Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 23 wrz 2021, 21:25

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 3 z 5   [ Posty: 50 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jak rozdawać złodzejowi pkt w życie kondycję i magię?
PostNapisane: 04 sty 2012, 20:44 
Adept analogów
Adept analogów

Arthanis napisał(a):
Osobiście biegam w szkle, jakoś mi to wizualnie pasuje (aczkolwiek nie rozumiem jak tak wyglądająca zbroja może być zaliczana do pancerzy "lekkich"...)
Może gdybyś przeczytał chociażby taki mały napisik w przedmioty->strój->szklana zbroja( jest w lewym górnym rogu) to byś wiedział, że jest to pancerz lekki, ponieważ autorzy gry walnęli Ci to drukowanymi literami. Więc najwidoczniej może i się zalicza, nawet w wskazówkach podczas ładowania milion razy wyświetla się jakie pancerze mają nosić osoby chcący grać lekkimi wojami.
blackjohnny0 napisał(a):
No i? Ta zbroja wygląda wiejsko i do tego ma słabe właściwości. Lepsza jest już zbroja Gildii Złodziei. Widzę też, że jesteś wróżką, skoro z powodu zbroi, jakiej używam, potrafisz powiedzieć, czy umiem grać jakąś postacią, czy nie.

Oceniam to po twojej wiedzy na temat gry. Oceniasz zbroje tak 'ta jest ze smoka to musi być kozacka więc ją sobie zrobię, a tamta jest zabójcy, nie lubię zabójców więc oni muszą mieć beznadziejną zbroje'. A to za przeproszeniem po prostu wynika z braku jakiejkolwiek orientacji w grze i z tego, że nie potrafisz docenić zdolności, których akurat ty 'nie lubisz'. Nie używam zbroi ze smoczych łusek nie tylko dlatego, że nie podoba mi się wizualnie, ale również dlatego, że nawet odpowiednio przeze mnie przerobiona nie będzie dawała mi tego co w mojej profesji potrzebne. Nie każdy musi grać ociężałym wojem w zbroi ze smoka. :huh:
Angus napisał(a):
Jak może mieć słabe właściwości skoro daje ciche poruszanie się, wzmocniony atak sztyletem i łukiem? To to co jest najważniejsze dla zabójcy. A złodziejska zbroja ma trochę słabe bonusy, po co komu jakaś retoryka w kapturze?
No i w 100% zgadzam się z Angusem, więc proszę Cie najpierw dowiedz się czegokolwiek na temat, na który chcesz się wypowiadać.

PostNapisane: 04 sty 2012, 21:31 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Cytuj:
Może gdybyś przeczytał chociażby taki mały napisik w przedmioty->strój->szklana zbroja( jest w lewym górnym rogu) to byś wiedział, że jest to pancerz lekki, ponieważ autorzy gry walnęli Ci to drukowanymi literami. Więc najwidoczniej może i się zalicza, nawet w wskazówkach podczas ładowania milion razy wyświetla się jakie pancerze mają nosić osoby chcący grać lekkimi wojami.

Nie jesteś za bystra, co? Przecież on WIE, że to jest lekki pancerz. Napisał tylko, że to nie wygląda na lekkie i w rzeczywistości na pewno takie by nie było.

Cytuj:
Oceniam to po twojej wiedzy na temat gry. Oceniasz zbroje tak 'ta jest ze smoka to musi być kozacka więc ją sobie zrobię, a tamta jest zabójcy, nie lubię zabójców więc oni muszą mieć beznadziejną zbroje'. A to za przeproszeniem po prostu wynika z braku jakiejkolwiek orientacji w grze i z tego, że nie potrafisz docenić zdolności, których akurat ty 'nie lubisz'. Nie używam zbroi ze smoczych łusek nie tylko dlatego, że nie podoba mi się wizualnie, ale również dlatego, że nawet odpowiednio przeze mnie przerobiona nie będzie dawała mi tego co w mojej profesji potrzebne. Nie każdy musi grać ociężałym wojem w zbroi ze smoka.

A skąd Ty możesz wiedzieć, jaką mam wiedzę na temat gry? I skąd możesz wiedzieć, co ja myślę? Wróżka? A smoczy pancerz JEST LEPSZY od szklanego. Może nie znasz matematyki na tak elementarnym poziomie, ale większa liczba oznacza LEPSZY pancerz.

Cytuj:
No i w 100% zgadzam się z Angusem, więc proszę Cie najpierw dowiedz się czegokolwiek na temat, na który chcesz się wypowiadać.

Ja mówię o samym pancerzu. Nie o rękawicach i butach. Czytać nie umiecie? Acha, jeszcze jedno. Rękawice nie działają z łukami.

Przygody moich dovakhiinów w Skyrim: http://www.youtube.com/user/blackjohnny0/videos

PostNapisane: 04 sty 2012, 22:00 
Adept analogów
Adept analogów

Pancerz to całość :| Rękawice i buty też się liczą do całości no nie? Eh... dyskusją z tobą jest naprawdę męcząca. 'Może nie znasz matematyki na tak elementarnym poziomie, ale większa liczba oznacza LEPSZY pancerz.' Ile Ci trzeba trąbić, że dla zabójcy i złodzieja(a o takiego chodzi w temacie!!) nie jest najważniejszy współczynnik( współczynnik sjp - wielkość liczbowa charakteryzująca określone właściwości ciał tudzież pancerza) zbroi, już przecież chyba 3 osoby Ci to powtarzały, a ty nadal nic.

PostNapisane: 04 sty 2012, 22:05 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

To biegaj w zwykłej szacie, tylko nałóż na nią premię do skradania i nagraj, jak Ci idzie. Jestem bardzo ciekaw wyniku tego eksperymentu. Najlepiej zrób to tak na 25-40 poziomie postaci. ;)
Złodziej walczy w zwarciu, więc potrzebuje jak największej wartości zbroi. Jak każda zbrojna klasa. Ze względu na kary do skradania nie wybiera się ciężkiego pancerza (choć można - jest np. bardzo fajny ebonowy pancerz od Boetiah), tylko lekki. Tyle.

Pancerz to pancerz, rękawice to rękawice.

Przygody moich dovakhiinów w Skyrim: http://www.youtube.com/user/blackjohnny0/videos

PostNapisane: 04 sty 2012, 22:14 
Adept analogów
Adept analogów

Mam obecnie 54 lvl i od jakichś 20 lvl biegam w zwykłej szacie(oczywiście jest to moja ukochana zbroja słowika) w której mam premie do skradania itp, gram na poziomie eksperta i jakoś praktycznie z niczym nie mam problemu, wręcz przeciwnie moi wrogowie nawet nie dają rady zauważyć co ich zabiło :)

PostNapisane: 04 sty 2012, 23:24 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

blackjohnny0 napisał(a):
Złodziej walczy w zwarciu, więc potrzebuje jak największej wartości zbroi. Jak każda zbrojna klasa.

tak zeby byla scislosc, zlodziej jak sama nazwa wskazuje, stara sie na wszelkie mozliwe sposoby unikac walki i robic jak najmniej halasu pozostajac w ciaglym ukryciu, jesli juz mam sie podjac walki to odpowiednio sprawny zlodiej tudziez juz bardziej lotrzyk zabija tak szybko (luk/sztylety) ze ofiara nie jest w stanie pomyslec nawet o tym ze umiera. jesli z jakiegos powodu musi stawic czola wyjatkowo poteznemu przeciwnikowi, ma w rekawie dziesiatki sztuczek na odwrocenie uwagi oponenta od wlasnej osoby.

skyrim smialo daje nam te wszystkie mozliwosci, gram tak juz 58 lvli na ekspercie, w starozytnej zbroi mroku (tylko dlatego ze bardziej niz luk preferuje noze i nie chce biegac w skladanej z kilku elementow zbroii [skill w lekkiej zbroi ~45, jak ma to rosnac skoro nic mnie nie bije ?]). gdyby rekawice w secie slowika dawaly ten bonus, ktory daja starozytne rekawice mroku pewnie biegal bym w tym secie.

gra zlodziejem nie polega na "Coco - jumbo i do przodu" tylko na planowaniu, pozostawaniu w cieniu, i nabijaniu kabzy taka iloscia bogactw jaka tylko jestesmy w stanie uniesc.

PostNapisane: 04 sty 2012, 23:55 
Adept analogów
Adept analogów

Cytuj:

Umiejętność czytania ze zrozumieniem (na poziomie podstawówki) się kłania... Wiem że szkło to lekki pancerz, twierdze jedynie że WIZUALNIE ani trochę nie przypomina czegokolwiek "lekkiego" - a prawdę mówiąc jest bardziej "pancerny" niż większość średniowiecznych ciężkich zbroi...

Cytuj:
A skąd Ty możesz wiedzieć, jaką mam wiedzę na temat gry? I skąd możesz wiedzieć, co ja myślę? Wróżka? A smoczy pancerz JEST LEPSZY od szklanego. Może nie znasz matematyki na tak elementarnym poziomie, ale większa liczba oznacza LEPSZY pancerz.

W wersji "nieulepszonej" - tak. Ale ponieważ limit efektywnego pancerza w grze wynosi zaledwie 567 (co daje maksymalną, 80% redukcję obrażeń), przy odpowiednim poziomie kowalstwa (+ew. pomocy alchemii) nawet elfia zbroja daje identyczną protekcję jak smocza... W związku z tym wybór pancerza jest w rzeczywistości wyborem niemal czysto estetycznym.

PostNapisane: 05 sty 2012, 01:01 
Adept analogów
Adept analogów

@Arthanis wybacz, moja odpowiedź była chamska i zgadzam się wygląda bardziej "pancernie' niż np stalowy :)

PostNapisane: 05 sty 2012, 11:19 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

knightvisi0n napisał(a):
blackjohnny0 napisał(a):
Złodziej walczy w zwarciu, więc potrzebuje jak największej wartości zbroi. Jak każda zbrojna klasa.

tak zeby byla scislosc, zlodziej jak sama nazwa wskazuje, stara sie na wszelkie mozliwe sposoby unikac walki i robic jak najmniej halasu pozostajac w ciaglym ukryciu, jesli juz mam sie podjac walki to odpowiednio sprawny zlodiej tudziez juz bardziej lotrzyk zabija tak szybko (luk/sztylety) ze ofiara nie jest w stanie pomyslec nawet o tym ze umiera. jesli z jakiegos powodu musi stawic czola wyjatkowo poteznemu przeciwnikowi, ma w rekawie dziesiatki sztuczek na odwrocenie uwagi oponenta od wlasnej osoby.

skyrim smialo daje nam te wszystkie mozliwosci, gram tak juz 58 lvli na ekspercie, w starozytnej zbroi mroku (tylko dlatego ze bardziej niz luk preferuje noze i nie chce biegac w skladanej z kilku elementow zbroii [skill w lekkiej zbroi ~45, jak ma to rosnac skoro nic mnie nie bije ?]). gdyby rekawice w secie slowika dawaly ten bonus, ktory daja starozytne rekawice mroku pewnie biegal bym w tym secie.

gra zlodziejem nie polega na "Coco - jumbo i do przodu" tylko na planowaniu, pozostawaniu w cieniu, i nabijaniu kabzy taka iloscia bogactw jaka tylko jestesmy w stanie uniesc.

A teraz powiedz mi, jak z cienia zabijesz Alduina. Niestety, ale ta gra to nie Deus Ex i w znakomitej większości wypadków kończy się na otwartej walce.

TheSuperSzatan napisał(a):
Mam obecnie 54 lvl i od jakichś 20 lvl biegam w zwykłej szacie(oczywiście jest to moja ukochana zbroja słowika) w której mam premie do skradania itp, gram na poziomie eksperta i jakoś praktycznie z niczym nie mam problemu, wręcz przeciwnie moi wrogowie nawet nie dają rady zauważyć co ich zabiło :)

To w końcu szata czy zbroja? Bo coś mi się zdaje, że Zbroja Słowików jest lekkim pancerzem, a nie szatą.

Tytuł: Re: Złodziej - Ekwipunek, magia i kondycja.
PostNapisane: 05 sty 2012, 11:50 
Status Widmo

Gra w: Skyrim, Mass Effect, AC, DA, Wiedźmin, Fallout
Widzę, że nieco państwo odeszli od pierwotnego problemu usera zakładającego temat, więc zmieniłam opis wątku na bardziej ogólny - "Złodziej - Ekwipunek, magia i kondycja." Mam nadzieję, że to wszystkim odpowiada ;) .

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 3 z 5   [ Posty: 50 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona