Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 16 gru 2018, 01:36

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 11   [ Posty: 109 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zaklinanie, poradnik dla początkujących.
PostNapisane: 22 cze 2012, 18:39 
Nałogowiec
Nałogowiec

Lokalizacja: Zgubiłem się w lesie, posty piszę ze smartfona, którego nie mam
Gra w: Gry Fallout (te dobre), Dark Souls 2, Żywot Ludzki: The Game- serwer: Polska full PVP
Jako, że na tym forum (nie licząc inSkyrim.pl) nie udało mi się znaleźć żadnego poradnika o zaklinaniu, za to wiele postów na temat "jak to działa?" "a co zrobić gdy..."? , postanowiłem zrobić pełen poradnik dotyczący zaklinania , zapraszam :

Spis treści :
1.Podstawy
2.Materiały do zaklinania i sposób ich zdobycia
3.Sposób na zarobek

1.Zanim zaczniemy zaklinać, warto dowiedzieć się, co to w ogóle znaczy?
Zaklinanie to nic innego jak nakładanie magicznych efektów na bronie i pancerze, w zależności jaka to część ubioru, można dawać inne zaklęcia, np. Na buty nie możesz dać zaklęcia premii do szkoły magicznej, gdyż można te zaklęcie dać na hełm, zbroję , naszyjnik i pierścień. Do tego efekty negatywne jak obrażenia od mrozu, pułapka duszy, można dać tylko na broń. Zaklinać można przy Magicznym Katalizatorze.

2.By zaklinać potrzebujemy trzech niezbędników , są to : przedmiot, klejnot duszy i zaklęcie.

-Przedmiot : jest to jakikolwiek NIEMAGICZNY (bez zaklęcia) przedmiot, który można założyć : biżuteria, ubrania, pancerze i broń. Można je zdobyć dosłownie wszędzie, więc nie będę mówić jak je zdobyć. UWAGA : jakość oraz typ przedmiotu NIE wpływają na jakość zaklęcia, na ich moc wpływają tylko ...

-Klejnoty duszy : by zaklnąć przedmiot, klejnot duszy musi być koniecznie PEŁNY, ale o tym za chwilę. By zdobyć klejnoty duszy jest kilka sposobów : można je kupić w sklepach wielobranżowych, u nadwornych magów, akademii lub wydobyć je z żył geodowych w Czarnej Przystani, często też można je znaleźć w siedzibach nekromantów. W sklepach można znaleźć zarówno pełne klejnoty duszy jak i puste, ale o wiele bardziej opłaca się kupić pusty i go samemu napełnić. Do tego potrzebne jest zaklęcie Pułapka Duszy, można je kupić już na samym początku gry u nadwornego maga za niską cenę (200-300 sztuk złota), jedynym problemem może być koszt rzucania czaru, bez perków kosztuje on prawie 100 magii, co dla wojownika jest wielką przeszkodą, dlatego lepiej nałożyć te zaklęcie na broń, by to zrobić należy....

-Zaklęcie : najważniejsza część zaklinania i również dość trudna do zdobycia, w zależności jakiego potrzebujesz. By nauczyć się magicznego zaklęcia, musisz posiadać magiczny przedmiot z ów zaklęciem, pójść do magicznego katalizatora i zdjąć zaklęcie z tego przedmiotu.
UWAGA : zdjęcie zaklęcia z przedmiotu zniszczy go więc lepiej nie zdejmuj zaklęć z cennych przedmiotów
UWAGA 2 : pierwotna siła zaklęcia na magicznym przedmiocie nie ma wpływu na jego siłę podczas zaklinania, czyli załóżmy że zniszczysz Stalowy Miecz Ognia który zadaje 5 obrażeń od ognia, podczas zaklinania wpływ na moc ma tylko twoja umiejętność i siła klejnotu duszy.
UWAGA 3 : nauczonego zaklęcia możesz używać tyle razy ile ci się chce, po nałożeniu go na magiczny przedmiot nie musisz znajdować nowego by zdjąć z niego zaklęcie.

3.Zaklinanie jest jednym z lepszych sposobów na zarabianie pieniędzy,zakładając że masz dość dużo szczęścia by znaleźć dobre zaklęcie. Nakładanie "tanich" zaklęć jak regeneracja magii jest mało opłacalne, więc lepiej dać zaklęcie typu "premia do broni dwuręcznej", które można bardzo łatwo zdobyć na początku od Hajvarra Żelaznej Pięści (jest on przywódcą bandytów w obozie na wschód od Białej Grani), w zaklęciach na broń nie ma to wielkiej różnicy gdyż większość ma podobną wartość, ale polecam zaklęcie odpędzenia.
Zaklinanie broni jest ogółem o wiele lepszym sposobem na zarobek, gdyż broń zaklęta nawet Drobnym Klejnotem duszy może mieć sporą wartość, w przeciwieństwie do pancerza, a każdy wie, że zdobycie Wielkich Klejnotów duszy jest wyjątkowo trudne. Przykład :
Żelazny sztylet - zaklęcie Obniżenie kondycji - wielki klejnot duszy - wartość 900-1000 szt złota
Żelazny sztylet - zaklęcie Obniżenie kondycji - drobny klejnot duszy - wartość 500-600 szt złota
Rzemieniowe karwasze - premia do broni 2h - wielki klejnotu duszy - wartość 1200-1300 szt. złota
Rzemieniowe karwasze - premia do broni 2h - drobny klejnot duszy - wartość 200-300 szt. złota

Tytuł: Re: Zaklinanie, poradnik dla początkujących.
PostNapisane: 26 lip 2012, 11:56 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: The Elders Scrolls V: Skyrim
Ja polecam robić tak:
1)Zbieramy magiczne bronie kostiumy itp.,
2)Zbieramy klejnoty, pierścienie i naszyjniki z klejnotami,(Bez klejnotów się nie opłaca!)
3)Zbieramy klejnoty dusz,
4)Zbieramy sztabki złota i srebra,
5)Ze sztabek wykuwamy wysadzane klejnotami pierścienie i naszyjniki,
6)Zaklinamy je najdroższym czarem jaki mamy do dyspozycji...
7)Sprzedajemy za wysoką cenę.
Złota mamy tyle że nie wiadomo na co je wydać!
(Tam gdzie pisze "zbieramy" to zbieramy a nie kupujemy! Klejnoty-szafir szmaragd itp,)
Mam nadzieje że pomogłem

PostNapisane: 26 lip 2012, 12:38 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Gry Fallout (te dobre), Dark Souls 2, Żywot Ludzki: The Game- serwer: Polska full PVP
Ano pewnie, że się przyda :P
Jednak jak wspomniałem, zaklinanie broni jest mimo wszystko nieco bardziej opłacalne, ponieważ zaklęcie na ubranie, nałożone Drobnym Klejnotem duszy, jest prawie nic nie warte, a zaklęcie na broń, nawet z takim słabym klejnotem może mieć sporą wartość. Jeśli masz mnóstwo klejnotów lepszych niż pospolity, i chcesz je wykorzystać tylko jako zarobek, to wtedy zaklinaj biżuterię.

PostNapisane: 26 lip 2012, 12:45 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Moim zdaniem bardziej opłacalne jest twożyć żelazne sztylety bo łatwiej jest zdobyć żelazo i paski skóry niż kamienie szlachetne i sztabki srebra/złota.

PostNapisane: 26 lip 2012, 14:34 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: The Elders Scrolls V: Skyrim
Jak se chcesz to była moja propozycja. Nie musisz tak robić!

PostNapisane: 26 lip 2012, 18:29 
Nałogowiec
Nałogowiec

danielek1 napisał(a):
Jak se chcesz to była moja propozycja. Nie musisz tak robić!

W sumie to i tak nie robi większej różnicy, i tak w dalszych etapach gry ociekasz kasą :D
To co znajdziesz w lochach też ma jakiś wpływ, jedni znajdują mnóstwo biżuterii i trafi im się zaklęcie na pancerz, które jest sporo warte, a jedni znajdują tylko broń i drogie zaklęcia ofensywne :P
Ja mam takie szczęście, że nie znajduję ani jednego ani drugiego i moje magiczne przedmioty są tanie jak barszcz, ale nowi gracze, którzy czytają nasze porady, mogą mieć więcej szczęścia.

PostNapisane: 30 lip 2012, 18:55 
Adept analogów
Adept analogów

Kto szkoli z zaklinania w Skyrimie i gdzie jest ?

PostNapisane: 30 lip 2012, 21:56 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gepard napisał(a):

http://www.uesp.net/wiki/Skyrim:Trainers

Tutaj masz spis wszystkich trenerów każdej umiejętności, do zaklinana są to :

Segius Turranius z Akademii w Zimowej Twierdzy ( 1-75)
Hamal z Markartu, zazwyczaj w Świątyni Dibelli (1-90)

PostNapisane: 03 wrz 2012, 11:03 
Adept analogów
Adept analogów

Mooras napisał(a):
Gepard napisał(a):

http://www.uesp.net/wiki/Skyrim:Trainers

Tutaj masz spis wszystkich trenerów każdej umiejętności, do zaklinana są to :

Segius Turranius z Akademii w Zimowej Twierdzy ( 1-75)
Hamal z Markartu, zazwyczaj w Świątyni Dibelli (1-90)

Tak jak z Kowalstwem ? nikt nie szkoli do 100 ?

PostNapisane: 03 wrz 2012, 11:06 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: Seria TES, HoMM 3, strategie Paradoxu, seria ME, seria DA, seria AC, P:T
Nikt w grze nie szkoli do poziomu 100, trenerzy o poziomie Mastera szkolą jedynie do poziomu 90 i jest to najwyższy możliwy poziom umiejętności do uzyskania przez szkolenie. Pozostałe 10 trzeba już wyszkolić samemu.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 11   [ Posty: 109 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona