Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 24 wrz 2021, 04:35

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 5 ]

Wasz ulubiony sytem czarowania to ten z..:
Daggerfall 0%  0%  [ 0 ]
Morrowind 20%  20%  [ 3 ]
Oblivion 13%  13%  [ 2 ]
Skyrim 67%  67%  [ 10 ]
inne ... 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 15
Autor Wiadomość
 Tytuł: Co sądzicie o magii?
PostNapisane: 28 kwi 2012, 15:48 
Nałogowiec
Nałogowiec

Lokalizacja: Zgubiłem się w lesie, posty piszę ze smartfona, którego nie mam
Gra w: Gry Fallout (te dobre), Dark Souls 2, Żywot Ludzki: The Game- serwer: Polska full PVP
Witam, jak wiecie system czarowania zmienia się niemal w każdej części TES.
I zastanawiam się, czy w TES VI wolelibyście taki system rzucania czarów jak w SKyrim czy jak w poprzednicz częściach?

W Daggerfall by rzucić czar trza było otworzyć Spell Booka i wybrać czar, bo jego wybraniu od razu tracimy magię i w zależności jaki to czar rzucamy na dwa sposoby :

-gdy jest to czar którzy rzucamy na siebie działa od razu
-gdy jest to czar który rzucamy na kogoś, musimy nacisnąć przycisk by go rzucić, lub jeśli ni chcemy go używać , anulujemy i odzyskujemy magię. Potem ustalonym przyciskiem możemy go powtórzyć bez potrzeby otwierania Spell Booka. Podczas gdy czar jest "naładowany" (czyli przed rzuceniem albo anulowaniem go) postać NIE może używać broni białej / łuku.

Morrowind :
W oknie postaci wybierasz broń i czar. To które wybrałeś jest widoczne przy pasku zdrowia. Klikając F wyciągasz broń a klikając R przygotowuje czar, podczas gdy czar jest przygotowany nie można atakować bronią.

Oblivion
W oknie magii wybieramy czar i nasz wybór widoczny jest na dole ekranu, by rzucić czar wystarczy kliknąć domyślnie C, nie trzeba go przygotowywać lub podnosić rąk. Czar można rzucać podczas trzymania broni.

Skyrim
Sami chyba wiecie, lewa ręka - prawy przycisk, prawa ręka - lewy przycisk

Tytuł: Re: Co sądzicie o magii?
PostNapisane: 31 maja 2012, 15:16 
Casual
Casual

W Daggerfallu strasznie nie podobało mi się to, że od razu traciło się manę, bo było to ciut niepraktyczne, brakowało mi też paska szybkiego wyboru ażeby dało się przyciskiem wybrać.

Morrowind, był już trochę lepszy ale wciąż to nie było to, przez to, że nie można było używać broni.

Oblivion, i tam już było ok, mogłem mieć broń jaką chcę i od razu magię, tam mi się najbardziej podobało. Tak właśnie wyobrażałem sobie maga bitewnego , jako kogoś, kto podczas zwartej walki mógł sobie pomóc czarami bez jakiś dennych "ronk".

Skyrim, tu jednak czary są ładniejsze, ale także mało praktyczne, ciągła zmiana rąk, na początku trzeba ogrnąć wszystkie "szybkie klawisze" do magii, no i jeżeli ktoś gra klasą połączoną mag i wojownik(czy assassyn albo złodziej) musi zrezygnować z jednej broni.

Najbardziej podobała mi się więc magia w Oblivionie. Tam była najprostsza, najpraktyczniejsza, bez żadnego wyciągania rąk itp. Była też szybka, co pomagało w walce.

PostNapisane: 31 maja 2012, 15:37 
Nałogowiec
Nałogowiec

Lokalizacja: Zgubiłem się w lesie, posty piszę ze smartfona, którego nie mam
Gra w: Gry Fallout (te dobre), Dark Souls 2, Żywot Ludzki: The Game- serwer: Polska full PVP
Ale w Skyrim jak grasz jako pure mage możesz rzucać dwa czary na raz, jak dla mnie jest to praktyczne,a co do maga bitewnego jakiego opisałeś, cóż , to jest 50/50 mag/wojownik, jeśli chodzi o magię to rezygnujesz z jednej ręki (bo lewa - czar, prawa - broń) a jako wojoniwk z tarczy albo 2h.

PostNapisane: 31 maja 2012, 17:54 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Skyrim jest oczywiście najwygodniejszy pod względem rzucania czarów. Ale jeśli chodzi o techniczną stronę czarowania, to wolałbym coś w stylu Morrowinda skrzyżowanego z Daggerfallem. W Morku dla czaru mamy szansę rzucenia opartą na zaawansowaniu w danej szkole magii oraz poziomie zmęczenia, zaś w Daggerfallu (ale także Obku i Skyrimie) wraz ze wzrostem doświadczenia w posługiwaniu się daną szkołą magii spadał koszt rzucania zaklęć.
Za Morrowindem tęsknię także w jednej sprawie - dostępności czarów. Nawet dopiero zaczynając rozgrywkę dało się w miarę szybko zdobyć potężne czary, ale możliwość skorzystania z nich to już inna bajka (szansa rzucenia czaru). Oczywiście z fabularnego punktu widzenia czary takie powinny być ciężej dostępne, wymagać pewnego wysiłku dla ich zdobycia, ale nie lubię sytuacji sztucznego ograniczania gracza (Oblivion - konieczność posiadania perku do rzucenia czaru, Skyrim - konieczność osiągnięcia określonego levelu postaci, aby dostać możliwość kupienia potężniejszych czarów, dla tych najpotężniejszych także liczył się poziom umiejętności - ale to akurat rozumiem).

Dodatkowo spellmaker. Niby dzięki wprowadzeniu regeneracji many (bardzo dobry pomysł!) jego rola uległa ograniczeniu, ale jednak czasami przydałoby się nieco zmodyfikować np. obrażenia czarów ofensywnych.

No i na koniec - brakuje mi zaklęcia lewitacji. Naprawdę pomagało poruszać się po mapie, a także mogło być wykorzystane taktycznie.

PostNapisane: 17 cze 2012, 20:59 
Casual
Casual

Gra w: MC,TES
Rzucanie czarów najlepsze w Skyrim.
Czary ogólnie najlepsze w Morrowind.

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 5 ]