Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 17 wrz 2021, 02:34

Napisz wątekOdpowiedz Strona 6 z 12   [ Posty: 111 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wyposażenie maga.
PostNapisane: 15 sty 2012, 19:37 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Skyrim
A teraz mały bugo-offtop na temat maga. To dobre rozwiązanie do zabawy bez żonglerki ekwipunkiem. Oczywiście nie polecam robienia tego typu rzeczy jeśli nie ukończyło się gry bo to może popsuć całą rozgrywkę. No i oczywiście trzeba trochę się pomęczyć aby otrzymać równe 100% redukcji.

Obrazek

PostNapisane: 16 sty 2012, 19:13 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Ale dyskusja, zwłaszcza w tym drugim wątku :D
Do rzeczy, Roelka czuwa :)
Moim zdaniem niezależnie od archetypu/klasy/upodobań najważniejsze jest wymaksowane zaklinanie+ ew. kowalstwo. Stworzyłem sobie kilka zestawów tj. rękawiczki+trzewiki+pierścień+naszyjnik+ubiór+nakrycie głowy. Mam zestaw kowala, skrytobójcy, łucznika, wojownika i mój ulubiony maga. Taki zestaw nic nie waży- myszkując po szafach i przeglądając zabitych "zwykłych" ludzi można sporo tego znaleźć. W zależności od ochoty mogę w pełni rozkoszować się grą. Nieraz wykonuję zadanie i po "przebierance" próbuję zrobić to inaczej tj. ze skrytobójcy przeistaczam się w pakującego na prawo i lewo błyskawice
maga. Moją ulubioną szkołą jest przywołanie. Przechwalać się może każdy wojownik, jaki to on nie jest max itd. NIE MA w grze przeciwnika, który ma szanse w zetknięciu z 2 silnymi Władcami Dremor+ wymaksowaną na super tanka Lidią z daedrycznym mieczem dającym paraliż z wyssaniem zdrowia. Poza moimi ciuszkami (to powinno być w wyposażeniu) jedyną rzeczą jest daedryczny łuk z paraliżem+pułapką duszy. Przy takim wyposażeniu moją rolą jest doglądanie trzódki - zwykle zaczynam od strzału z łuku w co cenniejszą zdobycz -(10 sekund na pułapkę duszy zwykle wystarcza). Może ktoś zarzucić, iż nie mam na wyposażeniu zbroi+ broni poza łukiem, ale przy graniu elfem wysokiego rodu z wymaksowanym przywołaniem+iluzją+zaklinaniem (jeszcze kowalstwo dałem na 100, ale to ze względu na Lidię) nie jest to potrzebne. Reasumując - w Skyrim to jest super, że gra daje nam możliwość zbudowania sobie super/hiper/max archetypowej postaci, ale również pewnego "uniwersalnego żołnierza" jak proponuje Arthanis z którego poprzez dodatkowe wyposażenie zrobimy sobie wg potrzeb i uznania kogo chcemy. Ja proponuję lekkie ciuchy (zresztą tu już można wspomagać się perkami). Mam zdrowie i kondycję na 100 pkt. i wcale mi to nie przeszkadza.
Gra jest miła,łatwa i przyjemna - gram na mistrzu już kolejny raz t i jak na razie bez jakichkolwiek kodów.

PostNapisane: 17 sty 2012, 00:00 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Ja gram tak:
http://www.youtube.com/watch?v=TH41RNFxcB0
http://www.youtube.com/watch?v=2bEIm4CnQfY

Przygody moich dovakhiinów w Skyrim: http://www.youtube.com/user/blackjohnny0/videos

PostNapisane: 19 sty 2012, 18:01 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Witam trochę mnie tu nie było, mag się sprawdza ale denerwuje się bo co chwila brakuje mi prawie many, chociaż rozwinąłem zaklinanie juz prawie chyba na maxa 100p chyba wiecej się nie da... wiec szklaną zbroje doskillowałem tak że ma sporą regeneracje ale mimo wszystko wkurzam się że dalej najczęsciej posługuję się ognistym pociskiem chociaż mam 470many, julian a jak zrobiłeś to że aż 100procent regeneracji masz na hełm? ja mam jakieś 70% max;p

PostNapisane: 19 sty 2012, 18:10 
Nałogowiec
Nałogowiec

Najprawdopodobniej należy kupić u każdego z magów osobno ( w Akademii Zimowej Twierdzy ) szatę mistrza zniszczenia,przywołania, przywracania, iluzji ,przemiany.

PostNapisane: 19 sty 2012, 18:14 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

to chyba zaklinania, wypić potężną mixture zwiększającą zaklinanie, może trzeba mieć i na sobie artefakty które zwiększają zaklinanie, inaczej to nie wiem;p ale chyba tak co nie?? to przy kolejnej zbroi tak zrobie:D

PostNapisane: 19 sty 2012, 18:41 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: DA, Mass Effect, Wiedźmin 2, Skyrim
trzagowmordelac napisał(a):
Witam trochę mnie tu nie było, mag się sprawdza ale denerwuje się bo co chwila brakuje mi prawie many, chociaż rozwinąłem zaklinanie juz prawie chyba na maxa 100p chyba wiecej się nie da... wiec szklaną zbroje doskillowałem tak że ma sporą regeneracje ale mimo wszystko wkurzam się że dalej najczęsciej posługuję się ognistym pociskiem chociaż mam 470many, julian a jak zrobiłeś to że aż 100procent regeneracji masz na hełm? ja mam jakieś 70% max;p

Zamiast regeneracji lepsze jest zaklęcie zbroi i przedmiotów, które masz na sobie na zmniejszenie kosztów czarów. Zaklęcia te zdejmuje się nie z szat, bo wtedy można je nałożyć tylko na szaty i zbroje, ale z pierścieni i naszyjników i wtedy można tak zakląć, że rzucanie zaklęć prawie nic nie kosztuje (u mnie np. czar Lodowa Burza kosztuje jeden punkt many, co przy 680pkt magii jest zerowym kosztem). Pozaklinaj więc sobie tak przedmioty i mana prawie nie będzie Ci schodziła.

Po podskoczeniu kilkanaście poziomów wyżej przyznaję część racji Arthanisowi, co do jego metody na build maga z początku tego wątku - zaklinanie dla maga to podstawa, jednakże, jako że ciężko jest zakląć przedmioty tak, żeby zaklęcia ze wszystkich szkół magii były "bezpłatne" (no chyba, żeby do każdego zaklęcia się przebierać :) ), to i tak trzeba mieć dość sporo tej many, jeśli okazyjnie chcemy np przywołać Atronacha Burzy, a nie mamy przy sobie przedmiotów zmniejszających np. koszty przywoływania. Tak więc uważam, że całkowite porzucenie pakowania perków w zmniejszenie kosztów zaklęć oraz dodawania magii przy awansie nie jest dobrym rozwiązaniem. Zresztą wtedy bez przedmiotów jesteśmy kompletnie bezsilni. Szata arcymaga to dobre wyjście jedynie na początek gry, zanim rozwiniemy wystarczająco zaklinanie, a potem, mając odpowiedni poziom kowalstwa, alchemii i zaklinania, można zrobić świetną lekką zbroję, którą wspomagamy czarem Ebonowego pancerza, a potem Smoczej łuski. Z tym, że ma to jedną wadę... Fajne jest takie dążenie do stworzenia potężnego bohatera, z tym, że jak już go stworzymy, to okazuje się, że możemy zabić nawet najpotężniejszych przeciwników odpowiednio zaklętymi widłami... Dlatego mimo wszystko korzystam z dobrodziejstw zaklętych rzeczy z umiarem, bo fakt, z początku mój mag miał bardzo ciężko, ale teraz nawet smoki padają po paru czarach, nawet mnie nie drasnąłwszy.

PostNapisane: 20 sty 2012, 11:26 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Mnie się magiem od początku grało łatwo.

Przygody moich dovakhiinów w Skyrim: http://www.youtube.com/user/blackjohnny0/videos

Tytuł: Magiczne szaty i levelovanie perków lekkiej zbroi
PostNapisane: 21 sty 2012, 15:01 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Cóż - tytuł wątku mówi sam za siebie. Mam pytanie - czy grając magiem i ubierając wdzianka przewidziane dla magów jest sens rozwijać drzewko umiejętności Lekkiej Zbroi? Bo gram teraz drugą postacią ( po typowym wojowniku ) , magiem właśnie - i zauważyłem, że jak na początku przy ucieczce z Helgen i ubraniu tych szat maga który zgnił w klatce ( pierwsza klatka jaką możemy otworzyć wytrychami w grze ) , jak już mam na sobie te szaty i obrywam szlagi, to podnosi mi się stopień zaawansowania właśnie lekkiej zbroi. I teraz właśnie robię przerwę w grze z nadzieją, że ktoś szybko odpowie czy warto to drzewko lekkiej zbroi rozwijać? Bo logicznie rozumując - to szaty maga - nieważne jakie, czy szata ucznia czy arcymaga -nie mają w statystykach żadnych wartości obronnych, tzn. nie dają plusa do obrażeń, które nasza postać zbiera. Ale skoro tak, to czemu rozwija się w tym czasie właśnie drzewko lekkiej zbroi? Będę wdzięczny za odpowiedzi.

PostNapisane: 21 sty 2012, 19:33 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Już sprawdziłem i wiem już o co chodzi - tak apropo mojego postu wyżej. Jak by ktoś nie wiedział, to - nie, nie inwestujemy w perki drzewka rozwoju lekkiej zbroi przy graniu magiem w klasycznym wdzianku przewidzianym dla maga. Nawet jak poziom tego drzewka rośnie, to nie dla tego, że szaty magiczne liczą się jako lekki pancerz ( bo się tak nie liczą ) , tylko dla tego, że możemy mieć akurat na sobie także lekkie rękawiczki i obuwie i to one nabijają poziom rozwoju lekkiego pancerza.

Używaj opcji "edytuj", zamiast pisać kilka postów pod rząd.
Pozdrawiam, waber.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 6 z 12   [ Posty: 111 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Następna strona