Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 29 paź 2020, 15:44

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 10 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Obraz w Skyrim zacina pomimo wysokiego FPSu
PostNapisane: 22 lip 2015, 17:20 
Casual
Casual

Witam ,mam dziwny problem z obrazem w Skyrim otóż w nie których miejscach obraz dziwnie zacina nie freezuje ale tak delikatnie rwie co jest dość irytujące dla oka ponieważ FPS jest wysoki zazwyczaj 60 , raczej poniżej 45 nie spada. Mam trochę modów ale z graficznych to tylko tekstury w HD i FXAA Post Proces Injector . Obraz przycina tylko na otwartej przestrzeni ale nie we wszystkich miejscach np. tam gdzie są jakieś śniegi , w górach itp. jest ok . W miastach , innych zamkniętych miejscach obraz jest płynny. Kiedyś miałem podobny problem z tym że nie używałem , i pomagało sciągnięcie małego fixa nazywa się "Stuttering 64Hz Bug fix" ale w tym przypadku nie działa gdyż FXAA Post Proces używa pliku d3d9.dll który jest wymagany aby fix działał. Moje pytanie brzmi czy da się cośz tym zrobić , może coś zmienić w plikach konfiguracyjnych aby obraz był płynny ?

Obniżanie grafiki itp. nic tu nie da ponieważ już mam 50-60 fps więc raczej problem jest gdzie indziej , wydaje mi się że to ma związek z odświeżaniem obrazu , ale czekam na jakieś sensowne odpowiedzi.

Jeśli jest gdzieś rozwiązany podobny temat to usuńcie post i odeślijcie mnie gdzie trzeba , ale ja nigdzie nie znalazłem opisu podobnego problemu.

Tytuł: Re: Obraz w Skyrim zacina pomimo wysokiego FPSu
PostNapisane: 22 lip 2015, 17:45 
Mistrz pada
Mistrz pada

Jakieś inne mody? Masz SKSE, SSME? Sprawdź temat "Kolejny problem - zacięcia" w dziale pomoc techniczna. Też miałem problem z zacięciami, to, co mi pomogło jest opisane w tym temacie.

PostNapisane: 22 lip 2015, 20:48 
Nałogowiec
Nałogowiec

vsync wyłączyć , ustanowić limit ilości klatek (fps) na 58, lub 59.

PostNapisane: 23 lip 2015, 02:14 
ShadowCaster

n3sti55 napisał(a):
Witam ,mam dziwny problem z obrazem w Skyrim otóż w nie których miejscach obraz dziwnie zacina nie freezuje ale tak delikatnie rwie co jest dość irytujące dla oka ponieważ FPS jest wysoki zazwyczaj 60 , raczej poniżej 45 nie spada.

do pomocy będzie mi potrzebna specyfikacja twojego sprzętu, spis modów jakich używasz, ustawienia panelu nvidia (screnshot), zawartość pliku skse.ini, skyrim.ini oraz skyrimprefs.ini. Te pliki ini najlepiej wklej na pastebin.com.

loneirus napisał(a):
vsync wyłączyć , ustanowić limit ilości klatek (fps) na 58, lub 59.

Ostrożnie z tą poradą. Wyłączenie vsync ma katastrofalne skutki dla animacji. Limiter stosuje się dla enb, redukując skoki w przejściach od paneli ustawień do gry, w wypadku tego injektora nie ma pliku enblocal, więc limiter tu nie działa.

PostNapisane: 23 lip 2015, 12:24 
Casual
Casual

Co do sprzętu to gram na laptopie ASUS F550J , karta graficzna GTX850m , procesor i7-4710HQ , 8gb ram , win8 64bit ,
Co do modów to wstawiam linki poniżej :

http://iv.pl/images/01677653047084989498.jpg
http://iv.pl/images/26750302542182658853.jpg
http://iv.pl/images/93794313814874334001.jpg

Mody posortowane BOSSEM , raczej nie kolidują , większość to małe modyfikacje.

Tutaj wklejam zawartość plkiów ini , nie wiem czy o ten plik skse chodziło bo innego pliku nie znalazłem jeśli chodzi o SKSE.
http://pastebin.com/Fhn5DiSz

To chyba tyle , jeśli trzeba coś jeszcze to piszcie .

PostNapisane: 23 lip 2015, 13:25 
ShadowCaster

wiesz co widzę po zrzucie z twojego skse ? :p4:

PostNapisane: 23 lip 2015, 14:25 
Casual
Casual

No tak :P ale ma to jakieś znaczenie do opisu problemu , pewnie nie ale jak sie nie ma na co zwalić to zwala się na pirata (jak to zwykle na forach) . Poza tym nie dasz mi gwarancji że na oryginale będzie inaczej więc to strata pieniędzy , a jak narazie mam na co wydawać , a jak już będe bogaty to mogę Ci obiecać że w pierwszej kolejności kupie wszystkie gry które spiraciłem :) :P

PostNapisane: 23 lip 2015, 15:06 
ShadowCaster

Dla problemu ma to takie znaczenie, że zcrakowany Skyrim nie jest aktualizowany. Możesz się dwoić i troić, a efekty i tak będą nieprzewidywalne, bo mody które masz pisane są na inną wersję niż twoja piracka i nigdy nie będą w pełni współpracować. Jeśli chcesz się bawić w modowanie, musisz mieć oryginał właśnie z tego powodu.
W tym wypadku akurat nie muszę zwalać na pirata, bo dość dobrze się znam na optymalizacji Skyrim i widzę jaką masz kaszanę w load order. Pomógłbym gdybyś miał oryginał, w tym wypadku szkoda mojego czasu.

PostNapisane: 23 lip 2015, 15:21 
Casual
Casual

Jaka inna wersja ?, jak to jest Legendary edit nie ma nowszej wersji co to ty gadasz , lepszą wymówkę mogłeś znaleźć.

PostNapisane: 23 lip 2015, 17:56 
ShadowCaster

nie muszę szukać żadnej wymówki, szczerze mówiąc jako moderator w ogóle nie powinienem z tobą gadać, tylko od razu wywalić ten wątek do kosza za łamanie regulaminu. Zamiast tego kulturalnie ci tłumacze jaka jest sytuacja.
O tym jak jesteś zorientowany w temacie świadczy, że nawet nie umiesz na swoim kompie znaleźć pliku skse.ini, mogę ci pomóc, masz go na swoim dysku w miejscu:
D:\The Elder Scrolls V Skyrim - Legendary Edition\Data\SKSE\skse.ini
Co do wersji to pewnie posiadasz wstawkę The.Elder.Scrolls.V.Skyrim.Legendary.Edition.MULTi8-PROPHET od skidrow.
W pliku info tej wersji pisze, że release date pochodzi ze stycznia 2013
Oficjalny TESV.exe 1.9.32.0.8 jest z marca 2013
To by było na tyle.
Więc nie filozofuj tylko kup legal bo szkoda marnować potencjału tak świetnej gry.

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 10 ]