Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 24 wrz 2021, 04:45

Napisz wątekOdpowiedz Strona 9 z 19   [ Posty: 185 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 19  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Zaklinanie - jak to się robi?
PostNapisane: 11 mar 2012, 21:39 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: DA, Mass Effect, Wiedźmin 2, Skyrim
kris napisał(a):
Witam,
niestety i ja mam problem z zaklinaniem ... <_<
Mimo iż jestem w stanie wyprodukować miksture +29% do zakliania, w dalszym ciągu nie jestem w stanie zakląć przedmiotu do +23% do alechemii (a obecną premię +22% otrzymywałem pijąc sklepotwe potki +25%). Czy to jest błąd? A może istnieje jakiś unikatowy stały bonus do alchemii za zadanie? Czy gwiazda azury daje jakiś bonus?(pytam bo nie mam jej, a często jest wspominana)

Perki standardowo, ekwipunek (3x 22% i diadem 25% ze sklepu), składniki 4 rodzaje.

Natrafiłam właśnie na bardzo podobny problem z pogranicza zaklinania i alchemii.
Mam alchemię na poziomie 80 i wykupione wszystkie 5 perków "Alchemik" + "Dobrodziej". 5 poziom "Alchemika", sprawiający, że moje mikstury mają być niby 2x silniejsze wykupiłam dopiero dzisiaj i z radością poleciałam do laboratorium, żeby zrobić miksturę zwiększającą zaklinanie. No i tu pies pogrzebany. Jak dotąd, najsilniejsza mikstura zwiększająca zaklinanie, jaką udało mi się wyprodukować mając na sobie komplet przedmiotów zwiększających alchemię, zwiększała zaklinanie o 26%. Mogłam wtedy tworzyć przedmioty z premią do alchemii 28%. Po wykupieniu piątego perka "Alchemik", mogę stworzyć miksturę zwiększającą zaklinanie o 30%, ale gdy po wypiciu tejże mikstury chcę stworzyć przedmiot z premią do alchemii, ma on dokładnie taką samą premię jak wcześniej. Czyli czy wypiję miksturę z premią do zaklinania 26% czy 30%, największa premia do alchemii w zaklętym przedmiocie wynosi 28%.
Wiem, że może brzmi to dosyć skomplikowanie, ale generalnie chodzi mi o to, że chciałam bez tego buga z rękawicami z premią do przywracania, uczciwie, podciągnąć maksymalnie zaklinanie, tworząc coraz to lepsze przedmioty z premią do alchemii, pozwalające mi tworzyć coraz lepsze mikstury z premią do zaklinania itd.
Czy w takim razie osiągnęłam już maximum moich umiejętności w zaklinaniu i żadna mikstura nie pozwoli mi zakląć np diademu z premią do alchemii silniejszą niż to 28%?

PostNapisane: 15 mar 2012, 13:22 
Casual
Casual

witam jak można załadować już zaklęty przedmiot ? (jeśli straci się wszystkie ładunki) ?

PostNapisane: 15 mar 2012, 14:27 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Skyrim, Oblivion, Wiedźmin 2, Starcraft 2, Seria Mass Effect,(niedługo) Risen2
Jest taka opcja "naładuj", musisz wcisnąć "T", jeśli chcesz załadować, ale musisz mieć jeszcze klejnoty duszy :)

Tytuł: Szata - czy można dalej zaklnąć ?
PostNapisane: 22 mar 2012, 21:57 
Casual
Casual

Cześć

Chciałem spytać czy na przykład jak kupiłem sobie szatę nowicjusza dającą tylko bonus do regerenacji magii to po zdobyciu perka Dodatkowe Zaklinanie mogę tam dodać na przykład bonus który obniża koszt magii zniszczenia ?

Z góry dzięki

Tytuł: Re: Szata - czy można dalej zaklnąć ?
PostNapisane: 22 mar 2012, 22:09 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Do już zaklętego przedmiotu nie da się dodać jeszcze jednego zaklęcia. Szata nowicjusza z regeneracją many i premią do zniszczenia to prezent powitalny Akademii w Zimowej Twierdzy. Lepsze szaty będą z czasem dostępne do kupienia u Faraldy z Akademii.

Tytuł: Re: Szata - czy można dalej zaklnąć ?
PostNapisane: 22 mar 2012, 22:29 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Skyrim
wax1232 napisał(a):
Cześć

Chciałem spytać czy na przykład jak kupiłem sobie szatę nowicjusza dającą tylko bonus do regerenacji magii to po zdobyciu perka Dodatkowe Zaklinanie mogę tam dodać na przykład bonus który obniża koszt magii zniszczenia ?

Z góry dzięki

W Samotni, w sklepie "odzieżowym" możesz kupić szaty (i wszelkie inne ubrania) nie-zaklęte, które możesz zakląć podwójnym zaklęciem. Osiągnięty przez Ciebie perk "Dodatkowe Zaklinanie" jest powszechnie błędnie rozumiany. Temat ten wyjaśnia książka o tytule "Bliźniacze Sekrety" gdzie napisano że istnieje mistrzowska technika zaklinania "na dwie ręce" :) Chodzi o to, iż zaklinać można tylko raz!!! Ale opanowując technikę Bliźniacze Sekrety, można podczas tego zaklęcia "wdusić" w jeden przedmiot (i używając jednego kryształu dusz), dwa zaklęcia jednocześnie... i to cała tajemnica dlaczego nie można DODATKOWO zaklinać zaklętych wcześniej przedmiotów.

PostNapisane: 22 mar 2012, 22:44 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Skyrim
Nana napisał(a):
Natrafiłam właśnie na bardzo podobny problem z pogranicza zaklinania i alchemii.
Mam alchemię na poziomie 80 i wykupione wszystkie 5 perków "Alchemik" + "Dobrodziej". 5 poziom "Alchemika", sprawiający, że moje mikstury mają być niby 2x silniejsze wykupiłam dopiero dzisiaj i z radością poleciałam do laboratorium, żeby zrobić miksturę zwiększającą zaklinanie. No i tu pies pogrzebany. Jak dotąd, najsilniejsza mikstura zwiększająca zaklinanie, jaką udało mi się wyprodukować mając na sobie komplet przedmiotów zwiększających alchemię, zwiększała zaklinanie o 26%. Mogłam wtedy tworzyć przedmioty z premią do alchemii 28%. Po wykupieniu piątego perka "Alchemik", mogę stworzyć miksturę zwiększającą zaklinanie o 30%, ale gdy po wypiciu tejże mikstury chcę stworzyć przedmiot z premią do alchemii, ma on dokładnie taką samą premię jak wcześniej. Czyli czy wypiję miksturę z premią do zaklinania 26% czy 30%, największa premia do alchemii w zaklętym przedmiocie wynosi 28%.
Wiem, że może brzmi to dosyć skomplikowanie, ale generalnie chodzi mi o to, że chciałam bez tego buga z rękawicami z premią do przywracania, uczciwie, podciągnąć maksymalnie zaklinanie, tworząc coraz to lepsze przedmioty z premią do alchemii, pozwalające mi tworzyć coraz lepsze mikstury z premią do zaklinania itd.
Czy w takim razie osiągnęłam już maximum moich umiejętności w zaklinaniu i żadna mikstura nie pozwoli mi zakląć np diademu z premią do alchemii silniejszą niż to 28%?

Też miałem ten problem Nana i doszedłem do wniosku że jest to celowo zrobione. Zwróć uwagę że możesz zaklinać przedmioty na Premię do Alchemii, potem ubrana w "Premiowe" ubranko tworzysz mikstury do zaklinania, po czym łykasz poty i tworzysz potężniejsze przedmioty (ubrania, biżuterię) do zaklinania.... i tak kółko Perpetum Mobile. Też miałem nadzieję że autorzy gry pominęli ten wątek, ale nie, jest to przemyślana blokada ograniczająca górną granicę zaklinania. Zwróć uwagę że poty np premii do kowalstwa można wyrzeźbić nawet na 142% - a to dlatego że nie istnieje sprzężenie zwrotne - tzn. nie wykujesz niczego takiego co podniesie Ci z powrotem poziom Alchemii. Tutaj jak widać niema zapętlenia :)
Pozdrawiam

PostNapisane: 22 mar 2012, 23:36 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: DA, Mass Effect, Wiedźmin 2, Skyrim
A już zacierałam ręce, że ciężką pracą stworzę niesamowite przedmioty :P domyślałam się, że jest jakiś tam pułap, bo inaczej dzięki takiemu perpetuum mobile można by ulepszać w nieskończoność, ale myślałam, że jest on nieco wyższy. To 28% tak dziwnie wygląda, mogli to chociaż jakoś zaokrąglić :P

Tytuł: Wielokrotne ulepszanie przedmiotów
PostNapisane: 28 kwi 2012, 15:34 
Casual
Casual

Hej, gram sobie i pojawiło się kilka pytań na które chciałbym sobie odpowiedzieć zanim zrobię coś głupiego ^^

1) Czy można wielokrotnie ulepszać przedmioty w kuźni? Mam na przykład sztylet WOE (ten od Astrid), ale moje kowalstwo pozwala go ulepszyć tylko do poziomu 43 obrażeń. Jak już go ulepszę to taki zostanie? Już nigdy nie będę w stanie go bardziej ulepszyć kiedy poprawi się moje kowalstwo?

2) Gdzie rozpocząć quest na Szczęśliwe Ostrze Valdra?

Tytuł: Re: Wielokrotne ulepszanie przedmiotów
PostNapisane: 28 kwi 2012, 15:51 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Skyrim,Mass Effect
1.Tak możesz,gdy Twoje kowalstwo wzrośnie lub wypijesz lepszego pota zwiększającego tą umiejętność,kładziesz broń na osełkę i ulepszasz,to samo tyczy się zbroi.

2.Przykro mi,ale już z tego wszystkie nie pamiętam,więc musisz poczekać na pewno ktoś CI odpowie na ten podpunkt.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 9 z 19   [ Posty: 185 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 19  Następna strona