Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 28 paź 2020, 08:47

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 3 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Znikające obiekty w domu.
PostNapisane: 09 lip 2013, 05:52 
Casual
Casual

Witam. Od niedawna mam pewien problem. Chodzi o Skyrim: Heartfire. Otóż zakupiłem swoją działkę w Downstar i wybudowałem na niej dom. Po dobudowaniu sali z trofeami i umeblowaniu jej zauważyłem, że kiedy najeżdżam kursorem na poszczególne miejsca w pomieszczeniu, całe umeblowanie pokoju znika. Tekstury nadal zostają, mogę używać tych obiektów, ale graficznie tak jakby ich tam nie było. Załączam kilka screenów. Może ktoś będzie w stanie mi pomóc. Przeszukiwałem dziesiątki stron i nie udało mi się znaleźć pomocy. Z góry dzięki za zainteresowanie się sprawą.

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Tytuł: Re: Znikające obiekty w domu.
PostNapisane: 09 lip 2013, 08:25 
Nałogowiec
Nałogowiec

A cóż możesz zrobić? praktycznie niewiele.

Pozbieraj ważne rzeczy z nieruchomości, wyjdź z niej i zapisz. Wyłącz moduł tego dlc (na liście launchera, czy poprzez nmm), załaduj grę i znów zapisz - to poskutkuje tym, że nieruchomość zniknie. Wyjdź z gry, aktywuj wcześniej wyłączony moduł dlc i znów uruchom grę. Tym sposobem zresetujesz dlc. Możesz znów nabyć działkę, "postawić cztery ściany" i liczyć, że się ponownie nie wysypie.

Sam błąd wynika z natłoku obiektów, aktywatorów itp. elementów. Widzisz, poszczególne pokoje nie są zaprojektowane osobno, nie ulegają podmianie wg. wyborów gracza. Wszystko jest wrzucone "na kupę", pomijając zasady warstw, z użyciem odmiennych identyfikatorów. Może więc dochodzić do sytuacji, w których rzeczy migają, znikają, czy przestawiają się.
Tak samo wygląda błąd dotyczący świateł i światłocieni - jeśli jest ich zbyt dużo, a także jeśli zachodzą na siebie, wtedy pojawiać się będą uchybienia.

Tytuł: Re: Znikające obiekty w domu.
PostNapisane: 10 lip 2013, 02:58 
Casual
Casual

Dziękuję serdecznie za pomoc! Moja wdzięczność jest naprawdę nieopisana. Odpowiedź jest bardzo wyczerpująca, a przede wszystkim działa. Dziękuję za dokładne wytłumaczenie problemu, a nie zwykłe napisanie "zrób to i to, bo tak".

To zamykam, w razie czego piszcie na PW, ktoś otworzy. // Amandir

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 3 ]