Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 25 wrz 2021, 16:43

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 10 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Sztabki krasnoludzkiego metalu
PostNapisane: 02 sty 2012, 23:57 
Casual
Casual

Witam, ostatnio zacząłem grać w Skyrima od nowa ponieważ troszkę zwaliłem poprzednią postać, teraz mam 8 poziom i 32 kowalstwa, zdobyłem umiejętność kucia przedmiotów krasnoludzkich i tu pojawia się moje pytanie, gdzie mogę kupić/zdobyć sztabki krasnoludzkiego metalu, jak wcześniej grałem mogłem je kupić w niebiańskiej kuźni a teraz ich nie ma, może wiecie gdzie na 100% mogę znaleźć te sztabki lub gdzie szukać rudy to wytapiania ów sztabek.

Tytuł: Re: Sztabki krasnoludzkiego metalu
PostNapisane: 03 sty 2012, 01:15 
Casual
Casual

W tym sklepie po prawej, zaraz na początku Białej Grani był. Sporo znalazłem też przeszukując ruiny przy któryms queście dla gildii mgów.

PostNapisane: 03 sty 2012, 01:42 
Adept analogów
Adept analogów

Wejdź do dowolnych dwmerskich (krasnoludzkich) ruin, znajdziesz tam ciężkie kawały dwmerskiego metalu (wiele różnych, pod rożnymi nazwami). Weź ich trochę, idź do tego pieca gdzie wytapiasz sztabki i przetop ten metal na gotowe sztaby.

PostNapisane: 03 sty 2012, 20:19 
Casual
Casual

Dzięki za pomoc :) , mam jeszcze jedno małe pytanko, jaka broń dwuręczna jest najlepsza? Bo nie wiem w co dodawać perkach, czy miecze, młoty czy topory.

PostNapisane: 04 sty 2012, 01:57 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Skyrim
Miecze są najszybsze jednak zadają mniej obrażeń w porównaniu do młotów czy toporów. Topory szybsze niż młoty ale za to nieco słabsze. No i chyba nie muszę pisać że broń dwuręczna jest silniejsza niż jednoręczna.

Najlepiej wybrać jeden rodzaj broni jaką chce się używać i pod to perki wsadzać.

Z własnego doświadczenia powiem Ci że lepiej używać mieczy jednoręcznych czyli teoretycznie najsłabszej broni która po ulepszeniu na poziom legendarny nie odbiega za dużo z obrażeniami od toporów czy młotów nawet tych dwuręcznych ulepszonych w ten sam sposób, a dodatkowo możesz w drugiej łapce wziąć jakiś czar leczący żebyś mógł odnawiać sobie życie/staminę albo leczyć towarzyszy podczas bitwy.
Z drugiej strony perki do krytyków jakie są w przypadku broni jednoręcznej (do mieczy toporów i młotów) nie są aż takie niezbędne i równie dobrze można się ograniczyć do wbicia samych perków zwiększających obrażenia broni na nich poprzestając.

PostNapisane: 04 sty 2012, 14:24 
Adept analogów
Adept analogów

Ponieważ kowalstwo zwiększa zadawane obrażenia liniowo, nie procentowo, a na dodatek o taką samą wartość dla wszystkich broni, w miarę rozwoju kowalstwa bronie z dużą szybkością ataku będą stawały się coraz potężniejsze. Można więc przyjąć że najlepszą bronią w grze jest sztylet.

PostNapisane: 04 sty 2012, 14:42 
Casual
Casual

Nistety, muszę już zostać przy dwuręcznej, bo wpakowałem już z 5 perków w broń dwuręczną no chyba że da rade to jakoś zresetować (może jest jakiś cheat), ale może jeszcze nie wszystko stracone, jak sądzicie przeżucić się na jednorącz czy dalej latać z dwuręczną, bo jak mówiłem już trochę punktów w umiejętności two handed wpakowałem.

PostNapisane: 04 sty 2012, 16:31 
Adept analogów
Adept analogów

Zostań przy dwuręcznej. Granie bronią z wymaksowanymi statystykami jest na dłuższą metę nudne - nawet na poziomie eksperckim. O wiele lepiej skupić się na graniu takim typem postaci, jaki ci odpowiada. To, że bronie jednoręczne dają w sumie lepszy dmg niż dwuręczne (albo że np. sztylet to najmocniejsza broń w grze) radzę potraktować jako ciekawostkę - i się tym nie przejmować. W skyrim jest zdecydowanie za łatwo stworzyć postać przegiętą - nie warto iśc tą drogą.

PostNapisane: 10 sty 2012, 10:45 
Casual
Casual

Skup się po prostu na broni którą lubisz. Ja w pewnym momencie dziwiłem się dlaczego dwuręczne nagle stały się tak słabe. Ale jak sie ma dopał 263% do jednoręcznych(Perki +kowalstwo).Ja teraz musze dwuręcznymi walczyc abt w ogóle awansować.

PostNapisane: 10 sty 2012, 11:50 
Adept analogów
Adept analogów

Najśmieszniejsze jest to, że bonusy do obrażeń, poza kowalstwem, mnożą się.

Przykład:
Szklany miecz: 12 obrażeń (mało?)
Ulepszony do legendarnego: 22 obrażeń (prawie 2x więcej)
100 poziom walki bronią jednoręczną: 33 obrażenia (paradoksalnie jeden z mniej istotnych bonusów...)
5 perków w broni jednoręcznej: 66 obrażeń (dowód na to że perki warte są znacznie więcej niż doświadczenie)
160% bonus do obrażeń broni jednoręcznej z itemów: ~170 obrażeń (a to dowód na to że zaklinacz bije "gołego" wojownika na głowę)

W efekcie broń zadaje 1500% obrażeń nominalnych... Troszkę za dużo, moim zdaniem.

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 10 ]