 |
Autor |
Wiadomość |
nocny
|
Tytuł: Re: Czy Skyrim mi pójdzie? Napisane: 04 sty 2016, 15:43 |
|
ShadowCaster |
 |
Dołączył(a): 29 sty 2014, 12:59 Posty: 2004 Lokalizacja: Poznań
|
zmodyfikuj w pliku skyrimprefs.ini (moje dokumenty/moje gry/Skyrim) Kod: [Display] iSize H=1080 iSize W=1920 następnie ponownie odpal launcher i dobierz pozostałe parametry. co do taktowania procesora, to fakt, ten zegar to raczej nie huragan, ale nie zapominajmy, że to i7 czyli najwydajniejsza obecnie technologia. Do Skyrim wystarczy w zupełności. Gdybyś miał pełną kolejkę modów to niskie fps są do wytłumaczenia, ale na pewno nie w tej sytuacji. Nie mam doświadczenia z platformą AMD, ale spotkałem w sieci jakieś fixy do odblokowania fps w Skyrim. Zbadaj np to: framerate fix for ATI cards by zr1vetteowner
_________________ Galeria Skyrim
|
|
Góra |
|
 |
|
BeYourself
|
Tytuł: Re: Czy Skyrim mi pójdzie? Napisane: 04 sty 2016, 16:28 |
|
Casual |
 |
Dołączył(a): 03 sty 2016, 22:25 Posty: 4
|
Tego pliku nie musiałem modyfikować, bo tak własnie miałem zapisane, lecz w odwrotnej kolejności. Wrzuciłem ten plik .dll do folderu z grą i w opcjach gry pokazało mi, że wykryło jakiegoś geforce'a, ale to i tak nic nie dało. Możliwe nawet, że chodziło mniej płynnie, ale głowy nie dam, ponieważ zniknął mi wskaźnik fps'ów z rogu ekranu podczas gry. Czy dużo do gadania ma fakt, że gra nie jest oryginalna? Może to coś zmienia, bo z tymi piratami, to różnie bywa. Dzięki bardzo za chęci nocny.
|
|
Góra |
|
 |
nocny
|
Tytuł: Re: Czy Skyrim mi pójdzie? Napisane: 05 sty 2016, 02:16 |
|
ShadowCaster |
 |
Dołączył(a): 29 sty 2014, 12:59 Posty: 2004 Lokalizacja: Poznań
|
Mam zwyczaj pytać czy gra jest oryginalna, by nie tracić czasu na bezowocny support techniczny. Odpowiadając na któryś z kolei twój post z problemami w grze wyczułem, że musisz mieć pirata, skoro masz aż takie kłopoty. Teraz sam rozumiesz skąd się biorą. Biegnij po legal chłopaku, bo na modach w Skyrim na piracie nie pograsz 
_________________ Galeria Skyrim
|
|
Góra |
|
 |
BeYourself
|
Tytuł: Re: Czy Skyrim mi pójdzie? Napisane: 05 sty 2016, 08:44 |
|
Casual |
 |
Dołączył(a): 03 sty 2016, 22:25 Posty: 4
|
Mam również taką nadzieje, że to chodzi o tę kwestię, bo przecież mam przyzwoitego laptopa, którego niedawno kupiłem, a tu zacina się gra z 2011. Mimo wszystko dziękuje za pomoc i pozdrawiam.
|
|
Góra |
|
 |
Kirasjer87
|
Tytuł: Re: Czy Skyrim mi pójdzie? Napisane: 12 mar 2017, 09:09 |
|
Casual |
 |
Dołączył(a): 04 mar 2017, 16:42 Posty: 2
|
Cześć!
Mam Intel Core 2 Duo T7500 2,2 GHz (2,17GHz), 1,99 GB RAM Karta graficzna Mobile Intel(R)Express Chipset Family GMA X3100 384 MB RAM Windows XP SP3
Na takim laptopie chciałbym odpalić Skyrima (standardowo gram w SE na stacjonarnym, ale chciałbym sobie podczas podróży służbowych pociągami równolegle grać w normalną wersję, a tylko do takiego laptopa mam dostęp).
Wiem, że karta graficzna jest "wąskim gardłem", jeśli chodzi o Skyrima. Rusza, ale siedzi wciąż na 1-2 FPS-ach. Zmniejszenie znaczne rozdzielczości przyspieszyło do 6-8, ale wciąż to odrobinę za mało na pozory grywalności. Potrzebne byłoby około 15 FPS na moje oko.
Próbowałem szperać w ustawieniach i kombinować z modami, ale nie mam aż takiej wiedzy, żeby sprawdzić, co ze sobą może skolidować (wiem, że mody wraz z ustawieniami ini mogą). Jeśli ktoś mógłby pomóc mi z kombinacją wszelkich metod na przyspieszenie kosztem grafiki (może być obniżona do minimum, wliczając opcję 640x480), byłbym bardzo wdzięczny.
|
|
Góra |
|
 |
nocny
|
Tytuł: Re: Czy Skyrim mi pójdzie? Napisane: 12 mar 2017, 18:31 |
|
ShadowCaster |
 |
Dołączył(a): 29 sty 2014, 12:59 Posty: 2004 Lokalizacja: Poznań
|
Kirasjer87, z tą konfiguracją nic nie zrobisz, karta ma za mało VRAM by nawet zbliżyć się do granicy grywalności 15 fps. Istnieje tylko opcja wymiany karty z min 2 gb VRAM i dołożenie ramu do 4 gb.
_________________ Galeria Skyrim
|
|
Góra |
|
 |
Kirasjer87
|
Tytuł: Re: Czy Skyrim mi pójdzie? Napisane: 14 mar 2017, 17:38 |
|
Casual |
 |
Dołączył(a): 04 mar 2017, 16:42 Posty: 2
|
Nie mogę ruszyć sprzętu, służbowy.
Ale skoro samą rozdzielczością skoczyło do 7-8, to obstawiam, że zestaw modów i ustawień konfiguracyjnych powinien naruszyć sufit. Na różne sposoby zyskiwałem po kilka fps-ów, ale te sposoby się ze sobą żarły (Hialgo, zredukowane tekstury, wyłączanie części efektów, inne mody poprawiające płynność). Jeśli zatem ktoś poeksperymentował z redukcją wymagań, będę wdzięczny, jeśli podzieli się swoją wiedzą. Chodzi mi również o kombinowanie ze sobą ULG, Skyrim Hyper Performance i innych tego typu modów.
|
|
Góra |
|
 |
loneirus
|
Tytuł: Re: Czy Skyrim mi pójdzie? Napisane: 16 mar 2017, 03:21 |
|
Nałogowiec |
 |
Dołączył(a): 22 mar 2012, 03:11 Posty: 3074
|
hialgo było dobre niedługo po premierze - potem już mniej. nocny nie koloryzuje, więc warto dać sobie szansę i przestać marnować czas. gry od bethesdy są dość specjalne z uwagi na zastosowany silnik. gra może być piekielnie brzydka, a i tak żądać sporo zasobów. i nic z tym nie zrobisz. tj. .. jest pewna opcja. eksperymenty z ustawieniami typu "ugridstoload". domyślnie stoi wartość 5. schodząc do 3 powinno zjadać mniej pamięci, ale kosztem rozgrywki. rzeczy będą wczytywać się przeraźliwie blisko.
|
|
Góra |
|
 |
Kto przegląda forum |
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości |
|
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków Nie możesz odpowiadać w wątkach Nie możesz edytować swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz dodawać załączników
|
|
 |