Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 21 paź 2020, 15:37

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 14 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Przeźroczystość i zanikanie tekstur
PostNapisane: 18 mar 2017, 09:10 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Gothic, Wiedźmin, DA, Skyrim
Witam mam problem z grafiką/teksturami i nie za bardzo wiem co jest przyczyną. Wróciłem ponownie do świata Skyrim po zainstalowaniu na nowo gry oraz modów i w czasie rozgrywki natrafiam na zanikanie części tekstur (np. części włosów postaci) albo wręcz miganie (z jednego ujęcia np. mur jest kamienny z innego jest to placek trawy).
Gram na laptopie, karty graficznej jakieś dobrej tu nie mam ale nigdy nie miałem takich "atrakcji". Zmieniałem ustawienia z wysokiej na średnią i grało się całkiem przyjemnie, a co jakiś czas wywaliło najwyżej do pulpitu.
Zanikanie w interfejsie przestawiłem prawie na maksa w prawo (po prawej stronie widać przejście muru w trawę):
Obrazek

A to zanikanie wygląda tak:
Obrazek
Obrazek

Gdzie moja postać wygląda tak:
Obrazek

W Rzecznej Puszczy z kolei Adrianne stojąc przy kowadle jest w połowie przeźroczysta (widać przez nią kowadło i drugą rękę).

Sprawdziłem spójność plików, jeden się nie zgadzał i zostanie pobrany ponownie. Odłączyłem mody na grafikę - HighResolution coś tam łącznie z patchem do nim. Dalej to samo.

Ktoś ma pomysł co nagle jest nie tak?

Tytuł: Re: Przeźroczystość i zanikanie tekstur
PostNapisane: 18 mar 2017, 11:57 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Z modami na grafikę i teksturami nigdy nic nie wiadomo nadpisały ci się te tekstury i są takie efekty.Ja na twoim miejscu poszukałbym wszystkich plików z tych modów i usunął(być może jakieś zostały) a potem jak już wczytam zapis to zmienię na wszelki wypadek lokacje by zobaczyć czy na pewno się poprawiło.

Te zanikanie to ja myślę że brakuje po prostu tekstur do tego i dlatego jest tak np nie wiem używasz apachi hair zrobiłeś na tym postać potem to usuwasz wczytujesz i takie mogą być efekty że potem nie widać tej tekstury

PostNapisane: 18 mar 2017, 12:29 
Nałogowiec
Nałogowiec

Apachi nie używałem, jak renistalowałem to usunąłem wszystko (tak mi się wydaje). Odinstalowałem przez steama, potem skasoawlem ręcznie katalog Skyrim, nawet Nexxusa od nowa instalowałem. Co dziwniejsze - kiedy odpalam frapsa żeby zrobić screena nie ma aż takich zaników...

PostNapisane: 18 mar 2017, 12:43 
Nałogowiec
Nałogowiec

Tak to wygląda:
Obrazek

Obrazek

PostNapisane: 18 mar 2017, 21:04 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

To może masz jakieś tekstury już w skyrim? np hightresteksure.pack to włącz go i wyłącz i zobacz czy jest różnica jakaś.Próbowałeś nową grę? jest tak samo? i najlepiej sprawdź TES5edit czy wszystko jest ok z plikami itd. To wygląda naprawdę dziwne żeby tekstura jak by trawki na mury wpadła.. bardzo dziwne. Reinstalowałeś wszystko? całą grę? i mody najlepiej nie wgrywaj sprawdź na czyściutkiej wersji czy jest dobrze.A JAK TO ZAWIEDZIE to być może stery do grafy nieaktualne lub wina karty graficznej ale wątpię.

PostNapisane: 19 mar 2017, 11:09 
Nałogowiec
Nałogowiec

To są screeny z nowej gry. Odinstalowałem highresilution paka, potem włączyłem go ponownie. Jest tak samo. Próbowałem ponownie przestawiać na karcie graficznej antyaliasing i inne takie ale zawsze coś jest nie tak. Może faktycznie sterowniki od grafy? Jak to sprawdzić ?

PostNapisane: 19 mar 2017, 13:15 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Musisz pobrać jakiś program do sterowników(nie będę sugerował jaki) ale ja tam używam jakiegoś ale nie pamiętam już nawet nazwy :D.Można też ręcznie wchodzisz na stronę ze sterownikami twojej karty graficznej dla mnie to http://www.nvidia.pl/Download/index.asp ... Powodzenia

PostNapisane: 19 mar 2017, 15:02 
Nałogowiec
Nałogowiec

Tyle, że na innych grach chodzi wszystko ok tylko w Skyrimie są miejsca gdzie mam zaniki tekstur albo przenikanie się dwóch. Nigdy tak nie miałem. Posprawdzam jeszcze w innych grach czy wszystko jest ok.

PostNapisane: 19 mar 2017, 17:24 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Może jeszcze raz przeinstaluj wszystko i usuń i zaktualizuj stery grafy i to tyle.Jak będzie tak samo to olej to i graj możliwe że twoja karta graficzna robi takie numery ale wątpię

PostNapisane: 19 mar 2017, 18:14 
Nałogowiec
Nałogowiec

Na razie gram i staram się olewać ;) Są momenty, że mnie to strasznie drażni bo postacie i przedmioty są wręcz przeźroczyste. Zauważyłem, że np. dywany mają takie właściwości - wchodzące na nie postacie stają się przeźroczyste w dużej części (np. powyżej butów) a schodząc z dywanu znowu wracają do normy. Zastanawiam się czy może coś w ustawieniach karty nie dać w górę,
Odpaliłem z ciekawości Skyrim Special Edition. Tam tekstury były idealne do momenty kiedy nie trafiłem na coś co miało być wiszącym mchem bodajże. Ten zamiast klasycznego zielonego koloru był jaskrawobiały, wręcz iluminował.
Wiedźmin 1 i 2 chodzą normalnie bez takich akcji. Więc to raczej nie karta.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 14 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona