Teraz jest 29 lis 2020, 15:58

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 6   [ Posty: 60 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Saren Arterius
PostNapisane: 29 mar 2012, 19:39 
Nałogowiec
Nałogowiec

No na szczęście nie jest ;D

Stand fast and die like Guardsmen!

PostNapisane: 30 mar 2012, 13:46 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Seria Mass Effect, Seria Wiedźmin.
0k0 napisał(a):
Jakby się nad tym głębiej zastanowić, to Vader i Saren mają ze sobą trochę wspólnego. Na szczęście Arterius nie jest ojcem Sheparda ;)

Oj bo zapeszysz :D . A tak na poważnie czy grając ktoś Shepardem z przestrzeni poznał jego ojca lub zobaczyć chociaż jego matkę? Bo w 1 można było pogadać z matką a w 2 dostać od niej maila. A wracając do Sarena podobała mi sie też jego stylizacja wyglądu w grze.

Origin: michaledek

PostNapisane: 30 mar 2012, 20:11 
Nałogowiec
Nałogowiec

O ojcu nie było wspomniane

Stand fast and die like Guardsmen!

PostNapisane: 30 mar 2012, 20:35 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: DA, ME, TR, Syberia 1 i 2, KOTORy i Tor...
@michałedek, no właśnie! Gdy pierwszy raz przechodziłam ME1 to Saren przypominał mi takiego małego pieska z małymi oczkami :lol:

PostNapisane: 31 mar 2012, 21:40 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Różne
Zupełnie nie rozumiem jak można bronić Sarena. A nie czytałem książki z opisem jego okrucieństw, sama gra mi wystarczy, by dobrze poznać tego sukinsyna.
Najczęstsze argumenty:
-Indoktrynacja - bo akurat przed zindoktrynowaniem Saren to był aniołek ? Suweren specjalnie wybrał moralne zero (i jednocześnie, trzeba przyznać, koksa) na swojego agenta.
-Amoralność wszystkich Widm - skąd macie takie dane ? Szczerze wątpię, żeby było drugie Widmo takie jak Saren. Jak powiedział Anderson, Arterius nie tyle kierował się zasadą cel uświęca środki, ale sianie śmierci wśród ludzi sprawiało mu przyjemność.
Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że Saren jest gorszy niż jego mocodawca. Czemuż to? Otóż wyznaje zasadę, że nie można takiej samej skali stosować do choćby i najinteligentniejszych maszyn/syntetyków i do istot czujących, organicznych. Żniwiarze nie znają litości nie z własnej winy, lecz z winy ich stwórcy. Btw, na tej samej zasadzie nie rozumiem rozczulania się nad Gethami. Według mnie to nie inteligencja i wybory są kluczowymi czynnikami człowieczeństwa. Maszyna nigdy nie zyska serca i duszy.
Aha, jeszcze jeden argument broniący Sarena - potencjalne samobójstwo. Uważacie, że to wielki akt dobroci ? Czy może raczej chęć uwolnienia się od niewoli u niszczycieli wszelkiego życia ? W moim głównym zapisie nie daję Arteriusowi tej szansy - załatwiam go osobiście.
Jutro zajmę się Człowiekiem Iluzją, kolejnym zbrodniarzem wybielanym przez niektórych forumowiczów.

PostNapisane: 31 mar 2012, 21:46 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

@up - nigdy nie jest za późno aby zrozumieć swoje błędy. Jeśli zabiłeś Sarena z zimną krwią, albo jak zrobisz to z TIM'em to nie będziesz się dużo od nich różnił. Każdy nawet najgorszy zasługuje na szansę, a czy z niej i jak skorzysta to jego wybór.

PostNapisane: 31 mar 2012, 21:49 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Różne
@Bacara
Po pierwsze, nie zgadzam się z tym, że zabicie masowego mordercy czyni z nas także masowego mordercę (a tak wynika ze zdania "nie będziesz się od nich dużo różnił).
Po drugie, jednego się zabija w walce, a drugiego zapobiegając zastrzeleniu Andersona. Oficjalnie to się bodaj nazywa obrona własna oraz obrona konieczna. Zabicie z zimną krwią to coś innego, nie sądzisz ?

PostNapisane: 31 mar 2012, 21:55 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Mass Effect 1, 2, 3, Wiedźmin I i II
@Dog0Lord
Sam sobie odpowiedziałeś, jest sukinsynem. To mi wystarcza. Lubię takie postacie, zawsze wolałem tych "złych", nic nie poradzę.

PostNapisane: 31 mar 2012, 21:57 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Nie będę się z tobą sprzeczał bo masz w pewnym sensie rację, ale Sarena jak i Tim'a możesz przekonać że to co robią jest złe(chyba że nie masz punktów, to samoobrona i powstrzymanie Tim'a jest konieczne i wtedy nie mam nic przeciwko). "Nie będziesz się od dużo nich różnił" tak się tylko mówi, zabicie ich nie czyni cię nimi, ba ...nawet nie będziesz podobny do nich,ale w każdym jest dobro, nikt nie jest zepsuty do szpiku kości, tylko trzeba mu to uświadomić. Zresztą każdy ma jakiś swój kodeks moralny którego przestrzega w życiu więc teraz nie będę ci wmawiał że to co ja robię jest według ciebie dobre.

PostNapisane: 31 mar 2012, 21:59 
Nałogowiec
Nałogowiec

A nie sądzisz, że oko za oko jest drogą donikąd? Może dostaniesz czasowe +5 do samozadowolenia za egzekucję :). Kodeks Hammurabiego zapisano dawno temu, postęp wymaga nowych rozwiązań (gdyż jak widać od setek lat, nic się nie zmienia) i nie mówię tutaj o wygodnych celach i sesjach terapeutycznych.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 6   [ Posty: 60 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona