Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 22 paź 2020, 00:26

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 16 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wymagania DLC etc.
PostNapisane: 11 gru 2013, 20:55 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: TESV TESIV DiabloIII AssasinCreed Wiedźmin DragonAgeII RO2 Wargame:ZW CoH2 SniperElite2
Zerknąłbyś na moje mody?
http://i41.tinypic.com/2ijgtvm.png
http://i42.tinypic.com/zunkpe.png
http://i44.tinypic.com/2vcc0vk.png
http://i43.tinypic.com/2epul9d.png
http://i42.tinypic.com/2m5frxl.png
http://i42.tinypic.com/992y52.png
Jak oceniasz- będą współdziałać z Dawnguard i Dragonborn czy nie?

lordtorus napisał(a):
To pytanie do kogoś kto zna ten mod/program, jeśli autor nie pisze że nie działa na DLC to powinno działać. DLC działa jak normalna gra czy mody, różni się tylko rzeczami które daje a sam schemat pozostaje niezmienny więc to co działa dla podstawki powinno działać na dodatku (w tym przypadku) ale o szczegóły przeglądaj komentarze pod tym programem czy ludzie coś na ten temat pisali.

Program ten po prostu zmniejsza jakość plików .dds i .n_dds. Jeśli mody działają generalnie poprawnie (tylko raz coś spsułem), pliki gry nigdy cokolwiek nie robiłem nic się nie stało to powinno być ok.
Jakby co da się od nowa ściągnąć DLC? Tak?

http://static1.nexusmods.com/15/mods/11 ... 134434.jpg funkcje
http://static1.nexusmods.com/15/mods/11 ... 134651.jpg optymalizowanie

Screeny są z strony moda.

"Na zdrowy rozsądek nie zużywają więcej zasobów niż normalny Skyrim bo DLC to po prostu rozszerzenia dodające questy, npc i lokacje. Teoretycznie więcej NPC spowalnia grę, ale dotyczy to tylko przypadku gdybyś miał nagle w jednym miejscu z 20 NPC - nowe NPC są głównie w nowych lokacjach więc temat zakończony."
Czyli krótko mówiąć:
Jak procesor ma zużycie 90-95% to na Solstheim też zużycie 90-95%?
Jak ilość wolnej pamięci ram to przedział 500-200mb to na Solstheim też będzie te minimum 300 mb?

Niecierpliwe wielkich czynów i przelanej krwi
Nie ma nigdy w sercach naszych ani cienia trwogi
A dla wrogów też litości nie ma ani krzty"

Ostatnio edytowano 11 gru 2013, 20:59 przez Wollannd, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 11 gru 2013, 20:58 
InSkyrim

Tak jak pisałem musisz sam sprawdzić swoje mody czy autorzy piszą coś na temat DLC, ja nie mam czasu teraz sprawdzać każdego z nich skoro możesz równie dobrze zrobić to ty. Co do programu wiem jak działa, zawsze rób kopię zapasową i jak po edycji coś się schrzani to przywrócisz kopię i będzie git.

PostNapisane: 11 gru 2013, 21:01 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: TESV TESIV DiabloIII AssasinCreed Wiedźmin DragonAgeII RO2 Wargame:ZW CoH2 SniperElite2
Aj, zerknij po prostu. Że na stronie moda nic nie pisze jest dla mnie wręcz pewne.
Pobieżnie, hasłowo. Wątpię by coś było ale po prostu fajnie jakby ktoś rzucił okiem.

Co do programu: ale na zdrowy rozum...
Na logię no!
Czy taka optymalizacja i Resize:all będzie działać czy nie można?
Sam mówiłeś że to jak zwykły Skyrim więc jak?
Tak na oko twoje.

PostNapisane: 11 gru 2013, 21:35 
InSkyrim

Mam wrażenie że się powtarzasz lub nie wyciągasz wniosków z odpowiedzi. Pisałem ci co myślę o działaniu tego programu a ty zadajesz znowu to samo pytanie. Mody , skyrim czy DLC to ta sama struktura i zasada działania się nie zmienia, skoro program edytuje tekstury dla podstawki to zrobienie tego dla DLC polega na tym samym. Tak w ogóle to pliki dźwięków i tekstur nie zapisują się bezpośrednio w zapisie gry więc jeśli nadpisałeś jakąś teksturę i cofniesz te zmianę, gra po prostu przywróci oryginał. Pisałem już gdzieś w temacie zasadę działania podmian, jest np. Skyrim - Textures.bsa definiuje tekstury np. drzew to mod edytujący te same grafiki podmieni po prostu, jeśli usuniesz tę modyfikację Skyrim wczytuje kolejne dostępne tekstury czyli w tym przypadku wróci do Skyrim - Textures. Jeśli ten program kompresuje źródło tekstur czyli plik BSA Skyrima zrób kopię zapasową, jak coś się spieprzy to wróć do oryginału a sama gra nie kapnie się że cokolwiek było robione. Temat wyczerpałem i zadawanie kolejnych takich samych pytań jest bez sensu bo nic ci więcej nie napisze, przestudiuj jeszcze raz co pisałem i tyle. Co do sprawdzania to ci nic nie poradzę bo nie znam wszystkich modów ani nie mam czasu teraz studiować tego, ja dochodzę do skutku metodą prób i błędów. Martwisz się na zapas co jest totalnie bez celowe, jak nabędziesz DLC to zrób kopię całego folderu gry i zainstaluj dodatki, jak będzie gra się wyłączać dezaktywuj po kolei modyfikacje aż dojdziesz do źródła problemu a w razie czego masz kopię. Co do opisów modów to ci na to nic nie poradzę, wbijaj na strony tych modów, wejdź na forum i użyj opcji szukania w tym temacie po słowach kluczowych jak DLC, Dawnguard itp. a dostaniesz odpowiedzi czy ktoś miał problemy co do tego.

PostNapisane: 11 gru 2013, 21:57 
Nałogowiec
Nałogowiec

Dobra, puentując, okiem eksperta.

Masz mój komputer, masz takie samo obciążenie ze strony gry i takie same mody.

Gdybyś był na moim miejscu- kupiłbyś grę czy nie bo może jednak nie pójść? Kij z modami, czy wymagania będą ok?
Proste: kupić czy nie gdybyś był na moim miejscu?

Wiem że jestem męczący ale jednak 60zł... :/

Ostatnia rzecz to jest.

(
lordtorus napisał(a):
Mody , skyrim czy DLC to ta sama struktura i zasada działania się nie zmienia, skoro program edytuje tekstury dla podstawki to zrobienie tego dla DLC polega na tym samym

Ok, rozumiem. Więc na 100% zadziała bo sądząc po tym ile i jak optymalizowałem tak pliki oryginalne gry jak i modowe to naprawdę cuda by to były gdyby nagle Dragonborn czy Dawnguard miał coś czego nie optymalizować- wykluczone by coś poszło nie tak.
Mody wnioskuję powinny działać na moje oko bo albo nic się łączącego nie ma, ani wykluczającego a Dual Sheath Redux co jest bardzo delikatny i sprawia kłopoty dodał mi już sam pliki do obsługi dawnguarda i dragonborna (tzn. pliki by tarcze z DW i DB można było nosić na plecach) więc ten na pewno kompatybilny.)

PostNapisane: 11 gru 2013, 22:17 
InSkyrim

Nie wiem jak ci gra chodzi czy dobrze czy źle bo ja mając 4 giga ramu, procek x2 2,5 i kartę graficzną 1 giga gram na granicy lagów bo mam gówniane flaki w komputerze. Gra będzie ci działać tak jak teraz więc jeśli da się grać to kupuj DLC, jedynie co to w ostateczności zaczniesz grę od nowa.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 16 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2