Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 24 wrz 2021, 06:29

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 22 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Set słowika + sztylet. Czy potrzebne kowalstwo i zaklinanie
PostNapisane: 22 kwi 2012, 11:52 
Casual
Casual

Witam,
Mam zamiar wykonać questy dla gildii złodziei aby zdobyć set słowika i znaleźć przyzwoite sztylety. Następnie chciałbym je odpowiednio ulepszyć. Moje pytania:

1) Czytałem że jakość słowiczej zbroi jest uzależniona od poziomu postaci kończącej quest. Czy to prawda, czy jest to aż takie ważne i na jakim poziomie powinienem wykonać quest aby zapewnić jak najlepsze bonusy.

2) Do tej pory nie inwestowałem w perki związane z zaklinaniem i kowalstwem.Czy po zdobyciu setu słowików i sztyletów (np brzytwy Mehrenusa i Szczęśliwego ostrza Valdora) da się je ulepszyć na maksa bez perków do kowalstwa i zaklinania(np dopingując się miksturami) ?

3)W ogóle da się te "unikalne artefakty" rzeczy zaklinać i ulepszać w kuźni? Jeśli tak to proszę o radę które perki wybrać (minimum) i jak ulepszyć te przedmioty żeby były jak najlepsze (gram skradającym się zabójcą bijącym w plecy ;p )

Tytuł: Re: Set słowika + sztylet. Czy potrzebne kowalstwo i zaklina
PostNapisane: 22 kwi 2012, 11:58 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

1) nie jestem pewien ale chyba ponad 40
2)Nie, w kowalstwie musisz mieć perk na ulepszanie magicznych itemów
3)Da się - perk w kowalstwie (min 60 kowalstwa)
I jak zabijasz nóż w plecy to radzę Ci z jednym sztyletem + wyciszenie w drugiej ręce

PostNapisane: 22 kwi 2012, 12:03 
Casual
Casual

doxxx napisał(a):

Czyli wystarczy mi dojść do tego perka i już będę mógł ulepszyć sobie te rzeczy do poziomu legendarnego?

doxxx napisał(a):
I jak zabijasz nóż w plecy to radzę Ci z jednym sztyletem + wyciszenie w drugiej ręce

wyciszenie trwa 3min więc rzucam to sobie przed akcją. a atakując przeciwnika zależy mi na tym aby zadać jak największy dmg. Tak żeby od razu padł i uniknąć walki bez;pośredniej. Dwa sztyklety w połączeniu z perkiem +50%dmg dual wielding zapewnia dużo większe obrażenia (Power attack dwoma sztyletami to taka seria ciosów :)

PostNapisane: 22 kwi 2012, 12:07 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Skyrim
Masakrator napisał(a):
1) Czytałem że jakość słowiczej zbroi jest uzależniona od poziomu postaci kończącej quest. Czy to prawda, czy jest to aż takie ważne i na jakim poziomie powinienem wykonać quest aby zapewnić jak najlepsze bonusy.

Tak. http://elderscrolls.wikia.com/wiki/Nightingale_Armor
Masakrator napisał(a):
2) Do tej pory nie inwestowałem w perki związane z zaklinaniem i kowalstwem.Czy po zdobyciu setu słowików i sztyletów (np brzytwy Mehrenusa i Szczęśliwego ostrza Valdora) da się je ulepszyć na maksa bez perków do kowalstwa i zaklinania(np dopingując się miksturami) ?

Da się nie mając żadnego perka poza jednym kowalstwo magiczne (pisał o tym doxxx), ale skutek będzie słaby. Rozwinięte kowalstwo (bodaj rzesz elfów) wpływa na lepsze ulepszania setu i broni słowików. O zaklinaniu, zapomnij, nie można zaklinać zaklętych już przedmiotów
Masakrator napisał(a):
3)W ogóle da się te "unikalne artefakty" rzeczy zaklinać i ulepszać w kuźni? Jeśli tak to proszę o radę które perki wybrać (minimum) i jak ulepszyć te przedmioty żeby były jak najlepsze (gram skradającym się zabójcą bijącym w plecy ;p )

Jak wyżej. daje się ulepszać w kuźnie ale nie daje się już zaklinać

PostNapisane: 22 kwi 2012, 12:11 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Masakrator napisał(a):
doxxx napisał(a):

Czyli wystarczy mi dojść do tego perka i już będę mógł ulepszyć sobie te rzeczy do poziomu legendarnego?

doxxx napisał(a):

wyciszenie trwa 3min więc rzucam to sobie przed akcją. a atakując przeciwnika zależy mi na tym aby zadać jak największy dmg. Tak żeby od razu padł i uniknąć walki bez;pośredniej. Dwa sztyklety w połączeniu z perkiem +50%dmg dual wielding zapewnia dużo większe obrażenia (Power attack dwoma sztyletami to taka seria ciosów :)

Nie do końca, ponieważ to zależy od poziomu kowalstwa. Jeżeli mnie pamięć nie myli to od chyba 200 można ulepszyć na legendarny, czyli mikstury + eq do ulepszania (max 4 rzeczy)

Dwa sztylety robią więcej hałasu (tak mi się zdaje) ale jeżeli chodzi o taktykę to trzeba wyćwiczyć. Np. ja potrafię najpierw ze sztyletem wykosi, a potem z łuku dobijać, z czego finisher ze sztyletu zawsze wchodzi. Głównie trzeba akcje rozplanowywać, a nie lecieć na chama i rozpi*rdol do zauważenia...
Dlatego też trzeba trochę pogłówkować zanim się zaatakuje ;)

PostNapisane: 22 kwi 2012, 12:24 
Casual
Casual

Do tej pory atakowąłem dwoma sztyletami z ukrycia i nie wykrywały mnie stworki.

Poradźcie mi jakieś sztylety żeby jak najskuteczniej eliminować wrogów. Wolałbym opcję z questowymi sztyletami, bo nie musiałbym ich zaklinać. Co powiecie na Szczęśliwe ostrze Valdra i Brzytwę Mehrenusa? Dobre czy może jeszcse jakieś inne np to cierpiące ostrze Astrid? i jakie perki w kowalstwie są potrzebne do skuteczniejszego ich ulepszania? tak jak dla słowików elfie kowalstwo

PostNapisane: 22 kwi 2012, 12:32 
Nałogowiec
Nałogowiec

Masakrator napisał(a):
Do tej pory atakowąłem dwoma sztyletami z ukrycia i nie wykrywały mnie stworki.

Poradźcie mi jakieś sztylety żeby jak najskuteczniej eliminować wrogów. Wolałbym opcję z questowymi sztyletami, bo nie musiałbym ich zaklinać. Co powiecie na Szczęśliwe ostrze Valdra i Brzytwę Mehrenusa? Dobre czy może jeszcse jakieś inne np to cierpiące ostrze Astrid? i jakie perki w kowalstwie są potrzebne do skuteczniejszego ich ulepszania? tak jak dla słowików elfie kowalstwo

Szczęśliwe Ostrze Valdra jest łatwo dostępne i łatwo się ulepsza do legendarnego poziomu. Poza tym daje często krytyki które dają fajne finishery - fajnie się gra tym sztyletem.
Brzytwa ma ledwie 3% szans na zabicie jednym hitem (słabiutko) ciężko się ulepsza nawet kowalstwo na 100 nie pomaga - poziom legendarny dopiero po wypiciu pota ;( tak więc słabsze od ostrza Valdra

PostNapisane: 22 kwi 2012, 12:42 
Casual
Casual

ja walczę dwoma sztyletami więc mogę nosić oba naraz ;) rozumiem że są to najlepsze z questowych.

Zastanawia mnie jeszcze tylko czy różnica w obrażeniach w porównaniu z dwoma deadrycznymi sztyletami nie będzie za duża. Ostatecznie priorytetem w moim przypadku jest zadanie jak największych obrażeń, które po przemnożeniu x30 zabiją przeciwnika jednym ciosem.

PostNapisane: 22 kwi 2012, 13:12 
Nałogowiec
Nałogowiec

Masakrator napisał(a):
ja walczę dwoma sztyletami więc mogę nosić oba naraz ;) rozumiem że są to najlepsze z questowych.

Najlepsze z quetowych to jest ostrze cierpienia z MB ma bazowe dmg 13 ale jest słabo zaklete.
Najlepsze z "normalnych" daedryczny sztylet ma 12 dmg bazowe ale można nasycić naet dwoma potężnymi zaklęciami
Masakrator napisał(a):
Zastanawia mnie jeszcze tylko czy różnica w obrażeniach w porównaniu z dwoma deadrycznymi sztyletami nie będzie za duża. Ostatecznie priorytetem w moim przypadku jest zadanie jak największych obrażeń, które po przemnożeniu x30 zabiją przeciwnika jednym ciosem.

Przerost formy nad treścią :P Jeden dobry sztylet dający jakieś 100 pkt obrażeń + rękawice podwójnych uderzeń + atak z zaskoczenia = 3000 punktów obrażeń :omg: Gdzie najmocniejsi mocarze w grze maja między 1500 a 2500 punktów życia i większość zabija się jednym hitem (nie potrzebna do tego jest Brzytwa Mehrunesa) :aniol:

PostNapisane: 22 kwi 2012, 13:24 
Casual
Casual

to w jednej łapce bym miał to ostrze cierpienia. do jego mocniejszego ulepszenia jaki perk w kowalstwie będzie potrzebny?

a w drugiej łapce to ostrze Valdra? tylko że ono ma chyba słabe bazowe obrażenia ? (gdzieś czytałem 5)

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 22 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona