Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 25 wrz 2021, 15:36

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 5   [ Posty: 45 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Szybka broń dwuręczna
PostNapisane: 06 sie 2012, 15:49 
Casual
Casual

Witam! Gram orkiem moje bazowe umiejętności to lekki pancerz i broń dwuręczna.
Aktualnie posiadam strasznie wolny topór(Topór Smutku) zależy mi bardzo na zdobyciu jakiejś broni dwuręcznej, mocnej i SZYBKIEJ. Bardzo bym prosił o statystyki broni i całe objaśnienie najlepiej po polsku w jaki sposób ją zdobyć może być eng. jak nic nie znajdziecie. Dzięki z góry :)

Tytuł: Re: Szybka broń dwuręczna
PostNapisane: 06 sie 2012, 16:04 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: Seria TES, HoMM 3, strategie Paradoxu, seria ME, seria DA, seria AC, P:T
Na tym polega to rozróżnienie, że bronie jednoręczne są szybsze, ale zadają mniej obrażeń, a dwuręczne odwrotnie. Wszystkie topory oraz miecze dwuręczne mają szybkość 0.7, a młoty 0.6. Jest jeszcze Ebonowe Ostrze, (żeby je zdobyć trzeba mieć min. 20 level oraz porozmawiać z barmanką w gospodzie w Białej Grani) które ma szybkość 1, tyle samo co miecze jednoręczne, ale trzyma się je w dwóch dłoniach. Problem z nim jest taki, że choć rozwija i korzysta z umiejętności Broń Dwuręczna, to wykorzystuje perki z Broni Jednoręcznej, więc może trochę zawieść

PostNapisane: 06 sie 2012, 16:40 
Casual
Casual

Wybacz że spytam o oczywistą rzecz ale im więcej tym szybsza ? Dobrze zrozumiałem? Jak tak to powiedz mi czy to ebonowe ostrze jak by równa się z np. dedradycznym mieczem dwuręcznym ? Jaka jest różnica dmg?

PostNapisane: 06 sie 2012, 16:46 
Kapituła FCoA

to ebonowe ostrze to artefakt i do tego słaby, z wieloma bugami, więc nie polecam.
Co do szybkości najszybsze miecze dwuręczne, później topory a na końcu młoty

PostNapisane: 06 sie 2012, 16:49 
Mistrz pada
Mistrz pada

Tak, ta liczba zdaje się wyraża liczbę ataków na sekundę, choć nie jestem tego pewien.
Ebonowe Ostrze jest specyficznym artefaktem, który w pewien określony sposób można sporo wzmocnić. Domyślnie ma ono 11 ataku oraz efekt absorpcji zdrowia 10, niezaklęty i nieulpeszony deadryczny miecz dwuręczny ma obrażenia 23 i sporo mniejszą szybkość. Po maksymalnym wzmocnieniu efekt wzrośnie do 30 i wtedy będziesz zadawał sporo więcej obrażeń niż ,,surowy" deadryk, choć mniej niż taki własnoręcznie wykuty, zaklęty i ulepszony. Jeśli jednak w zaklinanie i/lub kowalstwo się nie bawisz to Ebonowe Ostrze jest zdecydowanie lepsze, zwłaszcza, że nie potrzeba do niego klejnotów duszy, mimo posiadania efektu.

@UP
Po pierwsze nie tyle jest on zabugowany, co specyficzny, ulepszy się go trochę i wymiata. Po drugie miecze dwuręczne i topory mają tą samą szybkość 0,7,sprawdź na UESP.

PostNapisane: 06 sie 2012, 17:05 
Kapituła FCoA

@UP
Sam mówisz, że jest to broń dwuręczna korzystająca z perków jednoręcznej. Poza tym:
- nie da się jej zawiesić na wieszaku na broń
- często ma problemy z naładowaniem, mimo iż, teoretycznie zabijamy przyjaciela
- nie można jej naostrzyć (w sumie jest kilka tak idiotycznych artefaktów)
- obrażenia ebonowego ostrza wzmacniają zaklęcia na jednoręczne, mimo iż jest dwuręczny.
- musisz tak naprawdę skillować zarówno jedno jak i dwuręczne, żeby ostrze się na coś nadawało.
Jeżeli więc mówisz, że jest to broń nie zbugowana. To nie chcę wiedzieć jak wygląda dla ciebie wersja z bugami.

BTW. Naprawdę dziwne jest, że jako jeden z pierwszych zacząłem podpierać się UESP na tym forum, co momentalnie wszyscy jakoś podłapali. Wcześniej wszyscy zarzucali linkiem do beznadziejnej Skyrim wiki.
Dziwnę, jest więc to, że zostaje odsyłany do źródła, które tak dobrze znam.

PostNapisane: 06 sie 2012, 17:49 
Mistrz pada
Mistrz pada

Cytuj:
- nie da się jej zawiesić na wieszaku na broń

Broni nie używa się do zawieszania na wieszaku ;)

Cytuj:
- często ma problemy z naładowaniem, mimo iż, teoretycznie zabijamy przyjaciela

Znaczy się z ulepszeniem? Na 1.7 korzystałem nią sporo jedną postacią i nie zauważyłem czegoś takiego.

Cytuj:
- nie można jej naostrzyć (w sumie jest kilka tak idiotycznych artefaktów)

To nie błąd, to lore. Nie jest możliwe w jakikolwiek sposób zmienić kształt Ebonowego Ostrza.

Cytuj:
- obrażenia ebonowego ostrza wzmacniają zaklęcia na jednoręczne, mimo iż jest dwuręczny.
- musisz tak naprawdę skillować zarówno jedno jak i dwuręczne, żeby ostrze się na coś nadawało.

Właśnie dlatego napisałem, że jest specyficzne ;) Ma swoje wady, ale stosunkowo wysokie obrażenia po wymaksowaniu, niezły efekt,(absorpcja) oraz szybkość w jakimś stopniu to rekompensuje. Na level 20 jest dobrą, nawet bardzo dobrą bronią.

Cytuj:
BTW. Naprawdę dziwne jest, że jako jeden z pierwszych zacząłem podpierać się UESP na tym forum, co momentalnie wszyscy jakoś podłapali. Wcześniej wszyscy zarzucali linkiem do beznadziejnej Skyrim wiki.
Dziwnę, jest więc to, że zostaje odsyłany do źródła, które tak dobrze znam.

Obawiam się, że zarejestrowałem się dobry miesiąc po tobie, nie wiem więc jak było z odsyłaniem do stron wcześniej. UESP znam od dawna, jeszcze z czasów mojej bytności na elderscrolls.phx.pl. I nie dziw się, że odsyłam cię do wiarygodnego źródła, by udowodnić twoją pomyłkę :P

PostNapisane: 06 sie 2012, 18:09 
Kapituła FCoA

Widząc po poprzednikach, którzy wdali się z tobą w dyskusje to jedyna moja odpowiedź:
Obrazek

PostNapisane: 06 sie 2012, 20:51 
Casual
Casual

trochę się pokłóciliście, ale zmienie temat np. niby wszystkie topory i miecze maja tą samą szybkość 0,7 bardzo dziwne bo porównując aktualną broń którą posiadam(Topór Smutku)do jakiego kolwiek innego topora lub miecza jest dużo wolniejszy :( więc to jest jakiś błąd czy akurat ten item ma taką urodę?

PostNapisane: 06 sie 2012, 20:54 
Mistrz pada
Mistrz pada

Sprawdziłem na UESP i faktycznie, ten item ma taką urodę i rekordowy wskaźnik szybkości 0,5, co czyni go najwolniejszą bronią w grze.

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 5   [ Posty: 45 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona