Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 24 paź 2020, 11:49

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 6 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Niska wydajność gry (na średnim komputerze)
PostNapisane: 23 lis 2011, 12:16 
InSkyrim

Witam serdecznie, postanowiłem założyć ten temat ponieważ już załamuje ręce po nieudanych staraniach odnośnie poprawy jakości gry w TES V. Poniżej zamieszczam szczegółowe informacje

1. Gra nie chodzi mi "normalnie" na ustawieniach Medium a myślę że łatwo powinno tak być, pisząc o normalnym działaniu mam namyśli 100% lekkość poruszania (grając odczuwam spowolnienie ruchów kamery itp.) i brak chwilowych spadków FPS.

2. Parametry komputera podaje poniżej, kupując chyba 2 lata temu ten komputer kierowałem się właśnie grami, rozumiem że nie mogę na nim już wyciągać grafiki typu Ultra ale nie powinno być tak że medium mi muli.

Płyta główna:
DirectX: DirectX 11.0
Typ procesora: DualCore Intel Celeron E3300, 2x 2.50 GHz
Nazwa płyty głównej ASRock G31M-S (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)
Mikroukład płyty głównej Intel Bearlake G31
Pamięć RAM: 4 giga
Typ BIOS'u AMI (07/08/09)

Ekran:
Karta wideo NVIDIA GeForce 9500 GT (1024 MB)
Akcelerator 3D nVIDIA GeForce 9500 GT

Multimedia:
Karta dźwiękowa Realtek ALC662 @ Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]

* Pewnie nie ma to znaczenia ale używam głośników z subwooferem (5 głosników) ale podłączone są jako normalny zestaw 2 głośnikowy ponieważ nie moge dobrze podłączyć tego zestawu i komputer pomimo konfiguracji 5.1 nie wykrywa więcej niż 2 (ale i tak działają :P )

Dodatkowe informacje o krokach jakie poczyniłem żeby gra działała płynniej:
  • Pobranie i zainstalowanie najnowszego sterownika do karty graficznej.
  • Dodanie pliku do TES V który poprawia wydajność (plik d3d9.dll).
  • Świeżo zainstalowy system Windows 7 , komputer był w 100% formatowany.
  • Wszystkie dyski dla pewności były defragmentowane.
  • Za pomocą programu CFF Explorer edytowałem plik TESV.exe w celu powiększenia limitu korzystania z ramu (powyżej 2 giga)
  • Przed włączaniem gry wyłączam wszystkie programy w tym anty-virusa.
  • Aby spotęgować wydajność włączam program Game Booster 3.1 aby zniwelować zbędne procesy itp.

Prosiłbym może o jakieś sugestie gdyż kupując grę miałem cichą nadzieje na brak problemów z płynnym graniem - oczywiście nie mówię że to wina gry, wiem że coś jest nie tak z komputerem. Piszę ponieważ wiele razy już czytałem o podobnych/identycznych komputer który normalnie obsługują TES V na medium a nawet high.

Ostatnio edytowano 23 lis 2011, 13:52 przez lordtorus, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł: Re: Niska wydajność gry (na średnim komputerze)
PostNapisane: 23 lis 2011, 13:42 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Niestety ktos skladajac ten zestaw zrobil Cie w bambuko. Celeron to typowo biurowy procesor o niskiej wydajnosci. GeForce 9500 GT mimo tej 9 z przodu to taka ekonomiczna karta tez bez rewelacji.
Dla laika komputer moze byc podobny do duzo lepszego zestawu, ale diabel tkwi w szczegolach.
Ciesz sie ze gra dziala.

Jesli chcesz wiecej to minimum karta graficzna do wymiany, przydaloby sie tez wrzucic zamiast celeronka jakies core 2 duo.

PostNapisane: 23 lis 2011, 13:54 
InSkyrim

Co to procesora to program źle zinterpretował jego moc i jest to 2x 2.50 GHz a nie tak jak podałem wcześniej , co do karty graficznej to na stronie producenta opisane jest własnie że dobrze działa z tymi nowymi grami ale nie produkuje jej więc nie wypowiadam się. Przepraszam za błąd z prockiem bo nie zerknąłem na poprawność danych

PostNapisane: 23 lis 2011, 14:20 
Status Widmo

Gra w: Skyrim, Mass Effect, AC, DA, Wiedźmin, Fallout
Słowo co do karty graficznej - w niej samej nie musi koniecznie leżeć przyczyna słabej wydajności. Ja mam tę kartę i gra chodzi płynnie na najwyższych detalach. ;)

PostNapisane: 23 lis 2011, 14:36 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Tak jak pisalem wczesniej - ani karta graficzna, ani procesor do demonow predkosci nie naleza. Spelniasz minimalne wymagania ale do full detali potrzeba lepszego sprzetu. Pokombinuj z nizsza rozdzielczoscia, zmniejszeniem niektorych detali, zasiegiem widzenia itp. W zalecanych wymaganiach karta graficzna to GTX 260 ktora jest 5 krotnie szybsza od twojej. To samo z procesorem - nie tylko ilosc rdzeni i taktowanie jest wazne.

PostNapisane: 24 lis 2011, 00:38 
Casual
Casual

Spróbuj użyć tego: http://www.skyrimnexus.com/downloads/file.php?id=1013.

Jednak zanim to zrobisz, musisz przywrócić stary TESV.exe, tak by plik nie był zmieniany CFF Explorel'em. Mam nadzieje, że zrobiłeś kopię zapasową? Następnie dla pewności sprawdź spójność plików gry, przy pomocy Steam i dopiero wklej zawartość. Nie mam pojęcia, czy to rozwiąże Twój problem, jednak nie zaszkodzi spróbować.

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 6 ]