Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 16 paź 2018, 17:58

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 6   [ Posty: 60 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Skyrim Legendary Edition] rozwiązanie problemu.
PostNapisane: 23 cze 2013, 17:16 
Casual
Casual

Raczej to nie jest nielegalne. Jak coś to usuniecie posta. Opiszę to w punktach.
1) Pobieramy ze steama Skyrim LE w Polskiej wersji językowej.
2) Pobieramy Polskiego patcha 1.9 - (nie wiem czy mogę wrzucać linki, więc jak coś to usuniecie) http://bitshare.com/files/gowj7jpd/TE5S ... s.rar.html
3) Rozpakowujemy go do folderu gdzie mamy zainstalowanego skyrima ( /steamapps/common/skyrim )
4) Po rozpakowaniu klikamy na configfix.exe w folderze skyrim i wybieramy język Polski instalacji.
5) Następnie w folderze data w skyrim zmieniamy nazwę pliku Voice.bsa na Voice_PL.bsa ( Otóż nazwę tego pliku musimy zmienić z tego względu, że w pliku Voice.bsa znajdują się Polskie głosy, a w pliku skyrim.ini i skyrim_default.ini jest zapisane, że ma czytać głosy z Voice_PL.bsa, a pliki są tworzone od nowa z każdym uruchomieniem gry )
To było by na tyle. W ten sposób mamy całego LE po Polsku.
Problem był tylko w tym, że po pobraniu Polskiej wersji LE ze steama, brakowało plików odpowiedzialnych za uruchomienie gry, a Polski najnowszy patch umożliwił to.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zefiron napisał: Wszelkie problemy związanie z uruchomieniem Legendary Edition, proszę umieszczać w tym wątku.

Tytuł: Re: [Rozwiązanie problemu] Skyrim się nie włącza
PostNapisane: 23 cze 2013, 19:13 
RON

Gra w: Banowanie ;]
Czy ten patch zawiera jakiś crack lub coś?

PostNapisane: 23 cze 2013, 19:28 
Casual
Casual

Wątpię.
Jest to najnowszy Polski patch tylko, że pobrany z internetu w co wątpię, żeby zawierał cracki lub coś.
W sumie to nawet nie miało by sensu crackować oryginalnej gry.

PostNapisane: 23 cze 2013, 19:31 
RON

Gra w: Banowanie ;]
Dobra, to temat zostaje, może nawet zrobię z tego temat - wielkie dzięki za pomoc ;)

PostNapisane: 23 cze 2013, 20:52 
Casual
Casual

Zrobiłem wszystko za wyjątkiem punktu 5. gdyż u mnie brak pliku Voice.bsa a sa inne z nazwą voice. Mimo to działa. Gra odpala z wszyskimi dodatkami. Wielkie dzięki za rozwiązanie problemu.

Tytuł: Steam błąd
PostNapisane: 25 cze 2013, 09:19 
Casual
Casual

Witam mam problem z grą skyrim. Zakupiłem cyfrową wersję gry skyrim legendary edytion ale przy uruchamianiu jej po polsku mam problem wyskakuje powiadomienie ,,Nie udało się uruchomić gry (brakujący plik wykonywalny)". Jak uruchamiam gre po angielsku wszystko jest ok. W internecie przeczytałem że innym pomaga przesłanie plików z polskiej wersji. jesli ktos ma polską wersje skyrim i wszystko mu działa.
Sprawdzałem spójność plików ale to nic nie pomaga

Przeniesione//zefi

Tytuł: Re: Steam błąd
PostNapisane: 25 cze 2013, 11:38 
Casual
Casual

rafal1508 napisał(a):
Witam mam problem z grą skyrim. Zakupiłem cyfrową wersję gry skyrim legendary edytion ale przy uruchamianiu jej po polsku mam problem wyskakuje powiadomienie ,,Nie udało się uruchomić gry (brakujący plik wykonywalny)". Jak uruchamiam gre po angielsku wszystko jest ok. W internecie przeczytałem że innym pomaga przesłanie plików z polskiej wersji. jesli ktos ma polską wersje skyrim i wszystko mu działa.
Sprawdzałem spójność plików ale to nic nie pomaga

Przeniesione//zefi

Przyda Ci się opcja szukaj. :D Każdy miał taki sam problem, a tu masz rozwiązanie tego problemu.

Tytuł: Re: [Skyrim Legendary Edition] rozwiązanie problemu.
PostNapisane: 25 cze 2013, 20:32 
Casual
Casual

Cześć, mam dwa pytania, jedno z nich co do punktu 5.
Mianowicie w folderze Data mam "Skyrim - Voices.bsa" oraz "Skyrim - Voices_PL.bsa". W tym pierwszym powinienem zmienić nazwę i nadpisać czy zostawić tak jak jest?
Dodam, że dubbing polski działa bez problemu.

I jeszcze drugie pytanie, zauważyłem, że część tekstu jest nieprzetłumaczona np. niektóre dialogi dzieci oraz materiały z dodatku Heartfire. Mam tylko ja coś skopane czy jest to po prostu błąd polskiego Legendary Edition?
Dodam, że w przypadku dzieciaków ich głosy są spolszczone.

Tytuł: Dawnguard powoduje wyrzucenia do pulpitu
PostNapisane: 25 cze 2013, 20:42 
Casual
Casual

To mój pierwszy post na forum więc chciałbym się przy okazji przywitać :)
Problem mam dość dziwny: gdy za pierwszym razem instalowałem Legendary Edition wszystko śmigało jak należy. Jakiś czas później musiałem zrobić format i ponownie zainstalować SLE a tutaj niespodzianka: gra zaraz po logo wywala do pulpitu. Nie mam żadnych modów ale po odhaczeniu Dawnguarda Skyrim działa prawidłowo. Zauważyłem że w plikach gry a dokładnie w folderach "Strings" i "sound" nie ma nic z Dawnguarda. Zmieniałem wersje językową na angielską i z powrotem na polską ale to nic nie dało (na angielskim gra działa). Nie pomogło sprawdzanie spójności plików ani nawet reinstalacja. Macie jakiś pomysł jak temu zaradzić?
Z góry dziękuję.

Tytuł: Re: [Skyrim Legendary Edition] rozwiązanie problemu.
PostNapisane: 25 cze 2013, 21:29 
Casual
Casual

Wismerin napisał(a):
Cześć, mam dwa pytania, jedno z nich co do punktu 5.
Mianowicie w folderze Data mam "Skyrim - Voices.bsa" oraz "Skyrim - Voices_PL.bsa". W tym pierwszym powinienem zmienić nazwę i nadpisać czy zostawić tak jak jest?
Dodam, że dubbing polski działa bez problemu.

I jeszcze drugie pytanie, zauważyłem, że część tekstu jest nieprzetłumaczona np. niektóre dialogi dzieci oraz materiały z dodatku Heartfire. Mam tylko ja coś skopane czy jest to po prostu błąd polskiego Legendary Edition?
Dodam, że w przypadku dzieciaków ich głosy są spolszczone.

Co do pierwszego. Jeśli dubbing Ci działa dobrze, to nie musisz. W moim wypadku nie było Voices_PL.bsa, lecz miałem Voices.bsa i tam był Polski dubbing, a pewien gość co na steam poprosił mnie o pomoc, miał też obydwa pliki jak Ty, tylko dubbing mu nie działał, a po nadpisaniu wszystko mu śmigało.
Co do dialogów z Heartfire, to nie wiem co Ci poradzić. Skoro to tylko napisy, możesz spróbować na własną rękę je pobrać. Na grajpopolsku robią spolszczenia, a ktoś spolszczał napisy do tego dodatku. Nie sprawdzałem, ale pobierałem od nich tylko spolszczenie do DS 2 ( bo EA lubi dymać Polaków i gra została tylko wydana jak dobrze pamiętam w 5 językach, ale nie Polskim ), a z komentarzy pod innymi wynika, że dobrze to robią.

Young_Fido napisał(a):
To mój pierwszy post na forum więc chciałbym się przy okazji przywitać :)
Problem mam dość dziwny: gdy za pierwszym razem instalowałem Legendary Edition wszystko śmigało jak należy. Jakiś czas później musiałem zrobić format i ponownie zainstalować SLE a tutaj niespodzianka: gra zaraz po logo wywala do pulpitu. Nie mam żadnych modów ale po odhaczeniu Dawnguarda Skyrim działa prawidłowo. Zauważyłem że w plikach gry a dokładnie w folderach "Strings" i "sound" nie ma nic z Dawnguarda. Zmieniałem wersje językową na angielską i z powrotem na polską ale to nic nie dało (na angielskim gra działa). Nie pomogło sprawdzanie spójności plików ani nawet reinstalacja. Macie jakiś pomysł jak temu zaradzić?
Z góry dziękuję.

Ciężko mi powiedzieć. Na tą chwilę nie wiem co Ci doradzić. Postaram się coś nad tym pomyśleć.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 6   [ Posty: 60 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona