Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 24 wrz 2021, 07:18

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 10   [ Posty: 98 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Poradnik] Kowalstwo by LordTorus
PostNapisane: 30 lis 2011, 11:05 
InSkyrim

Witam oto mój poradnik kowalstwa w TES V: Skyrim, mam nadzieję że komuś pomoże. Wykonałem go w 100% i będę wdzięczny za propozycje dodania jakiegoś elementu.

Wstęp:
Kowalstwo w TES 5 jest bardzo potrzebne gdy interesuje nas solidny pancerz bądź dobra broń. Dzięki szybkiemu skillowaniu (ćwiczeniu) można zdobyć przy pomocy kowalstwa dobre kilka lvl więc szczególnie polecam graczom którym brakuje źródła exp.

Jak szybko trenować ?:
Jeśli interesuje cie szybkie trenowanie Kowalstwa tanim kosztem produkuj:
- Żelazne sztylety ( 1 sztabka żelaza, 1 pasek skórzany)
- Skórzane karwasze ( 1 skóra, 2 paski skórzane)

Jeśli nie wiesz jak zdobyć materiały:
- Odwiedzaj sprzedawców u których nie tak drogo możesz zakupić skórzane paski, skóry, rudy i sztabki żelaza, na początku gry można kupić u kowala z rzecznej puszczy lub w białej grani (3 sprzedawcy, kowal towarzyszy, sprzedawca i kowal sklepu Amazonka)
- Eksplorując krainę możesz napotkać złoża surowców które wydobywać można za pomocą kilofa. Gdzie znajdują się kopalnie można znaleźć na forum przy użyciu opcji szukaj (nie chce spoilerować tutaj)
- Pamiętaj aby zabijać wilki, koty, łosie, jelenie, lisy, niedźwiedzie aby zebrać skóry. Warto wiedzieć że np. skóra niedźwiedzia po garbowaniu da nam 4 sztuki gotowej skóry.
- Jeśli masz rude surowca musisz przetopić ją w piecu hutniczym na sztabki.

Perki:
Nie muszę się rozpisywać że dodawanie wszystkich perków jest zbędne i mało oszczędne, przy dodawaniu musisz zastanowić się jakie pancerze będą ci potrzebne oraz czy chcesz wytwarzać bronie. Ścieżka rozwoju kowalstwa w lewo oferuje lekkie pancerze ale nie można produkować broni, ścieżka prawa daje nam produkcje ciężkich pancerzy jak i broni. Jeśli potrzeba ci lekkich pancerzy oraz dobrych broni polecam wybranie ścieżki prawej i wyskilowanie 100 kowalstwa (nie jest to super ciężkie) - Daedryczne bronie są silne a ostatni perk pozwala tworzyć smocze pancerze które oferują zestaw lekki jak i ciężki.

Oto opisy,wymagania co do perków oraz linki do statystyk kompletów pancerzy (w spoilerze aby temat nie był super długi):
Pierwszy perk oraz środkowy:
Spoiler:

Na lewo:
Spoiler:

Najwyższy perk (Ostatni):
Spoiler:

Na prawo:
Spoiler:

Wyposażenie kuźni:
Poniżej zamieszczam zrzuty ekranu przedstawiające poszczególne elementy wyposażenia kuźni z opisem elementów oraz przykładowego użytkowania. W spoilerach dodałem linki do screenów a nie wstawione obrazki gdyż forum blokuje te większe niż 1000px.
Piec hutniczy:
- Piec daje graczowi możliwość przetopu rud metali w gotowe sztabki.
* Wybierz interesującą cię sztabkę i sprawdź czy masz odpowiednią ilość rudy tego metalu.
* Kliknij "R" aby stworzyć i potwierdź klawiszem "ENTER" - Gotowe.

Kuźnia:
- Kuźnia pozwala na produkcje nowych broni i pancerzy oczywiście jeśli masz wystarczającą ilość materiałów.
* Z menu kuźni wybierz typ pancerza oraz poszczególny jego element.
* Szare nazwy przedmiotów oznaczają brak wymaganych surowców.
* Po wybraniu elementu do produkcji kliknij "R" aby stworzyć.
* Potwierdź klawiszem "ENTER" i gotowe.

Warsztat:
- Warsztat umożliwia nam ulepszenie swojego pancerza
* Z menu wybierz przedmiot który ma zostać ulepszony.
* Kliknij ponownie na nazwę przedmiotu a jej końcówka powinna zostać uzupełniona o ulepszoną jakość np. "(Legendarny)" a opis został zaktualizowany więc możesz sprawić o ile współczynnika zbroi zostanie polepszony ten element.
- Kliknij "R" aby stworzyć.
- Potwierdź "Enter" i gotowe.

Kamień szlifierski:
- Dzięki kamieniowi szlifierskiemu możesz ulepszyć swoją broń aby zadawała znacznie lepsze obrażenia, nie dodaje tutaj opisu ulepszania gdyż procedura jest identyczna jak w przypadku warsztatu.

Stojak do garbowania:
- Stojak pozwala ci przerobić skóry np. z łosi, niedźwiedzi, wilków itp. na gotowe skóry które można używać przy produkcji w kuźni. Dodatkowo z jednej sztuki skóry można zrobić 4 sztuki skórzanych pasków potrzebnych do wykończeń pancerzy.
Spoiler:

Wydobywanie surowców:
- Aby móc wydobyć jakikolwiek surowiec potrzeba kilofa (do zdobycia w sklepach i bardzo często w podziemiach)
- Podejdź do złoża i kliknij jeden raz "E" aby rozpocząć wydobycie.
* Radziłbym nie klikać więcej niż raz w przypadku braku reakcji postaci gdyż przynajmniej u mnie działała ona po 2-3 sekundowym opóźnieniu i gdy zniecierpliwiony klikałem około 2-3 razy postać uderzyła kilofem raz i przestała a sama skałka zbugowała się.
* Jeśli ktoś chciałby lekko ułatwić sobie wydobycie można pobrać mod który sprawia że skałki lekko świecą więc łatwiej je odnaleźć w ciemnych zakamarkach skyrim - nie podaje linku gdyż znam tylko źródło konkurencyjnej strony.

* Nie wyrażam zgody na kopiowanie tego poradnika (przywłaszczenie sobie jako swoją prace)
* 3 zrzuty ekranu przedstawiające kamień szlifierski, piec hutniczy oraz złoże metalu pobrane zostały z http://elderscrolls.wikia.com.

Ostatnio edytowano 30 lis 2011, 19:17 przez lordtorus, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł: Re: [Poradnik] Kowalstwo by LordTorus
PostNapisane: 30 lis 2011, 15:20 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: ME, TES, DA
I poradnik dotyczący trenowania kowalstwa opierający się na "kup mnóstwo sztabek żelaza i pasków skóry i cały czas rób żelazne sztylety" nie jest zbyt dobra radą, nawet dla początkujących graczy.
Opisywanie perków też jest zbędne (w grze jest to napisane chyba wystarczająco jasno).
BTW. wykonanie zadania u kowala w Białej Grani czy Rzecznej Puszczy wystarczy, aby wiedzieć "co i jak".IMO poradnik zbędny, gdyż każdy kto posiada oryginalną wersję gry, nie ma problemu z wykonywanie poleceń wyświetlających się na ekranie.
Ostatnią rzeczą jaka mnie urzekła jest poruszający dopisek dotyczący praw autorskich... w momencie gdy większość ilustracji jest "zerżnięta" ze strony typu wikipedia nie jest to chyba na miejscu.

PostNapisane: 30 lis 2011, 16:06 
InSkyrim

Bardzo się mylisz bo niestety obrazki przedstawiające kamień szlifierski czy piec są z wiki gdyż hosting nie mógł ogarnąć plików powyżej 1 mega, resztę screenów robiłem sam. Autorstwo moje bo teksty ja pisałem więc nie wiem do czego się akurat w tym przywaliłeś , widocznie nie sprawdzałeś pytań na forum odnośnie kowalstwa bo ciągle powtarzają się pytania w jakie perki iść bo nie wiem które co dają albo jak moge łatwo wyskilować profesje. Produkcja tych przedmiotów nie jest dobrą radą ? Tak to bardziej genialne w przypadku chęci taniego i szybkiego wyskilowania jest produkcja elementów pancerza które wymagają 5x więcej surowca

Chcąc krytykować powinieneś przynajmniej upewnić się co do swojej iście "Urzekającej" teorii że podsumowanie wielu pytan w jeden prosty temat nie ma sensu - Chyba że wolisz nabijać posty odpisując ciągle graczom na te same pytania. Więc pomyśl dokładniej zanim oskarżasz mnie o niewłaściwe przypisanie sobie praw autorskich bo to "chyba nie na miejscu" ...

PostNapisane: 30 lis 2011, 16:56 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: ME, TES, DA
Nie zmienia to faktu, że screeny nie twojego autorstwa powinny być uwzględnione jako wyjątki (gdyż z podsumowania można wnioskować, iż wszystko co tu napisałeś/wkleiłeś jest twojego autorstwa). Skoro coś robisz to zrób to dobrze. A skoro na większość z tych pytań została udzielona odpowiedź to powinno to być FAQ, a nie poradnik (zresztą nawet ma podobną formę).

PostNapisane: 30 lis 2011, 17:14 
Status Widmo

Gra w: Skyrim, Mass Effect, AC, DA, Wiedźmin, Fallout
Każdy, jeśli tylko ma na to ochotę i czas, ma prawo napisać taki poradnik. Również ma prawo prosić, by nikt bez jego pozwolenia nie umieszczał nigdzie zerżniętych słowo w słowo zdań z jego tekstu ani nie korzystał ze zrobionych przez niech screenów. Cel jest godny pochwały - ktoś kto zaczyna przygodę ze Skyrim lub chcę zwiększyć swoją wiedzę - na pewno zerknie i skorzysta z opisanych rad.

Bardzo proszę jednak pamiętać, że wszelkie nadrzędne prawa autorskie należą wyłącznie do Bethesdy - twórcy gry.

Do czego zmierzam - zamiast kłócić się co do kogo należy, proszę prowadzić dyskusję związaną z tematem poradnika, czyli kowalstwem.

PostNapisane: 30 lis 2011, 18:56 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: DA, Mass Effect, Wiedźmin 2, Skyrim
Bardzo dobrze, że lordtorus poświęcił czas na napisanie takiego poradnika. Sądzę, że wielu graczom on na pewno się przyda. Co prawda grając magiem nie korzystam z kowalstwa, ale dobrze wiem, że początkujący gracze miewają problemy z rzeczami, które tym zaawansowanym wydają się śmieszne, sama przed chwilą założyłam temat z prośbą o wytłumaczenie, o co chodzi w zaklinaniu i jak się do tego zabrać, bo mimo poleceń wyświetlających się na ekranie mam z tym problem.

lordtorus, wielkie brawa dla Ciebie! :)

PostNapisane: 30 lis 2011, 19:12 
InSkyrim

ThufirHawat napisał(a):
Nie zmienia to faktu, że screeny nie twojego autorstwa powinny być uwzględnione jako wyjątki (gdyż z podsumowania można wnioskować, iż wszystko co tu napisałeś/wkleiłeś jest twojego autorstwa).

Tutaj się z tobą zgodzę i przepraszam za mój błąd - zapomniałem dodać linków źródłowych do jakich przyzwyczajony jestem przy robieniu prezentacji multimedialnych. Poprawiam błąd.

roelka napisał(a):
Bardzo proszę jednak pamiętać, że wszelkie nadrzędne prawa autorskie należą wyłącznie do Bethesdy - twórcy gry.

Tak wiem to dlatego pisząc stopkę tematu dodałem w temacie "(przywłaszczenie sobie jako swoją prace)" - Aby ktoś nie kopiował go podpisując jako że to on pisał , do samego poradnika jako opisującego funkcje TES V Skyrim wiem że praw nie mam :)

Nana: Dzięki wielkie za miłe słowo :)

PostNapisane: 01 gru 2011, 12:30 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Dragon Age: Origins - Ultimate Edition,
@lordtorus : Poradnik w miarę pomocny ale to prawie wszystko jest w "POMOC" po naciśnięciu klawiszu "ESC" tyle że napisane przez twórców. Przydatne jest to że dałeś screen'a rudy za co ci dziękuje, bo nigdy nie mogłem znaleźć rudy a przydała by się do pancerza. Poradnik na ogół dobry dla początkujących ale ja jakoś od razu ogarnąłem Kowalstwo (gdyż mój Nick mówi sam za siebie >:D ) ponieważ w Rzecznej Puszcz odkryłem ten sposób na sztylety od Alvora. Ale miło że miałeś czas na napisanie poradnika ^^

PostNapisane: 01 gru 2011, 14:15 
InSkyrim

KowalK tak jak pisałem w poradniku, polecam ci mod aby ruda "lekko emanowała światłem" gdyż jest to bardzo pomocne w ciemnych kopalniach lub podczas podróżowania po zmroku. Temat z poradnikiem postanowiłem zrobić z myślą o informacji na temat perków aby nikt nie miał wątpliwości które z nich odblokowują lekkie/ciężkie pancerze - a opis elementów warsztatów tak z przyzwoitości bo ja sam tak jak ty kowalstwo zrozumiałem z miejsca (dzięki zadaniu u Alvora z Rzecznej Puszczy)
Co do czasu który znalazłem na napisanie poradnika to nie jedyne moje zaangażowanie w społeczność tej strony, dostałem ofertę redaktora tak więc już niedługo pojawią się artykuły które są już pisane przez Roelkę jak i mnie.

PostNapisane: 01 gru 2011, 17:33 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

ja także polecam ten mod aby "lekko emanowała światłem".
I ogólnie dobrze ze takie cos napisaleś bo większość nowych ludzi woli zobaczyć gdzieś na forum itd. a nie patrzeć po FAQ w grze, no i oczywiście dobrze, że masz chęci do pomagania innym :)

I Wiedźmin poszedł przez ogień i wodę, wstecz się nie oglądał. Ale nie wziął ni butów żelaznych ni kostura. Wziął tylko swój miecz wiedźmiński. Nie posłuchał słów wróżki. I dobrze zrobił, bo to była zła wróżka.

Chrzest Ognia, A. Sapkowski

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 10   [ Posty: 98 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona