Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 29 sty 2022, 11:02

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Garść problemów i oglądanie pulpitu
PostNapisane: 13 lis 2011, 17:00 
Casual
Casual

Witam - na innym forum nie uzyskałem odpowiedzi, więc piszę tutaj...

Na wstępie:
Stery (ATI catalyst) najnowsiejsze, Skyrim oryginał (choć ta informacja tylko dla formalności), Ustawienia Wysokie (ok. 25 - 30 FPS co mnie wystarcza za kompromis między jakością a performensem). Jedyne co, to słaby, stary proc (Pentium Dual Core E5200 @ 2,5 Ghz) i mało RAMu względem OSa (2GB a zaleca się 4), Windows 7 x86 Ultimate... HIS ATI RADEON HD 5770 1GB
Skyrim żadnych modów, cracków, trailerów, tekstur użytkownika, pierdółek...
Nie bawiłem się w plikach ini i żadnych innych...
Tyle słowem wstępu...

Skyrim wysypuje się do "gołej blachy" nagle, bez żadnego ostrzeżenia, błędu, czy komunikatu...
I jeszcze zauważyłem, że jak zmienię koligację na tylko jeden rdzeń dla procesu TESV.exe i na drugi z nich dla STEAM.exe - to częstotliwość nagłych wysypań jest o wiele mniejsza - ale nadal nie "zażegnana na wieki wieków"...
Ponadto:
Brakuje tekstur, czasami obiekty są w ogóle niedoczytywane (po prostu nie istnieją). I nie mówię o jakichś beczkach, względnie kamieniach - znikają dachy, elementy elewacji, podłogi w niemal każdej lokacji są przezroczyste (widać paskudnego, niebiesko-pomarańczowego VOIDa zamiast podłogi). Znikają korpusy postaci, przez niektóre elementy da się normalnie przechodzić (tak, jakby ich w ogóle nie było, mimo, ze są widoczne), niektóre fragmenty mapy wyglądają, jakby były załadowane na niższych ustawieniach (brak AA, tekstury o wyraźnie mniejszej rozdzielczości) A wokół krawędzi obiektów 3D jest taka jakby "łuna" albo aura - po prostu taka jaśniejąca otoczka. Po ponownym uruchomieniu gry wiele rzeczy wraca do normy, czasem wszystko, a czasem jest jeszcze gorzej...

Po zmianie ustawień graficznych na najwyższe (co oczywiście burzy kompromis między wyglądem, a użytkowalnością) i sprawdzeniu spójności plików oraz ustawieniu poprawnej rozdzielczoście (nie 16:9 LetterBox 1680 @ 985, jak się domyślnie ustawiało, tylko na 16:10 1680 @ 1050, jaki mam monitor) - problem prawie przestał występować (tzn. zdarza sie, ze koń staje się przezroczysty, gdy go dosiadam, albo że w pierwszej chwili lokacja nie jest w pełni wczytana, ale to się zdarza rzadko i samo naprawia), ale gdy tylko coś przestawię na niższe - to koszmar powraca...

Próba gry w trybie offline skutkuje tym, że gra wysypuje się podczas pierwszych kilku chwil po wczytaniu (zdążę przejść jakieś kilkadziesiąt metrów i bum)... Sprawdzanie spójności plików nic nie zmienia w tej materii. Przestawianie koligacji daje dodatkowe 5 - 10 min gry... Ustawienia dźwięku mam 96000kbit 24-bit na kanał (5.1)... Temperatury normalne - proc - 42*C, karta 80 - 90 * C, dysk - 37*C...

Jak się domyślam (a właściwie to jestem pewny), reinstall to rzecz podstawowa, ale wolałbym go uniknąć, bo z płyty zainstalowało się 5GB a resztę do 7 musiałem odczekać 5 godzin...
Już kit z tymi błędami - ale, żeby chociaż się nie wyłączało tak nagle, to byłby luz...

W dzienniku zdarzeń windows jest całe mnóstwo błędów związanych z momentem wyłączenia się gry...

Najczęściej powtarza się "nazwa aplikacji powodującej błąd: launcher_steam_skyrim.exe", oraz "CPU adress acess violation", co by sugerowało bliżej nieokreślony problem z procesorem... Tylko, że wiem, iż proc jest w porządku - to niesamowita jednostka - choćbym nie wiem co na niego "założył" i jak bardzo wiele bym od niego nie wymagał - nigdy jeszcze nie zdarzyło się mi go zajechać/w jakikolwiek sposób przekroczyć jego możliwości (metro 2033 - Ultra, Crysis 2 - Ultra, Stronghold 3 - ultra, anno 1404 - ultra, battlefield BC2 - ultra, Dead Island - Ultra - a skyrim przecież nie stanowi bóg wie jakiego skoku jakościowego w porównaniu do nich)...

Chcę tylko wyeliminować to wywalanie do desktopu - pomocy!

Proszę o jakieś wskazówki, jeśli komuś jakieś przychodzą do głowy...

Tytuł: Re: Garść problemów i oglądanie pulpitu
PostNapisane: 13 lis 2011, 17:24 
Status Widmo

Gra w: Skyrim, Mass Effect, AC, DA, Wiedźmin, Fallout
Garść rozwiązań podana jest w temacie "Skyrim się nie włącza". Proponuje w Steamie sprawdzić spójność plików. Jeśli czegoś brakuje, Steam powinien poinformować o tym i ściągnąć brakujące pliki.
Na wszelki wypadek zawsze też można zajrzeć ( tak na wszelki wypadek )na http://www.systemrequirementslab.com/cyri/intro.aspx i sprawdzić czy komputer dźwiga grę. Dźwięk proponuje obniżyć na jeszcze niższy - ja doszłam do 16 bit 44100.

Ale z tego co mówisz, chodzi o te brakujące tekstury, wygląda na to, że jakieś pliki są źle zainstalowane/niepełne/nie ściągnęły się ze Steama.

PostNapisane: 13 lis 2011, 17:57 
Casual
Casual

Otóż - opcjami dźwiękowymi już się bawiłem : Skyrim 1, ja 0
antyalias i v-sync wyłączyłęm : Skyrim 2, ja 0
spójność plików robiłem kilka razy : Skyrim 3, ja 0
Komputer przewyższa minimalne (tak samo było z metro 2033 - CYRI mówiło, że nie ruszy a grałem na ultra całkiem wygodnie) : Skyrim 4 ja 0
Próbowałem grać w oknie : Skyrim 5 ja 0
Zmieniałem ustawienia cieni : Skyrim 6 ja 0
edycja plików ini poskutkowała tylko utratą sejwa : Skyrim 8 (liczę za porażkę i utratę sejwa) ja ...

Skyrim już odłożyłem na półkę - napiszcie mi, jak już bethesda wyda wersję alpha

A na razie gram na patchu od razora i cracku (oczywiście z wyłączonym steamem, bo głupi nie jestem) i odnosze wrażenie, że ci piraci to mają bezstresową egzystencję...

PostNapisane: 13 lis 2011, 20:22 
Casual
Casual

No i niestety - na cracku występuje ten sam problem - tylko pojawił się po prostu później. Teraz już w ogóle nie chce się uruchomić :/

Jutro zainstaluję więc "po bożemu" i nic - chyba po prostu czekamy na up...

PostNapisane: 17 lis 2011, 13:12 
Casual
Casual

Nie wiadomo jeszcze czy gra jest zgugowana a jesli tak to pewnie coś naprawią. Z moich doświadczeń wynika, że słaby sprzęt z jeszcze słabszym zasilaczem to tragedia w wymagających grach ale każdy niech wierzy w co chce. Ja wiem jedno: nikt nie wyda gry która tak sobie bez powodu wywala się do pulpitu.

PostNapisane: 22 lis 2011, 13:53 
Casual
Casual

Witam,

Procesor AMD Phenom II X4 955 Black Edition
Radeon HD 5800
4GB RAM
i skoro o tym mowa zasilacz 600W

Gra śmiga na każdych ustawieniach, bez najmniejszego przycięcia. Wszystko byłoby w jak najlepszym porządku i nawet nie dodawałbym posta w tym temacie, gdyby nie te cholerne losowe katapulty do windowsa bez najmniejszych oznak błędu. Na początku grałem po kilka godzin i nie odnotowałem żadnego wyrzucenia, natomiast od jakiegoś tygodnia doświadczam tego nagminnie. Czasami dzieje się to po 1h, natomiast następnym razem wystarczy pograć 10min. Sterowniki najnowsze, DX zaktualizowany, dźwięk ustawiony odpowiednio.

Edit1:
Usunąłem FXAA Injector sądząc, że on może sprawiać problemy i zastąpiłem go łatką naszego towarzysza Moskala Borysa Voronstowa. Pograłem godzinkę i sądziłem, że moje problemy odeszły w niepamięć, gdy ponownie powitał mnie pulpit.

PostNapisane: 23 lis 2011, 00:31 
Casual
Casual

Spróbujcie ściągnąć ENB Series Patch 4 V 0.91 o ile się nie mylę. Patch poprawia jakość cienii a oprócz tego eliminuje bugi oraz błędy graficzne.

PostNapisane: 23 lis 2011, 11:02 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

problem rozwiązany tutaj viewtopic.php?f=195&t=3147&start=160

PostNapisane: 24 lis 2011, 00:20 
Casual
Casual

Potwierdzam. Wszelkie problemy odeszły w niepamięć. Rozwiązaniem okazało się zwiększenie wykorzystania RAM'u poprzez wgranie pewnego pliku(http://www.skyrimnexus.com/downloads/file.php?id=1013). Na początku podchodziłem do tego sceptycznie, zwłaszcza, że już wcześniej próbowałem rozszerzenia głównego launchera z tym, że przy pomocy innego programu, który swoją drogą i tak nie rozwiązał moich katapult do windowsa. Jednak tym razem plik na prawdę działa. Dorzuciłem kilka modów zmieniających tekstury i po 2h grania nie było nawet najmniejszego przycięcia. Dzięki za pomoc reticulan.

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]