Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 28 paź 2020, 08:11

Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 5   [ Posty: 43 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Podejrzane ctd
PostNapisane: 02 paź 2014, 18:27 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Skyrim Fallout 3 Fallout NV
nic się samo nie zrobi niestety, loot ma naprowadzić na pewien trop i lekko uporządkować bałagan a nie rozwiązać problem.

Boss podał ci informację że ostatnie 63 pluginy wymagają troski i ustawienia manualnego, nie widzę w tym nic nadzwyczajnego. Po ich posortowaniu istnieje prawdopodobieństwo że błędy się nie pojawią.
wystarczy wgląd w każdy i doczytanie czy czegoś ci nie brakuje, często jest tak że twórca dodaje Update wymagany to poprawnego działania moda.

PostNapisane: 02 paź 2014, 18:37 
Adept analogów
Adept analogów

tvtrig napisał(a):
nic się samo nie zrobi niestety, loot ma naprowadzić na pewien trop i lekko uporządkować bałagan a nie rozwiązać problem.

Boss podał ci informację że ostatnie 63 pluginy wymagają troski i ustawienia manualnego, nie widzę w tym nic nadzwyczajnego. Po ich posortowaniu istnieje prawdopodobieństwo że błędy się nie pojawią.
wystarczy wgląd w każdy i doczytanie czy czegoś ci nie brakuje, często jest tak że twórca dodaje Update wymagany to poprawnego działania moda.

Tropu nie mam żadnego. Mimo że LOOT poprzestawiał wszystko, nadal te 63 są ustawione źle. Są te 3 ostrzeżenia ale ten genialny BOSS nie wyświetla co to jest. Więc aktualnie jestem w kropce. Chyba że jest tu jakiś geniusz który potrafi mi powiedzieć co mam źle z listy pluginów. Bo ja mam wszystko wymagane, inaczej miałbym ctd na starcie.

PostNapisane: 02 paź 2014, 18:44 
Nałogowiec
Nałogowiec

CTD na starcie to jedynie (brakujący ESM/ESP) lub ewentualnie uszkodzony/nieaktualny plik binarny i nic banalniejszego być nie może w modowaniu jak CTD na starcie.

błędy wynikające z nieprawidłowego nadpisania plików / niekompatybilność / brakujący update / niepełna biblioteka i wiele wiele więcej mogą byś powodem takiego komunikatu ( nawet nierozpoznany mod )

Load Order-a należy bardzo pilnować i czytać dokładnie ( opis i forum moda ) co instalujemy / kiedy i czy jest pewny, zadac nawet odpowiednie pytanie na forum moda czy będzie działał z... czy jest czysty jeśli nie ma takiej informacji itp...

PostNapisane: 02 paź 2014, 19:24 
Adept analogów
Adept analogów

tvtrig napisał(a):
CTD na starcie to jedynie (brakujący ESM/ESP) lub ewentualnie uszkodzony/nieaktualny plik binarny i nic banalniejszego być nie może w modowaniu jak CTD na starcie.

błędy wynikające z nieprawidłowego nadpisania plików / niekompatybilność / brakujący update / niepełna biblioteka i wiele wiele więcej mogą byś powodem takiego komunikatu ( nawet nierozpoznany mod )

Load Order-a należy bardzo pilnować i czytać dokładnie ( opis i forum moda ) co instalujemy / kiedy i czy jest pewny, zadac nawet odpowiednie pytanie na forum moda czy będzie działał z... czy jest czysty jeśli nie ma takiej informacji itp...

Mody są dobre, nie chadzam po japońskich stronach. Load order stawiam że dobry, loot sortował i w większości wypadków piszą że może być byle jak.

P.S

Jak naprawić ten nieszczęsny latający powóz?

Edit

Przebrnąłem przez latające powozy, jestem teraz w twierdzy Helgen i o dziwo gra przeszła mój hardkorowy test trzech wczytywań. Tzn. wczytałem grę, wyłączyłem i tak 3 razy. I co? Nie było ctd. Jak tak dalej pójdzie to zdecydowanie używanie LOOT'a jest konieczne.

PostNapisane: 02 paź 2014, 21:22 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Wei-ch'i
@jano900,
nie chcę stawiać się w roli nauczyciela czy znawcy tematyki dot. stabilizacji, ale IMO podajesz zbyt skąpe ilości informacji, pisząc natomiast - cyt:
Cytuj:
"...Load order stawiam że dobry, loot sortował i w większości wypadków piszą że może być byle jak..."

nie jestem 100 % przekonany, czy faktycznie twój load order wygląda poprawnie. Stwierdzenie "może być byle jak" czy "stawiam że dobry" prezentują li tylko twój punkt widzenia na kwestię poprawnej kolejności ładowania - lepiej by było, gdybyś podał w całości:
  • zawartość pliku loadorder.txt - znajdziesz go w :
    Kod:
    C:\Users\<Twoja nazwa użytkownika>\AppData\Local\Skyrim
  • Screen'a zawierającego wykaz modów - z menu Wrye Basha (oczywiście całość w sekcji zawierającej pluginy, nawet jeśli masz 200 modów).
  • Cały log z Bossa, z opisem poszczególnych pluginów.
  • Screen'a ustawionego na zapis gry w menu Wrye Basha (dużo o zapisie powiedzą kolory jakimi oznaczony będzie dany save [przykład]

Screen'y oraz logi wstaw w spoiler:
Kod:
[spoiler]zawartość loga/scree'n[/spoiler]

Dodatkowo - możesz sprawdzić swoje mody tym narzędziem, które wykazuje również skonfliktowane mody i choć nieporozumieniem było by uznać je za alternatywę dla WB - to nie zaszkodzi zobaczyć jaki będzie rezultat. Jako że nie miałem odczynienia z w/w - podaję to w ramach opcjonalnego sprawdzania pluginów.

P. S - ostatnio czas nie pozwala na częste odwiedziny forum, dlatego trudno mi przewidzieć, kiedy znajdę czas na odpowiedź. Jeśli uważasz podanie w/w informacji za stratę czasu - potraktuj cały post jako propozycję - NIE konieczność uzupełnienia tematu.

PostNapisane: 02 paź 2014, 21:38 
Adept analogów
Adept analogów

Keldorn napisał(a):
@jano900,
nie chcę stawiać się w roli nauczyciela czy znawcy tematyki dot. stabilizacji, ale IMO podajesz zbyt skąpe ilości informacji, pisząc natomiast - cyt:
Cytuj:
"...Load order stawiam że dobry, loot sortował i w większości wypadków piszą że może być byle jak..."

nie jestem 100 % przekonany, czy faktycznie twój load order wygląda poprawnie. Stwierdzenie "może być byle jak" czy "stawiam że dobry" prezentują li tylko twój punkt widzenia na kwestię poprawnej kolejności ładowania - lepiej by było, gdybyś podał w całości:
  • zawartość pliku loadorder.txt - znajdziesz go w :
    Kod:
    C:\Users\<Twoja nazwa użytkownika>\AppData\Local\Skyrim
  • Screen'a zawierającego wykaz modów - z menu Wrye Basha (oczywiście całość w sekcji zawierającej pluginy, nawet jeśli masz 200 modów).
  • Cały log z Bossa, z opisem poszczególnych pluginów.
  • Screen'a ustawionego na zapis gry w menu Wrye Basha (dużo o zapisie powiedzą kolory jakimi oznaczony będzie dany save [przykład]

Screen'y oraz logi wstaw w spoiler:
Kod:
[spoiler]zawartość loga/scree'n[/spoiler]

Dodatkowo - możesz sprawdzić swoje mody tym narzędziem, które wykazuje również skonfliktowane mody i choć nieporozumieniem było by uznać je za alternatywę dla WB - to nie zaszkodzi zobaczyć jaki będzie rezultat. Jako że nie miałem odczynienia z w/w - podaję to w ramach opcjonalnego sprawdzania pluginów.

P. S - ostatnio czas nie pozwala na częste odwiedziny forum, dlatego trudno mi przewidzieć, kiedy znajdę czas na odpowiedź. Jeśli uważasz podanie w/w informacji za stratę czasu - potraktuj cały post jako propozycję - NIE konieczność uzupełnienia tematu.

Dzięki za rady, ale teraz ten LOOT pomógł więc nawet tego kijem nie dotykam póki działa.
Ale nadal mam flickering textures. Zdecydowanie mniej widoczne, ale są. Dalej są to góry. Da się z tym żyć póki nie mam ctd, ale wolałbym to naprawić.

PostNapisane: 02 paź 2014, 22:37 
Nałogowiec
Nałogowiec

oczywiście da się to naprawić i ma to związek z wartościami które podawaliśmy z nocnym.

PostNapisane: 03 paź 2014, 02:10 
ShadowCaster

jano900 napisał(a):
Ale nadal mam flickering textures. Zdecydowanie mniej widoczne, ale są. Dalej są to góry. Da się z tym żyć póki nie mam ctd, ale wolałbym to naprawić.

to kwestia ustawień ini, jest źle dopasowane wyświetlanie tekstur.
Od 3 dni pracuje nad całościowym opisem wszystkich funkcji biblioteki ini, wkrótce będzie na forum, będzie pomocna w wypadku takich problemów i wielu innych.

PostNapisane: 03 paź 2014, 16:11 
Adept analogów
Adept analogów

tvtrig napisał(a):
oczywiście da się to naprawić i ma to związek z wartościami które podawaliśmy z nocnym.

Szkoda że nie działają w moim wypadku. Dodam że mam seasons of skyrim enb dlatego kilku wartości nie mogę edytować. Jeszcze na to popatrzę ale raczej wątpię że zadziała za drugim razem.

PostNapisane: 03 paź 2014, 17:22 
Nałogowiec
Nałogowiec

enb nie bardzo ma wymagania z tym związane, to zupełnie inne wartości i innych rzeczy dotyczą.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 5   [ Posty: 43 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona