom, jeśli rada jest zniszczona i graliśmy renegatem. Moim zdaniem TIM wzbudza mój szacunek, jednak wolałbym dla niego nie pracować.

"Nie chcę żeby ludzie porównywali TIM'a do Hitlera więc jako przykład podam książkę, której przekaz jest podobny do działań Hitlera..."
Tak jak mówił mój poprzednik Hitler też nie dążył do całkowitej eksterminacji, tylko do utrzymania czystości rasy Aryjskiej i podporządkowania sobie ras "niższych". Dokładnie taki jest TIM i jest to złe, bo różnorodność wzmacnia ludzkość.

PostNapisane: 02 maja 2012, 18:57 
Nałogowiec
Nałogowiec

Powiem tak porównanie Tima do Hitlera jest nie trafne bo cerberus nie dąży zniszczenie innych ras ale chcą aby ludzkość osiągała supremacje.

Stand fast and die like Guardsmen!

PostNapisane: 08 maja 2012, 19:59 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: uniwersum Mass Effect, CODy, BFy, Skyrim
Wiele można zarzucić TIMowi , ale nigdy nie odmówię mu skuteczności.

Pamiętam jak przechodziłem wielokrotnie ME2 bez znajomości poprzedniczki, wtedy uważałem Illusive Mana za właśnie takiego "Księcia". Może był bezwzględny w swym postępowaniu, ale widziałem w nim , jakby renegackie odbicie Sheparda. W zasadzie jakby grać renegatem, to jesteśmy tacy sami jak on.
Wskrzesił mnie, no i dzięki jego zaangażowaniu udało się zebrać 12 największych skur...czybyków z Galaktyki i pokonać Collectorów. A co najważniejsze, nie byli to sami ludzie, co właściwie udowodniło, że w różnorodności siła :) Owszem, uważał , że cel uświęca środki , ale to w końcu on coś zrobił w sprawie kolonistów, a nie święte Przymierze.
Dopiero po zapoznaniu się z jedynką, przeżyciu śmierci Kahoku i "zwiedzanie" różnych laboratoriów Cerberusa otworzyło mi oczy.
Aczkolwiek zawsze miałem do TIMa szacunek: był silniejszy i bardziej charyzmatyczny niż inne "NPCe", zaszedł praktycznie tak samo daleko, jak Shep. Może fakt, później sam pogubił się w swych ideologiach, ale jest to IMO jedna z najbardziej niejednoznacznych postaci , bo choć antagonista, to miał też swoje racje i był świetnie rozegranym , dwulicowym charakterem ( także za sprawą głosu Sheena, nieodłącznego papierosa i tej fajnej gwiazdy w tle, jak z nim rozmawiałem przez hologram , i ten muzyczny motyw :) )

PostNapisane: 09 maja 2012, 21:46 
Nałogowiec
Nałogowiec

Smalauk napisał(a):
Powiem tak porównanie Tima do Hitlera jest nie trafne bo cerberus nie dąży zniszczenie innych ras ale chcą aby ludzkość osiągała supremacje.

To też nie, jest do końca prawda bo w ME 3 wcale nie wywyższa ludzkości tylko nawet pomaga ją zniszczyć tak mi się wydaje dawno już nie grałem

16GB Pamięc RAM TridentX firmy G.Skill DDR3 2400MHz (2x 8GB)
Płyta główna MSI Z87-GD65 Gaming
Zasilacz Fractal Design Edison M 650W certyfikat 80+ GOLD

PostNapisane: 09 maja 2012, 23:15 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Mass Effect 3, League of Legends
Pobudki Człowieka Iluzji są szlachetne, środki już nie bardzo.
W całej dwójce gada cały czas o wywyższeniu ludzkości, ale nie mówi nic, żeby osiągnąć to przez wytępienie wszystkich ras. Ogólnie ta postać mi się podoba. Szkoda, że Żniwiarze kierowali nim jak kukiełką.

PostNapisane: 10 maja 2012, 21:02 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: W3/Gwint
Ja bym nie oceniała pobudek TIMa tak wysoko. Jasne, że z punktu widzenia człowieka to fajnie, że ludzkość osiąga dominację w galaktyce, ale z punktu widzenia innych ras już nie bardzo i myślę, że na dłuższą metę by to nikomu nie posłużyło. A poza tym tak naprawdę nie wiadomo ile w tym było troski o ludzkość a ile megalomanii TIMa - no bo kto inny stanąłby na czele wywyższonej ludzkości jeśli nie ten, któremu to wywyższenie zawdzięcza?

PostNapisane: 10 maja 2012, 21:35 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Mass Effect 3, League of Legends
@UP: To naturalne, że gdyby stworzył wielkie Imperium Ludzkie to by stanął na jego czele. Zawsze tak jest.
A jeśli byłby dobrym władcą, to czemu nie? Czasem potrzeba w rządzie silnej ręki, choć znając Człowieka Iluzję mógłby po wywyższeniu ludzkości rozpocząć czystkę innych ras. Wykluczyć tego nie można.

PostNapisane: 10 maja 2012, 21:53 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: W3/Gwint
Nie wiem czy normalne, w każdym razie trudno ocenić o co bardziej mu chodziło - czy o to żeby stworzyć to wielkie imperium czy o to żeby być na jego czele. Bo jeśli o to drugie, to mało to szlachetne, raczej cyniczne i egoistyczne.

Co do rządu (rządów?) to co innego silna ręka a co innego nieliczenie się z nikim poza sobą i dążenie po trupach do celu co reprezentuje sobą TIM. Według mnie Człowiek Iluzja był dobry do załatwiania takich rzeczy, które wymagały szybkich i zdecydowanych działań, jak na przykład obrona przed Zbieraczami. Zresztą to go łączy z Shepardem. Ale ani jeden ani drugi nie byłby dobry w roli polityka, o głowie państwa nie wspominając. TIM miał wyraźne zadatki na dyktatora.

PostNapisane: 11 maja 2012, 09:35 
Nałogowiec
Nałogowiec

@Up a ja myślę ze on nadał by się na polityka jest inteligentny,sprytny i nie boj się trudnych miał zadatki na dyktatora ale czy by z nich skorzystał ? a poza tym czasami rządy silnej ręki są potrzebne

Stand fast and die like Guardsmen!

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 7   [ Posty: 62 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona