Teraz jest 04 gru 2020, 07:25

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 4   [ Posty: 40 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Odbudowa Sheparda
PostNapisane: 21 kwi 2012, 19:58 
Nałogowiec
Nałogowiec

Mogę się mylić, ale chyba gdzieś w grze było powiedziane, że EDI była częściowo zbudowana z fragmentów Suwerena. Możliwe, że Projekt Lazarus nie mógłby się odbyć w ogóle bez technologii pozyskanych ze Żniwiarza, tak jak w EDI nie mogłaby się w pełni rozwinąć. BioWare mogło to fajnie wykorzystać, cóż...

PostNapisane: 21 kwi 2012, 20:29 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Mass Effect
Jedyne co wiemy to to, że syntetyczne elementy Sheparda nie są dla nie go zagrożeniem, przynajmniej jeśli wierzyć badaniu dr Chakwas. Przyznam, że nigdy nie zastanawiałem się, czy takie ożywienie mogłoby być możliwe dzięki technologii Żniwiarzy ale to byłby interesujący wątek, który BioWare mogłoby jakoś wykorzystać. Szkoda też, że tak mało wiemy o Projekcie Łazarz - myślałem, że
Spoiler:

You can fight like a krogan, run like a leopard, but you'll never be better than Commander Shepard!

PostNapisane: 21 kwi 2012, 20:41 
Casual
Casual

@Smalauk Racja, trochę źle to ujęłam. Chodziło mi o to, że z jednej strony dziękujesz za to, że poskładali cię do kupy, a z drugiej, że masz w sobie część czegoś z czym walczyłeś.

PostNapisane: 21 kwi 2012, 21:10 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Mass effect trylogia
sam TIM ma przecież w sobie trochę technologi żniwiarzy po kontakcie z ich artefaktem podajże nazywanym przyspieszaczem ewolucji, w skrócie było tak iż jego przyjaciel go uruchomił po krótkiej walce i zmienił go w wielkiego inteligentnego Huska a Tima który był wystawiony na jego działanie znacznie krócej wyposażył w Oczy i między innymi znajomość nieznanych mu wcześniej języków choćby tego należącego do Asari. Pokazuje to komiks Mass effect evolution, dość łatwy do znalezienia.

O co mi chodzi, czy wg. was może myśleć iż posiadanie takich oczu, wpływa na jego psychikę? Mi wydaje się iż jest to bardziej na zasadzie mam takie oczy ale ciągle jestem sobą. A przecież oczy te dostał od tworu żniwiarzy. Może z Shepem też tak było. Wsadzimy mu kawałki techny żniwiarzy, ale to ciągle będzie Shep. Po za tym bez tego się nie obejdzie.

Wydaje mi się iż to było w ten sposób. I tak myśl ta jest upiorna. Ponadto sprawia iż Shepard jest bardzo podatny na Indoktryncaje i może zminić go w to czym stał się Saren (forma takiego Avatara)
Już widzę jak shepard mówi :dzięki czemuś co należało do mojego najgorszego wroga, trzymam się na nogach. Dzięki czemuś co należy do wyrzynających całe rasy wynaturzeń ja żyje.
W rozmowie z np. Tali "czy inną miłością"/

Ps wydaje mi się że popełniłem literówkę w nazwie tematu, ale teraz jest napisane poprawnie. Jeśli jest to wynikiem zmiany jakieś "miłej duszyczki" to bardzo dziękuje ;]

PostNapisane: 21 kwi 2012, 21:47 
Adept analogów
Adept analogów

Może wykorzystają ten wątek w extendet cut lub jakimś DLC. Jak myślicie ?

PostNapisane: 21 kwi 2012, 23:56 
Nałogowiec
Nałogowiec

Optymista :). Póki co BW było bardzo zadowolone ze swojej pracy.

W "trójce" pojawia się dialog, w którym komandor poddaje w wątpliwość siebie, właśnie z uwagi na zdarzenia zainicjowane przez Zbieraczy. Znajduje jednak oparcie w swoich towarzyszach.

Ot Zwiastun zabawia się swoim laserkiem na koniec Mass Effect 3, Shepard krok przed kanałem traci przytomność i wielkie "game over" plus adnotacja Zwiastuna "użyłem backdoora, aby wślizgnąć się do mózgu Sheparda. Następnie wdusiłem tyldę i wpisałem do konsoli polecenie dance at my honeymoon.

PostNapisane: 22 kwi 2012, 09:48 
Adept analogów
Adept analogów

To by było zajeb**** zakończenie. Brakuje mi tam tylko pojawiającego się z nikąd Enerprisa i głośnego wrzasku "nie zadzieraj z Biowere". XD

Cóż tak naprawdę to nie jest pewne czy właśnie to się nie stało, w końcu Saren (najbardziej tragiczna postać całej serii) był pod kontrolą żniwiarzy, wyładowany ich technologią od stóp po oczy (miał nawet rękę Geta XD) i spędzał całe miesiące na pokładzie Suwerena, ale mimo to zostało w nim trochę wolnej woli. Może z shperadem jest tak samo. Może normalnie działać ale gdy pojawia się zwiastun ma już nad nim trochę władzy. Powiedzmy że postać dziecka jest iluzją (tak, tak uważam) i z każdą chwilą coraz mocniej Żniwiarz odziałuje na Shepa który leży w gruzach mając schizy iż Zwiastun odlatuje zostawiając żywych ludzi i sheparda oraz wysyłąjąc 3 zombie i 1 marudera do obrony KLUCZA DO POKONANIA ŻNIWARZY (to jakiś żart). No więc shep jest indoktrynowany ale wybiera czerwnona ekspozje i opiera się działaniu kosiarek.

Pozwole sobie na mały off-top.
Wg. mnie następna część zaczynała by się jak Shep zostaje zabrany do szpitala i jest niezdolny do walki i gramy nową postacią.
Lub też Shep został z tyłu i złapały go żniwiarki zmieniając w to samo czym był Saren (tragiczny finał serii bo to Shep jest końcowym bosem ostatniej części.

PostNapisane: 24 kwi 2012, 14:51 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Mass Effect
Cytuj:
Może z shperadem jest tak samo. Może normalnie działać ale gdy pojawia się zwiastun ma już nad nim trochę władzy.

Żniwiarze na pewno próbowali zindoktrynować Sheparda. Skoro są tak bardzo inteligentni, to nie wyobrażam sobie, żeby odpuścili największego wroga, jedyną osobę, która mogłaby pokrzyżować ich plany. Nie dało się go zabić więc można spróbować pozyskać jego wolę do swoich celów. Zresztą nie uwierzę, że skoro Shep tyle razy miał kontakt z ich technologią, to nie był narażony na "mieszanie w głowie". Kwestią jest tu jego hmmm silna wola i osobowość. Już w jedynce Liara mówi przecież Komandorowi, że pod tym względem jest kimś wyjątkowym, że inny człowiek nie przeżyłby spotkania z nadajnikiem na Eden Prime.
Jednak nawet Shepard ma granice swojej wytrzymałości. Nie wiem czy koszmary Komandora i ostatnie 10 minut gry to działanie Reaperów ale z drugiej strony byłoby to logiczne.
Co do Projektu Łazarz i ewentualnych wszczepów pochodzących z Suwerena- tu też jest ciekawa kwestia. Bo równie dobrze mogłyby być one furtką do indoktrynacji, jak i czymś co pozwalało Shepardowi tak długo się opierać (coś jak odpychanie się magnesów :))

You can fight like a krogan, run like a leopard, but you'll never be better than Commander Shepard!

PostNapisane: 24 kwi 2012, 15:00 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Seria Mass Effect, Seria Wiedźmin.
Przecież bachor z Katalizatora jasno powiedział, że Shepard jest w części syntetykiem! Pisałem w jednym z tematów na ten temat, przecież tylko Shepard był w stanie "wejść w komputer" w Overlordzie(ME2), a potem w misji Legiona o myśliwcach Gethów(ME3). Co do EDI tak, jest ona zbudowana z części Żniwiarza i z systemu Hannibal z księżyca ziemskiego, który notabene Shepard zniszczył w ME1. Aha jeszcze jedno, drugą wersją EDI jest przecież dr Eva Core, która ma być odpowiedzią Ceberusa na EDI, która się zbuntowała przeciw TIMowi.

Origin: michaledek

PostNapisane: 24 kwi 2012, 15:35 
Nałogowiec
Nałogowiec

Cerberus uzyskał dostęp do technologii Żniwiarzy po zakończeniu ME2 a nie przed, więc Shep nie mógł mieć w sobie ich technologii.
A jeśli chodzi o sny Shepa to myślałem, że są one spowodowane przez indoktrynacje Żniwiarzy i wyjdzie to na końcu podczas rozmowy ze Zwiastunem...Jedną z opcji zakończenia byłoby, że Shep poddaje się indoktrynacji i zostaje nowym Sarenem, a potem prowadzi flotę Żniwiarzy na podbój galaktyki.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 4   [ Posty: 40 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona