Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 21 paź 2020, 15:46

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 5 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kilka pytań od początkującego ;)
PostNapisane: 05 mar 2012, 18:16 
Casual
Casual

Witam,
nie wiem czy wybrałem dobry temat, ale nie ma żadnego ogólnego, a rozbijanie na kilka chyba mija się z celem. Mam kilka pytań, nurtujących mnie na początku gry:

1. Czy da się włączyć minimapę? Ten pasek u góry w ogóle nie jest przydatny, a włączanie co chwilę głównej mapy nie jest wygodne.
2. Czemu na mapie świata nie jest zaznaczone, gdzie już byłem? Tzn. jak odkryję nowe miejsce, to ono się pojawia, ale wygodniejsze było po prostu oznaczenie jaśniejszym kolorem przebytych ścieżek.
3. Dlaczego zadania nie mają opisów? Mam krótki opis tylko w jednym, głównym zadaniu, w całej reszcie pobocznych w dzienniku jest jedno zdanie, np "Znajdź Cecilię i zanieś jej list" (czy jakoś tak). I tyle. Nie wiem czy Cecilia w ogóle jest w wiosce, w której dostałem to zadanie (zszedłem całą i nie widziałem) ani na mapie nie ma zaznaczone. Po prostu nic? Ja rozumiem, że niektórzy się skarżyli, że dodane w Obku znaczniki upraszczają grę, no ale bez przesady, teraz nie wiadomo nic.
4. W jaki sposób skonfigurować klawisze tak, aby podczas walki można było się np. leczyć czy rzucić inny czar? Widziałem filmik, jak ktoś machał mieczem dwuręcznym, włączył jakiś klawisz i się leczył a potem z powrotem wyjął miecz. Ja totalnie nie wiem jak to zrobić, jedynym wyjściem jest przypisanie zaklęcia w ulubionych, wciskanie Q podczas walki, wybieranie zaklęcia chowając np. tarczę, czarowanie a potem z powrotem na tarczę. Wygoda tego jest żadna. Szkoda, że nie można rzucić zaklęcia trzymając jednocześnie broń i tarczę jak w Obku (chyba że się da? Wiem tylko, że można mieć w jednej ręce przypisane zaklęcie, a w drugiej jakąś broń, ale to nie to samo). Ech, mogli zrobić pasek 10 rzeczy jak w Gothicu...
5. Czy walka jest zawsze taka powolna, czy w miarę rozwoju umiejętności staje się coraz lepsza? Widać, że sztyletem walczy się szybciej niż toporem, no ale zamachiwanie się nim jest stanowczo za długie...

Pozdro

Tytuł: Re: Kilka pytań od początkującego ;)
PostNapisane: 05 mar 2012, 20:37 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Skyrim,Mass Effect
A wiec tak postaram Ci się w jakiś sposób pomóc

1.Pasek który znajduje się na górze znacząco ułatwia grę,jest to dokładnie kompas który wskazuje naszej postaci kierunek,a także miejsca do jakich się zbliża te odkryte,jak i nie odkryte.W późniejszych etapach gry docenisz jego przydatność (choć sam lekko zabija samo w sobie poznawanie świata),wyłączyć w opcjach raczej się go nie da,ale mogę się mylić.

2.Odkryte tereny są zaznaczone białym kolorem,tereny niepoznane szarym(mapa główna)lub czarnym (mini mapa),natomiast jeśli wejdziesz do jakieś lokacji i odkryjesz wszystkie ważne w niej miejsca czy też zbierzesz przedmioty,przy znaku miejsca pojawia się "zbadano"lecz z małymi wyjątkami .

3.Cele poboczne nie mają opisów to prawda,lecz same cele to zazwyczaj misje w stylu przynieś,zanieś,pozabijaj,a nieczytelność zakładki różne to już błąd twórców.Gdy otrzymasz misje kilku etapowe(np.zabierz miecz,odnieś miecz zleceniodawcy,napraw miecz)to te będę już opisane dość szczegółowo.
A kolejne etapy pokazuje znacznik wystarczy wejść do dziennika zadań(J)i enterem zaznaczyć misje którą chcemy wykonać wtedy kierujemy się do znacznika(korzystając ze wspomnianej mini-mapy)

4.Aby ustawić klawisze należy wejść do ekwipunku(i) i wybrać przedmiot np.buławe nacisnąć ( F )czyli "dodaj do ulubione"potem opuścić ekwipunek i wcisnąć (Q)tam powinna znajdować się wspomniana buława i kliknąć na nią np.1.Wtedy podczas walki możemy szybko klikając 1 zmienić broń na buławę,z miksturami,pierścieniami itp robimy analogicznie.
Co to tarczy i broń chyba jest taka możliwość,ale przypomnieć za nic sobie nie mogę.

5.Każda broń sieczna ma określoną szybkość działania,więc sztylet jest najszybszy potem miecz,a na końcu buława(broń jednoręczna).
A z broń dwuręcznych to właśnie topór jest najwolniejszy,ale zadaje największe obrażenia coś za coś.
Sposobów na większą szybkość broni jest parę
-krzyk który przyśpiesza na jakiś czas szybkość ciosów
-oraz w drzewku znajdują się perki które również przyśpieszają działanie broni(ale nie wszystkich)

PostNapisane: 06 mar 2012, 08:08 
Casual
Casual

1. No, może przesadziłem z tym paskiem że nieprzydatny w ogóle, ale mimo wszystko minimapa jest lepsza.
2. Właśnie ja tylko na minimapie mam wyróżnione ciemne i jasne kolory, na mapie głównej tak nie jest! Wszystkie tereny są tak jakby "zachmurzone" i tylko jak trafię na jakieś ważne obiekty to mi się odkrywają na mapie. Nie ma żadnych przebytych ścieżek zaznaczonych.
3. Ok dzięki, już wiem jak je zaznaczyć na mapie ;)
4. Dzięki ;)
5. No szkoda, myślałem że jednak w miarę rozwoju postaci będzie szybciej atakować- zwłaszcza że z tego co sobie przypominam w obku tak było. Coś mi się widzi mało dynamiczna walka w tym skyrimie :/ Nie żeby była od razu jak w wiedźminie 2, ale gorsza niż w obku? :huh:

PostNapisane: 06 mar 2012, 17:03 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Skyrim,Mass Effect
1.Pasek Ci się przyda nie raz,czy to w ruinach czy w eksploracji świata,do zalet można na pewno zaliczyć możliwość użycia znacznika i podążania zanim.

2.Głowna mapa,na niej znajdują się lokacje odkryte(na biało)przy których byłeś(pojawia się napis "odkryto....")i lokacje nieodkryte(szare)które są związane z misjami,inne miejsca są niewidoczne i dopiero przy eksploracji świata będą pojawiać się na mapie.Jaśniej już wytłumaczyć nie dam rady,zresztą zobaczysz grając.
5.Dokładnie nie wiem jak jest w skyrimie ponieważ na razie sam poznaje świat i mój styl to tarcz + buława(ewentualnie miecz,zależnie od tego jak mam humor)i przy drzewku rozwoju nie natrafiłem na perki poprawiające szybkość ciosów(ale zaraz zobaczę co i jak).Dynamika walki jest zależna od stosowanej broni i wcale nie jest,aż tak źle.

Edit:znalazłem jedną umiejętność czyli "podwójną nawałnice"który przyśpiesza ataki o 20 % przy korzystaniu z dwóch broni jednoręcznych naraz.

PostNapisane: 07 mar 2012, 18:23 
Casual
Casual

Dzięki za porady ;)
Osobiście wolę połączenie magii i topora- tarcza jak dla mnie mało daje, a przynajmniej na początku. Z kolei dwuręczne jak dla mnie są za wolne.

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 5 ]