Teraz jest 25 lut 2020, 21:58

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 26 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kai Leng
PostNapisane: 23 wrz 2012, 19:39 
Nałogowiec
Nałogowiec

W temacie o Jacobie trochę zboczyliśmy z kursu i zahaczyliśmy o Lenga.

Obrazek

Elitarny zabójca Cerberusa, najbardziej lojalny z ludzi Illusive Mana. Znany z tego, że zabił kiedyś kroganina za pomocą noża...

Cytuj:
Mi się to rzuciło w oczy i nie zgodze się że jest pustą postacią

Leng trochę zyskuje, ale tylko wtedy, jeśli zna się Odwet (bo przecież nie Deception). W przeciwnym wypadku gracz ma uczucie 'co to za ninja, czemu mnie klepie i w ogóle wtf'. Niestety, taki urok durnowatej polityki BW, które myślało, że jak ktoś gra w ME, to kupuje wszystkie książki, komiksy itp i dzięki temu zna postacie.

Obrazek

Ostatnio edytowano 23 wrz 2012, 20:07 przez Narmeril, łącznie edytowano 3 razy

Tytuł: Re: Kai Leng
PostNapisane: 23 wrz 2012, 19:43 
Status Widmo

Gra w: Seria Assassins Creed,
A w życiu. Ja nie czytałem odwetu i widze że ta postać nie jest pusta. :). Po prostu w ME3 KL jest postacią która pragnie rywalizować z Shepardem. Jak już wcześniej pisałem czeka na możliwość sprawdzenia się przeciwko niemu. Gdy Shep udaremnia jego misje ta cicha obsesja Lenga się pogłębia a upust temu daje na Thessii.

Pasowałoby wrzucić zdjęcie i dodać jakiś ogólny opis KL.

Sesje RPG - Początkujący Gawędziarz

Kanał na YouTube, Gry, Dragon Ball i Ciekawostki

PostNapisane: 23 wrz 2012, 19:53 
Nałogowiec
Nałogowiec

Łobuz i tyle. Za każdym razem jak to to wyskakiwało "nie wiadomo skąd", miałem dziwne uczucie, że to partner Batmana zna jakiś backdoor do "Mass Effect". Dokopiesz mu, a ten wbija do konsoli i wpisuje sobie "revive", albo "resurrect". A o tym, że wykonuje dziwne salta w miejscu i lata sobie z mieczem samurajskim, to już nawet dywagować nie będę.

PostNapisane: 23 wrz 2012, 19:59 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, DA, AC, Fable, Fallout, TES
Ja się podpisuję pod słowami Narmerila – bez znajomości książek Kai Leng może sprawiać wrażenie pustej postaci. Taki bufon, dupek i arogant, który bierze się znikąd i próbuje wypełnić całe pomieszczenie swoim ego, a jedynym celem jego bytności w grze jest znienawidzenie go i utłuczenie. Przy znajomości Odwetu więcej zyskuje, ale w moim przypadku nie zmienia to faktu, że odkąd tylko go zobaczyłem w „trójce”, miałem ochotę zetrzeć mu ten uśmieszek z mordy i wpakować kulkę między oczy. Nie wypowiem się na temat tego, jak wypadł w Deception i co ta książka zrobiła z jego postacią, bo nie czytałem – poczekam, aż Fabryka Słów dostanie od Amerykanów poprawioną wersję i wyda ją po polsku.

PostNapisane: 23 wrz 2012, 20:07 
Status Widmo

Ja jak już mówiłem odwetu nie czytałem a spodobała mi się ta postac. Czekałem na kogoś kto bedzie co jakiś czas wchodził Shepardowi w parade i się doczekałem. Saren byłby podobnął postacią gdyby posiadał wolną wole. Bez tego pojedynki z nim są walką ze żniwiarzami a nie z nim samym. Kai Leng nawet bez znajomości książek wydaje się w jakiś sposób ciekawą postacią.

PostNapisane: 23 wrz 2012, 20:22 
Nałogowiec
Nałogowiec

Tak na początku gdy to zobaczyłem to postać pomyślałem Co to za kosmiczny ninja wtf.Ogólnie jak nie zna książki (ta jak ja) To jak mówili moi przedmówcy to postać jest jakby pusta i trochę wyrwana z kontekstu.

Stand fast and die like Guardsmen!

PostNapisane: 23 wrz 2012, 20:32 
Status Widmo

Narobiliście mi apetytu. Chyba musze przeczytać Odwet. Słyszałem że tłumacznie jest słabe wiec do tej pory się wstrzymywałem z kupnem. Ale skoro postac KL jest tam jakoś ciekawie rozwinięta to dla lepszego odbioru ME3 trzeba przeczytać. I mimo że jestem w mniejszości to podtrzymuje to co powiedziałem. Może KL nie nalezy do specjalnie rozbudowanych postaci, ale moim zdaniem taki na przykład Jacob jest dużo bardziej pusty.

PostNapisane: 23 wrz 2012, 20:47 
Nałogowiec
Nałogowiec

plebanx11 napisał(a):
Słyszałem że tłumacznie jest słabe wiec do tej pory się wstrzymywałem z kupnem.

Prawdopodobnie pomyliło ci się z Objawieniem, które wydało Wydawnictwo ISA, a które na każdej stronie miało z dziesięć literówek, błędów składniowych, ortograficznych itd., a do tego tłumacz na nowo stworzył nomenklaturę z uniwersum (Sojusz, Asarianie, Gethowie, Wniebowstąpienie Przeznaczenia, agenci Spektry/Duchy itd.) Podniesienie i Odwet wydane przez Fabrykę Słów są bez zarzutu jeśli idzie o stronę językową. Co prawda czasem zdarzają się nieścisłości względem nomenklatury z gier (np. Zaświaty na Omedze nazywane są Pośmiertnym), ale są to sytuacje sporadyczne.

plebanx11 napisał(a):
Ale skoro postac KL jest tam jakoś ciekawie rozwinięta to dla lepszego odbioru ME3 trzeba przeczytać. I mimo że jestem w mniejszości to podtrzymuje to co powiedziałem.

Jest rozwinięty o tyle, że więcej się o nim dowiadujesz, ale przede wszystkim przeczytanie Objawienia przed zagraniem w „trójkę” sprawia, że nie zaliczasz „WTF? Co to za z dupy wzięty kosmoninja?!” Powiem tylko, że w książce jest takim samym dupkiem i bufonem, co uzasadnia, dlaczego zareagowałem nań alergicznie, gdy zobaczyłem go w grze :D.

Ja tam osobiście czekam na poprawioną wersję Deception, bo aż ciekaw jestem, co tam z nim nawyrabiali. Z tego co wyczytałem w Internecie, jego i szefa ochrony z Akademii Grissoma rajcowały tancerki asari, przy czym Kai Leng jest ultraksenofobem i ultrarasistą, a ten drugi gejem, o czym autor książki najwidoczniej nie wiedział...

PostNapisane: 23 wrz 2012, 20:49 
Nałogowiec
Nałogowiec

Cytuj:
Ja tam osobiście czekam na poprawioną wersję Deception, bo aż ciekaw jestem, co tam z nim nawyrabiali.

Włamał się do chaty Andersona i zeżarł mu płatki. Poważnie mówię.

Obrazek

PostNapisane: 24 wrz 2012, 01:43 
Nałogowiec
Nałogowiec

Z jednej strony to brzmi jak żart, ale z drugiej – Kai Leng był tak w sobie zadufany, że jestem skłonny uwierzyć, iż w swojej bufonowatości zrobił coś takiego, żeby w ten sposób powiedzieć „tu byłem, ha ha ha”...

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 26 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona