Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 22 paź 2020, 01:16

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 16 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Brak możliwości rozglądania się i ruchu
PostNapisane: 21 sty 2016, 20:53 
Mistrz pada
Mistrz pada

No to po tym całym cyrku z MO czy USLEEP udało mi się doprowadzić grę do stanu, w którym wszystko działa (albo tak wygląda).
Ale na sejwie, który skopiowałem z poprzedniej instalki gry nie działa mi rozglądanie się i ruszanie się. Gram na klawiaturze + mysz. W SkyrimPrefs.ini Gamepad=0. Mogę ruszać kursorem w menu i konsoli, przy normalnej grze poruszenie myszą bądź naciskanie WSADu nie wywołuje jakiejkolwiek reakcji ze strony gry.
Mysz i klawiatura, ofc, działają.

Zakładam nowy temat, bo liczę na to, że ktoś będzie miał podobny problem i kiedyś to znajdzie.

Tytuł: Re: Brak możliwości rozglądania się i ruchu
PostNapisane: 21 sty 2016, 23:03 
ShadowCaster

sprawdź czy przypadkiem pliki ini z edytora MO nie różnią się w sekcji sterowania od domyślnych w w C://...moje dokumenty/
chodzi o plik skyrimprefs.ini

PostNapisane: 22 sty 2016, 16:12 
Mistrz pada
Mistrz pada

Sprawdziłem, Gamepad był tam =1, ale zmieniłem na 0. Dalej mam ten problem.
E: Przeoranie save'u save toolem nie pomogło, mimo, że usunęło 491 o_O orphanów (niedoinstalowałem wszystkich modów, na jakich grałem).
-
Wyobraźcie sobie taką scenę. Gabinet lekarza imieniem Nocny, ja udaję kobietę.
Ja: Panie doktorze, jest jakaś szansa?
Nocny: Niestety, nie rokuje najlepiej.
Ja: <przez łzy> O nie-e-e-e, to się nie może tak skończyć.
Nocny: Nie ma rady, trzeba zacząć nową grę.
Ja: <płacz>.

Sugeruję, że save jest tak wymięty, tak zniszczony modami z poprzedniej instalki, których teraz nie ma, że nie wiem, czy to się tak nie skończy. No, ale daję działać profesjonaliście.

PostNapisane: 23 sty 2016, 01:48 
ShadowCaster

nocny gabinet lekarski podczas wojny w podziemiu, nie takie rany łatał ;)
co jak co, ale brak ruchu postaci i rozglądania to już sprawa chirurgiczna. To mi trochę wygląda jakby został gdzieś FNIS, albo jakiś mod który go wymaga.
Co do stanu save, to jeśli nie siedzą tam skrypty to nie ma grozy, więc jeśli TEN PROGRAM ci nie pomoże, to nie rokuje nadziei dla pacjenta ;)

(tools wydaje się nieco skomplikowany, ale jest diabelnie skuteczny i precyzyjny . Ogólnie za każdym razem, gdy widziałem jak to działa nie mogłem wyjść z podziwu jakim mózgiem trzeba być by napisać taki soft. Geniusz jak dla mnie. Postępuj według kolejności w instrukcji na stronie moda, gdybyś nie widział co i jak to pisz, ja się uczyłem tego softu 3 dni zanim mi się udało po nim poruszać)

PostNapisane: 23 sty 2016, 12:09 
Mistrz pada
Mistrz pada

Za pierwszym razem przestał odpowiadać przy usuwaniu scripts undefined class czy coś takiego, wiesz pewnie, o co chodzi. Miałem ich, o-ho-ho 5001. Poza tym po wypełnieniu ankiety wyskloczył błąd "nieobsługiwany wyjątek w aplikacji (...) Parametr nie obsługiwany", wziąłem kontynuuj. Uruchamiam ponownie program, wczytuje save EDITED. Po ankiecie znów ten sam błąd, znów kontynuuj. Tym razem udefined class było tylko 192. Powtarzam operację ich usuwania. Sprawdzam, czy błąd się naprawił. Nie naprawił się. Uruchamiam program ponownie. W Analizie było kilka skryptów do usunięcia "Remove instances" i prośba, by pamiętać, by przy tym ustawić dobrze filter. Nie umiałem dobrze ustawić filtra, poza tym to chyba nie o te skrypty chodzi. Hunternborn chyba nie niszczy poruszania się postaci (tym bardziej, że grając chyba ani razu go nie użyłem)? W tym okienku (tym co rysuje grafy) na górze też coś było, jakieś skrypty/klasy, coś podobnego, w nazwie miały "CWI". Jestem na 80% pewien, że chodzi o mod "Immersive College of Winterhold". On chyba znowu też nie niszczy poruszania się postaci <głosem Khajiita>, hmm? Było również tam coś o użyciu "Zero Scripts Section". Nie mogłem znaleźć tej opcji, chyb chodziło o "Zero Papyrus Section". Użyłem tego, wyskoczyło okienko o tym, że nie powinienem grać więcej na tym save, a to tylko dla diagnozy (trzeba było sprawdzić, czy problem odnosi się do skryptów). "Are you sure" -"Yes", chociaż się bałem. Wyskakuje czarne okienko dialogowe (z możliwością pisania, you know). Na dole tego okienka "type <<understand>> to continue" (tam było o niebezpieczeństwach płynących z korzystania z tego). Tym razem się przeraziłem i zamknąłem to okienko. Wyskoczył kolejny błąd, jakiś inny, z możliwością jedynie zamknięcia okienka z błędem, po zrobieniu czego program się zamknął (nie pamiętam co to był za błąd).

Za pierwszym razem (za pierwszym otwarciem programu) w ankiecie wziąłem "Save is too large", za drugim też, za trzecim "cant use some features".

Błąd nadal nie naprawiony, a ja mam wrażenie, że to przez stary doNet program wywala błędy (ale nie wiem).

Tool świetny, jak są zestawy do zabawy w lekarza dla dzieci to można spokojnie dawać to.

PostNapisane: 23 sty 2016, 13:27 
ShadowCaster

ile waży twój save?

PostNapisane: 23 sty 2016, 14:52 
Mistrz pada
Mistrz pada

Ponad 16 mb. Tak, dużo. Tak, wybuchła bomba.

E: Tak, nie wiem, jak temu zapobiegać.
E2: Znowu uruchomiłem program, z "save is too large" w ankiecie. Znalazło jakieś skrypty, kazało wstawić do filtra i usunąć. Nie wiem, czy to dobrze zrobiłem, ale jak w głównym oknie było coś jak:

()coścoścoścoś{{{}
....
Line ?

Tak to wyglądało moimi oczami. Wstawiłem to w filtr, dałem usunięcie, usunęło się, teraz to już nie wykrywa żadnych skryptów "groźnych". Odpalam save, problem nie rozwiązany.

E3: Bez nadziei wszedłem do gry (SKSE w MO, ofc). Poza tym, że Trade Routes wywalił błąd, a Sounds of Skyrim pokazało znowu konfigurację nic się nie zmieniło. W desperacji wpisałem w konsolę <clearinvalidregistrations>. Usunęło 3 jakieś, nic się nie zmieniło.

PostNapisane: 24 sty 2016, 01:42 
ShadowCaster

16 mb to nie jest powód do niepokoju. Ponad 20 to już jest problem. Save scalpel usunął błędne zapisy (z tego co opisałeś wszystko zrobiłeś ok, przynajmniej na tyle na ile mogę domyślać się zdalnie) mimo tego problem zostaje.
To filtrowanie to jest usuwanie selektywne konkretnych partii w skryptach, np jak chcesz usunąć całą grupę animacji to filtrujesz animacje, itd. Bez względu na to, podstawowe działanie programu zostało wykonane jak sądzę, więc w tej sytuacji nie ma "większego działa" na ten defekt, że tak powiem. Czyli problem nie tkwi w save i w skryptach (save scalpel usuwa kolizje stacków papyrusa w zapisach).
Winowajcom może być jakiś mod. Tes5Edit w wypadku problemów ze sterowaniem może nie pokazać błędu, bo to nie jest błąd komórek. Ostatecznie można by rzucić okiem na LO, podeślij.
Jeszcze przyszło mi do głowy coś takiego:
po wgraniu kopii zawartości MO jedziesz na profilu domyślnym? czy przed reinstalką nie zakładałeś w MO nowego profilu? Bo jeśli tak i nie skopiowałeś katalogu profiles do świeżej instalki i wystartowałeś z profilu domyślnego to lipa.
Szczerze chciałbym ci pomóc, bo wiadomo co to za ból wracać góry na dól, ale nie mam danych nad którymi można by się pochylić. Jakieś logi papyrusa to byłby materiał :)

PostNapisane: 24 sty 2016, 09:37 
Mistrz pada
Mistrz pada

Więc tak:
Przed reinstalką zawszę kopiowałem tylko folder "mods" z MO, po czym po zainstalowaniu MO wklejałem ten folder do folderu MO.
LO: http://pastebin.com/eGivGXMY
Podałbym log Papyrusa, ale pap. log viever wymaga javy. Którą mam, ale przy włączeniu mówi mi, że źle zainstalowaną. :p5:

PostNapisane: 24 sty 2016, 13:24 
ShadowCaster

poza MISSING MASTER: SoS - Civilization.esp nie widzę w tym LO problemu.
Działają ci klawisze kucania i skradania, czy ruch jest w ogóle wyłączony? Miałeś wcześniej FNIS, który potem odinstalowałeś?
sprawdź w konsoli komendę
Kod:
enableplayercontrols

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 16 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona