Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 21 paź 2020, 12:24

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 3 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Szybka podróż- obrażenia
PostNapisane: 18 wrz 2013, 01:09 
Casual
Casual

Powitał.

Poruszam temat, który nurtuje mnie od dobrych kilkunastu dni.
A właściwie moją postać w Skyrim.

Otóż wybierając na mapie miejsce, dowolne, otrzymuję komunikat- nie możesz szybko podróżować, gdy otrzymujesz obrażenia.
Ten sam komunikat widzę, gdy próbuję spać, bądź odpoczywać.

Pierwszy raz miałem taki przypadek podczas wojaży po Solstheim. Możliwe, że ma to związek z czarnymi księgami, albowiem po załatwieniu Miraaka przeszło, jak ręką odjął. Przynajmniej mi się tak wydaje.

Pechuńcio, bo po jakimś czasie znalazłem kolejną czarną księgę, i dawaj od nowa. Ani spać, ani odpoczywać, ani kopytkiem ruszyć szybko nie mogę.

Żadnych dziwnych mocy na mojej postaci nie widzę, choć nieco zastanawiającym jest rekcja organizmu na wodę. Po wejściu doń syczy, jak kowalski twór we wodzie zanurzany właśnie.
I świeci się na zielono przez chwilę.

Próbowałem zrzucić z garba wszystko, co taszczę, łącznie z bielizną, ale bez efektu. Nie wszystko zrzucić się da, co poniekąd potwierdza moje podejrzenia do czarnych ksiąg, bo pozostały nieusuwalny balast niespecjalnie jest związany z questami na Solstheim.

Modów ci u mnie dostatek, ale nie pierwsza to moja podróż do Skyrim i nie jedynym, który moduje. Poprzednią "razą" było OK, ale nie było wtedy DLCów.

Ktoś ma jakieś pomysły?

Zdravim
Shaar

Tytuł: Re: Szybka podróż- obrażenia
PostNapisane: 18 wrz 2013, 11:44 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Skyrim,Wiedźmin,Mass Effect,Heroes of Might and Magic
standardowo-oryginał?wersja gry?pliki spójne?sprawdzałeś to na kodach w konsoli(mam na myśli god mode tzn. TGM oraz przenikanie przez wszystko tzn.TCL nie wiem,może pomoże)podaj mody jakie stosujesz bo może wina leży po ich stronie,sam mam ich ok 30 ale nic się nie gryzie,aaa właśnie,DLC kupione w wersji zagranicznej i spolszczone czy rodzime?edycja legendarna?

Tytuł: Re: Szybka podróż- obrażenia
PostNapisane: 14 kwi 2014, 17:18 
Casual
Casual

Sorka za długi czas oczekiwania, ale wsiąkłem chwilowo w inne gry.

Gra oryginał, pliki spójne. Kody sprawdzałem, wpisywałem też enablefasttravel 1, ale bez skutku.
Edycja nie legendarna, dlc rodzime. Mody wykluczam- po wyłączeniu wszystkich to samo. Co więcej, pokusiłem się o reinstalkę- bez efektu. Kolejna reinstalka i, przypadkowe (może i dobrze) wyczyszczenie fodleru gry do zera. Nowa instalacja na czysto- pliki dziewicze- to samo.

W momencie pisania tego postu chyba mnie olśniło (jeszcze popadnę w samozachwyt he, he).
Jestem przekonany, że ma to związek z Czarnymi Księgami. I tu leży piec pogrzebany. Odwiedzając jedną z nich, by zmienić bonusa, zanim dojdę do księgi zaczynam walkę ze strażnikiem, czy innym tam typem. Stwór ów spada i nie mam okazji mu ostatecznie dokopać. Czytam księgę i chcę normalnie wyjść, ale nie da rady- komunikat, że trwa walka. Biorę się na sposób i czytam księgę biorąc ją z ekwipunku- tym samym wracam do rzeczywistości (Skyrimowej) nie kończąc walki. Zapewne walka w zaświatach trwa dalej, moja postać otrzymuje obrażenia (albo i nie) i to uniemożliwia szybką podróż. Zaraz przetestuję.

EDIT

No i okazało się, że jednak. Czarna Księga- Przenikliwość Epistolarna. Po załatwieniu czychacza przy ostatniej księdze nic się nie stało, ale po przejściu całej księgi wstecz, do pierwszego rozdziału (bez TCL się nie da, bo nie można otworzyć niektórych wrót) i załatwieniu wszystkich czychaczy i poszukiwaczy, a następnie powróceniu na Solstheim przez księgę z bonusami wreszcie się odblokowały podróże i możliwość odpoczywania.

Rada dla wszystkich- bić bez litości, aby ubić. Wszystkich w Czarnych Księgach.

Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie.
Pozostaje mi jedynie odszukać na nowo wszystkie mody, jakie straciłem czyszcząc folder gry. He, he.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 3 ]