Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 25 wrz 2021, 17:14

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 1 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Największe premie do zaklinania, alchemii i kowalstwa
PostNapisane: 16 lis 2013, 12:41 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: TES, Civilization, HOMM, Gothic
Czasem lubię sobie poeksperymentować i spróbować wyciągnąć z umiejętności tyle, ile się da. Przy pomocy alchemii można zwiększyć moc zaklinania (mikstury premii do zaklinania), przy pomocy zaklinania można zwiększyć efekty alchemii i kowalstwa. Oczywiście, bez użycia metody z premią do przywracania, gdyż wtedy nie ma żadnych ograniczeń - chodziło mi o to, ile można mieć "legalnie".

Swego czasu zrobiłem eksperyment: przy Zaklinaniu i Alchemii 100 (z wszystkimi perkami wzmacniającymi) tworzyłem zestaw alchemika (pierścień, naszyjnik, hełm/kaptur/diadem, rękawiczki/karwasze, premia po 25%), następnie go zakładałem i tworzyłem mikstury z premią do zaklinania, używałem ich do stworzenia nowego zestawu alchemika itd. Największa premia, jaką udało się w ten sposób osiągnąć, to premia 29% do alchemii (czyli, licząc 4 przedmioty, w sumie 116%).

Niedawno kupiłem Edycję Legendarną, a w dodatku Dragonborn można mieć dwie premie do Zaklinania po 10% - jedną po przeczytaniu którejś Czarnej Księgi, drugą po założeniu zestawu który można znaleźć po pomocy w wykopaliskach. Powtórzyłem procedurę i mi wyszło, że maksymalna pojedyncza premia do alchemii (oraz kowalstwa, szkół magii itd.) wzrosła do 34%, a przy założeniu pełnego zestawu tworzy się mikstury z premią do zaklinania 35%.

Być może da się to jeszcze zwiększyć jeśli da się uzyskać analogiczną premię do alchemii (np. zamiast premii do zaklinania), ale wzrost byłby raczej niewielki...

S.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 1 ]