Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 20 paź 2020, 19:40

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 26 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Steam
PostNapisane: 31 gru 2011, 21:50 
Casual
Casual

Cześć, mam pytanie, nurtujące mnie od dłuższego czasu. Nie miałem jeszcze konta Steam, lecz wraz z zakupem Skyrima będę je musiał założyć. Chodzi mi o takie rzeczy:
Jak bardzo jestem "przywiązany" do swojego konta?
Czy Steam przyda mi się po coś przy grze wyłącznie single-playerowskiej, nie licząc tych "achievmentów", które i tak do niczego chyba nie służą?
Czy mając dwa komputery mogę mieć na nich steama z tym samym kontem z tym samym aktywowanym kupionym Skyrimem?
Czy moja kopia (kod gry) jest przywiązany do jednego konta?
Przy zmianie konta będę mógł drugi raz użyć tego samego egzemplarza gry?
Czy można usuwać i tworzyć konta Steam wielokrotnie?
Czy narzędzie to działa sprawnie, jest przyjazne użytkownikowi? Nasłuchałem się wielu krytycznych opinii.

Jeśli są jeszcze jakieś ograniczenia, ważne informacje, czy macie jakieś obserwacje/wskazówki proszę, napiszcie. Chcę wiedzieć z czym będę miał do czynienia, bo ten cały Steam jest konieczny.

Wszystkiego najlepszego w nowym roku!

Tytuł: Re: Steam
PostNapisane: 01 sty 2012, 10:15 
Casual
Casual

Nie możesz usuwać gier możesz jedynie dodawać, jeżeli usuniesz steam z komputera konto zostanie, możesz mieć skyrima na 2 komputerach steam raczej nie ma nic przeciwko. Tak twoja kopia gry jest przywiązana do tego konta. Zalecam ci też nie wyrzucać książeczki z codem od skyrima ponieważ dzięki niej będziesz mógł odzyskać konto w razie kradzieży.

PostNapisane: 01 sty 2012, 15:27 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Minecraft, Skyrim
Ja mam podobne pytanie:
Czy jeżeli kupie skyrima na płytce i oddzielnie kod aktywacyjny steam będzie koniecznie potrzebny?
Nie mam steama nie mam konta i nie mam ochoty go kupować/zakładać. Czy da obejść się bez steama?

PostNapisane: 01 sty 2012, 18:30 
Casual
Casual

Nie, oryginał wymaga steam

PostNapisane: 02 sty 2012, 02:16 
Adept analogów
Adept analogów

Do konta jesteś przywiązany dożywotnio. Przy instalacji gry wprowadzasz w Steam klucz i ten klucz już zawsze będzie przywiązany do tego konkretnego konta. Nie ma możliwości by skasować grę na jednym koncie i przydzielić klucz do innego konta (np. przy sprzedaży).

Steam może się przydać do robienia i szybkiego uploadowania SS (z podpisami), automatycznych aktualizacji (można wyłączyć) i instalacji 'gdziekolwiek' tzn. siadasz w kafejce przy komputerze, z netu ściągasz steama, logujesz się na swoje konto i ściągasz Skyrim'a. Nie musisz mieć pod ręką płyt, kluczy etc. Jedynie dobre łącze.

Steama i grę możesz mieć zainstalowane na dowolnej liczbie komputerów. Ale tylko na jednym możesz być zalogowany.

Kont się nie zmienia. Tzn. możesz mieć kilka kont (np. jedno konto - jedna gra). Tak samo kont się nie kasuje bo oznacza to jednocześnie utratę licencji na grę (lub coś w ten deseń ;p)

Steam działa sprawnie, problemy były 7(8) lat temu jak to beta była. Ja intensywnie korzystam od roku (a od 7 lat w sumie) i nie narzekam, kilkanaście zakupionych tam gier i problemów brak (ostatnio tylko z płatnością miałem problem ale bez problemu wyjaśniłem to).

Steam jest jak Facebook. Facebook jest konieczny do pogrania w Farmville i z podobnym podejściem można podchodzić do Steama.

Steam jest też świetnym źródłem na nabywanie gier. Chyba codziennie są jakieś promocje a od święta grubsze akcje. Przykładowo - nabyłem trylogię GTA (od jedynki do GTAIV EFLS) za mniej jak 65 zł (ale to dolar wtedy słabiej stał;p).

Z problematycznych rzeczy przychodzi mi tylko do głowy problem z transferem i instalacją. Czasami pliki się ściągają z mniejszą (jak na moje przyzwyczajenie) prędkością 400 kb/s, przez ci gra potrafi się instalować kilka godzin. A, no i jak grasz w jakąś grę na steam, to automatyczne przerywane jest ściąganie gier z tego co zauważyłem

PostNapisane: 02 sty 2012, 18:26 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

A czy moge zainstalowac skyrim z plyty a nie sciagac przez steam? Mam bardzo slabego neta wiec to dla mnie najlepsze rozwiazanie. A słyszałem ze kiedy wpisze klucz gry od razu sie sciaga. Da sie tego uniknac?

PostNapisane: 02 sty 2012, 18:34 
Status Widmo

Gra w: Skyrim, Mass Effect, AC, DA, Wiedźmin, Fallout
Wystarczy, że uruchomisz plik instalacyjny prosto z płyty. Czyli wchodząc Mój komputer / dysk ze Skyrim. Ale niestety jeśli chcesz zaktualizować grę i tak będziesz zmuszony do pobrania patchy przez Steam.

PostNapisane: 02 sty 2012, 20:28 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Sorki za glupie pytania ale jestem taki ze musze wszystko wiedzieć dokładnie:
Czyli najpierw uruchamiam steam i wpisuje klucz czy instaluje gre z plyty? Może ktos wytłumaczc krok po kroku? Jestem nowy i kompletnie zielony w tych sprawach

PostNapisane: 02 sty 2012, 20:33 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: StarCraft II, World of Warcraft, Hearts of Iron III, Wargame.
BalikosPL, napisz do mnie na Gadu lub wyślij mi PW na forum, a wszystko Ci wytłumaczę, krok po kroku. Nie chcę zaśmiecać forum, a zapewne w trakcie tłumaczenia jeszcze kilka pytań będziesz chciał zadać ;)

Tytuł: Problem ze Steam
PostNapisane: 12 sty 2012, 14:37 
Casual
Casual

Witam ;)
Otóż mam problem ponieważ gra nie chce mi się uruchomić. Kupiłam Skyrim w połowie grudnia, zainstalowałam, pobrał sie ten pierwszy patch w Steamie i gra mi normalnie chodziła. Wczoraj znów sie coś pobierało a kiedy skończyło to miałam steam po angielsku wraz z całą grą. Zmieniłam w ustawieniach na polski i gra już chodzić nie chce, jeśli zmienie na angielski to całe pobieranie rozpoczyna sie od nowa. Więc moje pytanie brzmi, co z tym steamem jest nie tak ?!

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 26 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona