Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 24 wrz 2021, 07:37

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 6 z 10   [ Posty: 98 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Poradnik] Kowalstwo by LordTorus
PostNapisane: 26 mar 2012, 14:42 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Skyrim, Oblivion, Wiedźmin 2, Starcraft 2, Seria Mass Effect,(niedługo) Risen2
A tak w ogóle to można robić bronie w lekkich pancerzach, przynajmniej w: elfich i szklanych...
A broń Elfów jest lepsza od Krasnoludków :)

PostNapisane: 26 mar 2012, 14:59 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Skyrim
MrObk2000 napisał(a):
A broń Elfów jest lepsza od Krasnoludków :)

Tak słusznie zauważyłeś, gdyż w Skyrim nie widać tego tak "oczywiście" jak to miało miejsce w poprzednich TES, no chyba że czyta się dokładnie dostępne w grze książki o Kowalstwie. Ja uzupełniłbym Twój opis:
1. Broń żelazna
2. Broń stalowa --> szczególną jej odmianą jest oręż z Niebiańskiej Kuźni
3. Broń krasnoludzka
4. Broń elficka
5. Broń szklana
6. Broń ebonowa
7. Broń daedryczna --> szczególnym przypadkiem (acz niekoniecznie lepszym) jest oręż unikalny

W Skyrim występuje jeszcze coś zupełnie nowego - broń i zbroja Słowików który plasuje się gdzieś na poziomie oręża elfickiego.

Tytuł: Perk...
PostNapisane: 15 kwi 2012, 15:14 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Które perki najlepiej dać dla Khajiit pod wzg. Kowalstwa albo czy wogóle warto wyrzucać je w tą umiejęt....jak tak to która strona i dlaczego... ;)

Tytuł: Re: Perk...
PostNapisane: 15 kwi 2012, 15:19 
Nałogowiec
Nałogowiec

Pytanie co to ma być za klasa! Nie ważne że to Khajiit, istotne kim on ma być i jakie są Twoje oczekiwania.
Na ten czas mogę powiedzieć że tak. Kowalstwo jest istotne dla każdej postaci w Skyrim :)

Tytuł: Re: Perk...
PostNapisane: 15 kwi 2012, 15:25 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: DA, Mass Effect, Wiedźmin 2, Skyrim
To wszystko zależy od tego, jaką chcesz postać stworzyć, bo rasa tego nie determinuje przecież... Czy będzie to skrytobójca, specjalizujący się w lekkich zbrojach, czy wojownik, walczący w ciężkim pancerzu i walący wrogów toporami? Dla skrytobójcy lepsze będzie rozwijanie kowalstwa w stronę zbroi lekkich: elfich, szklanych i ze smoczych łusek, a dla wojownika mogą być cięższe: krasnoludzkie, ebonowe i ze smoczych kości (nie pamiętam teraz po której stronie są które). Więcej na ten temat poczytaj tu: viewtopic.php?f=194&t=3768&hilit=poradnik+kowalstwo i tam też zadawaj pytania, bo tam zapewne zostanie niedługo Twój post przeniesiony.

/ trolololo posty przeniesione ;) - mod

PostNapisane: 15 kwi 2012, 16:26 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

No ok ok...źle zapytałem ;) chodzi mi o Skrytobójce :) ale z tego co mi pamieć sie nie myli to lepiej wybrać Prawą strone ani jeżeli Lewą - tylko dlaczego tak a nie Inaczej ? :) czy to aby napewno ten sprzęt ze tak zapytam Deadryczny jest Lepszy od Innych czy też nie ?! no i do końca nie wiem czy jest coś takiego jak Deadryczny " Lekki " ;) Pozd.

PostNapisane: 15 kwi 2012, 18:36 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Skyrim,Mass Effect
Deadryczny lekki nie istnieje.
Jeśli jesteś skrytobójcą to oczywiście wybierz pancerz lekki,takowe pancerze znajdują się po lewej stronie "kowadła",chyba najlepszym wyborem dla Ciebie będzie nauka kucia smoczych lekkich zbrój,potem odpowiednie jej ulepszenie i zaklęcie przebija wszystkie inne zbroje.

PostNapisane: 15 kwi 2012, 18:53 
Nałogowiec
Nałogowiec

szaki29 napisał(a):
No ok ok...źle zapytałem ;) chodzi mi o Skrytobójce :) ale z tego co mi pamieć sie nie myli to lepiej wybrać Prawą strone ani jeżeli Lewą - tylko dlaczego tak a nie Inaczej ? :) czy to aby napewno ten sprzęt ze tak zapytam Deadryczny jest Lepszy od Innych czy też nie ?! no i do końca nie wiem czy jest coś takiego jak Deadryczny " Lekki " ;) Pozd.

Bardziej dotyczy to oręża niż pancerza.
Ponieważ jest to poradnik, to pozwolę sobie rozwinąć temat.
Lewa strona gwiezdnego kowadła obejmuje takie perki jak:
- Kowalstwo elfów, Elven Smithing - wykuwanie i usprawnianie zbroi i oręża elfickiego.
- Wiedza o pancerzach, Advanced Armors -wykuwanie i usprawnianie jedynie zbroi łuskowej i płytowej.
- Kowalstwo szklane, Glass Smithing -wykuwanie i usprawnianie zbroi i oręża szklanego.
Celowo z tej gałęzi usunąłem pierwszy i ostatni perk (tj kowalstwo stalowe oraz kowalstwo smocze) gdyż niezależnie od wybranej drogi (prawo, lewo) i tak są każdemu dostępne.

No więc w lewej gałęzi mamy zaledwie trzy specjalności, dotyczące zbroi i pancerza elfów, płytowych/łuskowych oraz szklanych. Przy czym mammy trzy perki dotyczące pancerzy, ale tylko dwie specjalności dotyczące oręża - elficki i szklany. To jawna dysproporcja z faktem że po "prawej stronie" mamy oręż: krasnoludzki, orkowy, ebonowy i daedryczny - czyli dwa razy więcej i dwa razy lepszej broni.
Nie dość złego że tak mało broni możemy sobie ulepszyć idąc lewą stroną kowadła, to dodatkowo pancerze są mało przydatne.
No bo, cóż z tego że obraliśmy drogę skrytobójcy i wydaje nam się (poniekąd słusznie) że będziemy używać lekkich pancerzy skoro wszystkie pancerze jakie dostaniemy w Gidli Złodziei, Mrocznym Bractwie są pancerzami skórzanymi i możemy je ulepszać at-hoc pierwszym perkiem w kowalstwie zaś perki w zbrojach elfich i szklanych do niczego się nam nie przydadzą. Jest to niewątpliwie poważna "niedoruba" autorów gry, gdyż większość gildii, bractw, bardów, magów itp. używa lekkich pancerzy, ale konia z rzędem temu, kto dostanie od nich np "Unikalny Szklany Set" - Nie ma takich! A więc droga kowalstwa w lekkie pancerze to po prostu pomyłka w grze, nic na tym nie zyskamy a odcinamy się od najlepszego oręża ebonowego i daedrycznego.

PostNapisane: 16 kwi 2012, 13:53 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

No ok więc mam rozumieć ze najlepiej mi jednak Wybrać strone " Prawą "??? a nie lewą gdyż i tak " skończe " na Smoczym... z opcją lepszą danego Oręża czyli Deadr " łuku "???

PostNapisane: 16 kwi 2012, 14:03 
Nałogowiec
Nałogowiec

szaki29 napisał(a):
No ok więc mam rozumieć ze najlepiej mi jednak Wybrać strone " Prawą "??? a nie lewą gdyż i tak " skończe " na Smoczym... z opcją lepszą danego Oręża czyli Deadr " łuku "???

Dokładnie TAK, o to chodzi. Przez połowe gry chodzisz w "setach" gildiowych, aby ostatecznie zrobić sobie najlepszą w grze zbroję ze smoczych łusek, mając jednocześnie przez całą grę możliwość ulepszania najlepszych dostępnych broni.

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 6 z 10   [ Posty: 98 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona