Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 29 paź 2020, 16:42

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 10 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Skyrim - logo smoka, problemy z ładowaniem i zapisywaniem
PostNapisane: 22 cze 2013, 18:09 
Casual
Casual

Witam. Mam następujący problem. Kupiłam Skyrim niedługo po premierze i uruchomiłam go na swoim laptopie (Samsung RC730; 4 GB RAM). Wtedy śmigał doskonale, żadnych problemów, zawiech, ścin, niczego. Doinstalowałam nawet parę modów i nie pogorszyło to jakości ani szybkości działania. Później przestałam grać i ostatnio znowu naszła mnie na to ochota. Skyrim był już zainstalowany, więc po prostu go odpaliłam... Chyba się aktualizował, po chwili się włączył i... Minęło parę minut, zanim po ikonce smoka pojawiły się przyciski z "Nowa Gra", "Wczytaj" itp. Byłam zdziwiona, uruchomiłam go ponownie, ale nic to nie dało. Pomyślałam, że mniejsza z tym i zaczęłam grać... No i przykra niespodzianka. Pomijając już fakt, że gra strasznie muliła, to przy każdym autozapisie wszystko się zatrzymywało przynajmniej na minutę czy dwie. Wyłączyłam autozapis, ale zaraz pojawił się problem z ładowaniem - wcześniej ekrany z "poradami" pojawiały się u mnie na krótko, dopiero gdy miałam wysoki poziom ładowały się dłużej, a teraz ledwie po ucieczce przed smokiem (tuż po prawie-egzekucji ;)), pokazało mi się parenaście porad, bo wszystko tak długo się ładowało. Sądziłam, że to wina modów. Odłączyłam i uruchomiłam - to samo. Odinstalowałam Skyrim i zainstalowałam od nowa - to samo. Wreszcie, w swojej desperacji, sformatowałam dysk i wgrałam wszystko na czysto - cały czas to samo. Próbowałam obniżyć jakość dźwięku, zaznaczyć skyrim.ini jako plik do odczytu, kombinować z rozdzielczością, sprawdziłam też zgodność plików gry. Wyświetliło mi, że dwa jakieś są nieprawidłowe i zostaną pobrane, ale gdy tak się stało, znowu nie przyniosło to żadnego efektu. Czy ktoś z was wie z czego może wynikać taka sytuacja?

Tytuł: Re: Skyrim - logo smoka, problemy z ładowaniem i zapisywanie
PostNapisane: 22 cze 2013, 18:17 
RON

Gra w: Banowanie ;]
Hej :)
Wcześniej też tak miałaś, że Skyrim strasznie Ci mulił, czy było względnie? Sam po sobie stwierdzam, że Skyrim po patchu 1.9 strasznie spadł mi na wydajności. Spróbuj wgrać jeszcze Antifreeze patch: http://inskyrim.pl/download/Skyrim/Popr ... ENBSeries/

Podaj jeszcze jaką masz kartę graficzną, to będziemy składać jakieś tweaki ;)

Co do ustawień graficznych to spróbuj tak:
- wyłącz Antialising, filtrowanie anizotropowe
- rozdzielczość mniejsza
- tekstury średnie/niskie
- rozmycie niskie
- cienie koniecznie na low!
- wszelkie odbicia również wyłącz

PostNapisane: 22 cze 2013, 18:30 
Casual
Casual

Nie, wcześniej na wysokich ustawieniach (bez żadnych modyfikacji) pięknie wszystko śmigało. Dopiero po wgraniu modyfikacji (trochę ich było...) zmieniłam na średnie ustawienia, żeby było bardziej płynnie ;). Dlatego właśnie zdziwiło mnie, że teraz tak muli, bo wcześniej to było nieporównywalne. Co do ustawień grafiki samego Skyrima, próbowałam już dosłownie wszystkiego - dawałam na najniższe ustawienia, wyłączałam odbicia, cienie, ale wydaje się to nie mieć najmniejszego wpływu na płynność gry, ładowanie menu czy ogólne mulenie przy zapisach/ładowaniu. Co jeszcze ciekawe - Steam ciągle przy weryfikacji plików pokazuje, że dwa są ze sobą niezgodne i że ściąga je jeszcze raz ;/. Nie bardzo wiem, o co chodzi. Poza tym, zauważyłam, że na niższych rozdzielczościach chodzi jeszcze gorzej ;). Płynność niby taka sama, ale wolniej się uruchamia - pojawia się czarne okienko w górnym rogu i długo się ładuje, zanim w ogóle się włączy.
Patch sprawdziłam i chwila w sumie wystarczyła, by stwierdzić, że dużych zmian nie ma, jeśli są jakieś w ogóle. Logo wciąż "zawiesza" się na dłuższą chwilę, niewielkiej wielkości savy (z samego początku gry, utworzyłam, żeby sprawdzać jak się mają różne zmiany do płynności) ładują się strasznie wolno, nawet kursor, np. przy tworzeniu postaci czy w menu porusza się tak powoli, że aż mnie krew zalewa ;).
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GT 540 M

PostNapisane: 22 cze 2013, 18:46 
RON

A czy sterowniki są aktualne?

Bo powiem Ci, że jak ja robiłem sobie defragmentację, to wszystko sie zepsuło i każda gra mi muliła, coś jak u Ciebie, dopiero format załatwił sprawę.

PostNapisane: 22 cze 2013, 18:50 
Casual
Casual

Jak pisałam - format już był ;). W sumie kiedy inne metody nie działały, o tym właśnie pomyślałam, bo raz też miałam problem z jedną grą i dopiero format załatwił sprawę. Niestety, w tym wypadku tak nie jest. Sterowniki są aktualne.

PostNapisane: 22 cze 2013, 19:07 
RON

2 dwa pliki nie dają mi spokoju...

Pewnie będę się powtarzał, ale zaczęłaś nową grę bez modów?

PostNapisane: 22 cze 2013, 19:23 
Casual
Casual

Tak ^^. Jak mówiłam, najpierw wyłączyłam mody, później był całkowity reinstal, aż wreszcie format - ostateczność, ale byłam przekonana, że pomoże. Niestety. Mnie też nie daje to spokoju, bo cały czas przy sprawdzaniu wyświetla te dwa pliki i że będzie je pobierać, a chyba efektów tego nie ma. Nie mam pojęcia, co właściwie się stało.

PostNapisane: 22 cze 2013, 19:32 
RON

wybacz, ale ja już pomysłu nie mam :(

PostNapisane: 22 cze 2013, 19:46 
Casual
Casual

Niestety, domyslałam się, że tak będzie, bo nigdzie nie spotkalam się z podobnym problemem ;). Całe szczęście, że okazało się teraz, bo zamierzałam dokupić dodatek do Skyrim, a tak poszłyby pieniądze w błoto.

PostNapisane: 10 sie 2014, 22:23 
Casual
Casual

Przez przypadek sie natknąłem, podejrzewam ze masz ten sam problem co ja mialem ponad rok temu, ale widze watek tez ma ponad rok :). Jezeli interesuje cie rozwiazanie problemu to prawdopodobnie przelacza sie karta graficzna na zintegrowana a naprawic to mozesz tak:
PPM na pulpicie wybierasz opcje nvidii ( nie pamietam dokladnej nazwy ale jest zielona ikonka i cos tam z nvidia oczywiscie ^^), zmieniasz w ustawieniach po prawej gdzie jest cos o 3D z automatycznego na karte o wysokiej rozdzielczosci nvidia, na wszelki wypadek mozesz rowniez uzyc PPM na ikonce gry i uruchomic z procesorem graficznym NVIDII. odpisuje po roku wiec moze juz to rozwiazalas badz zmienilas sprzet :)

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 10 ]