Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 22 paź 2020, 15:06

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 18 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Freezy i crashe
PostNapisane: 31 sie 2012, 12:02 
Casual
Casual

Witam, mam dosyć uciążliwy problem ze Skyrimem, gra często freezuje w losowych momentach, przeważnie kiedy dużo rzeczy dzieje się na ekranie, choć na ilość fps nie narzekam (wiesza się tylko obraz, slychać jak moja postać chodzi, wyciąga broń, dźwięki otoczenia itd.), czasami się też od razu crashuje. Chciałem rozwiązywać to poprzez robienie quick savów i ładowanie ich w momencie freeza ale niestety to nie pomaga, w momencie kiedy naciskam f5 grę wywala do pulpitu, jedynie mogę ładować poprzedni quick save. Często pojawiają się też artefakty związane z grafiką - twarz niektórych postaci jest cała żółta, lub niektóre obiekty są takie, ogień i dym pojawia się nie w tych miejscach co trzeba.

Gra oczywiście oryginalna, łatka z tego linku: http://inskyrim.pl/download/func-startdown/69/ nic nie daje, sprawdzanie spójności plików gry i defragmentacja ich nic nie dały, podobnie jak reinstalki. Nawet format całego kompa niewiele dał - wspomniane sytuacje dzieją się, tylko nieco rzadziej.

Tytuł: Re: Freezy i crashe
PostNapisane: 31 sie 2012, 12:07 
Nałogowiec
Nałogowiec

AtyFreezePatch Boris Vorontsov- linku nieposiadam, jak znajdę, to wrzucę

Obrazek
Aby dołączyć, kliknij w obrazek.

Free Company of Alinor- Ktoś

PostNapisane: 31 sie 2012, 12:07 
Nałogowiec
Nałogowiec

Słaba optymalizacja silnika - to się ciągnie od fallouta trójki. Specyfikację podaj i powiedz, czy korzystasz z jakichś modów.

Problem z freezami, stutteringiem i ctd osobiście rozwiązywałem przez zmniejszanie jakości środowiska. W moim przypadku rzecz polegała na wybraniu gorszych tekstur i wyłączeniu antyaliasingu. Pierwsze pozwoliło na dłuższą rozgrywkę bez ctd, a drugie na wyeliminowanie freezów.

PostNapisane: 31 sie 2012, 12:14 
Casual
Casual

Geforce 8800 gt, 2 gb ram, procek intel core quad 2.4 ghz, żadnych modów, próbowałem grać na najniższych ustawieniach, rzadziej bo rzadziej, ale freezy i crashe dalej są.

PostNapisane: 31 sie 2012, 12:17 
Nałogowiec
Nałogowiec

Nie masz zbyt dzisiejszego tego sprzętu, co w połączeniu z niedopracowanym silnikiem gry daje efekty, które opisujesz. Próbuj ograniczać ten antyaliasing, szukać jakichś modów na nexusie, które poprawiają "performance" - albo zbieraj na nowy sprzęt, bo na obecnym niewiele zdziałasz.

PostNapisane: 31 sie 2012, 12:29 
Casual
Casual

Wyżej wymienione problemy zaczęły się dopiero po którymś z kolei update, grę kupiłem w dzień premiery i na początku grało się całkiem gładko.

PostNapisane: 31 sie 2012, 12:33 
Nałogowiec
Nałogowiec

O tym, że publikowane przez Bethesdę łatki, są, delikatnie mówiąc.. niedorobione w momencie premiery, wiemy. O tym, że steam nie daje większego wyboru (w zasadzie, w ogóle nie daje wyboru) również wiemy.

Jeśli uważasz, że to problem łatki, spróbuj się jej pozbyć. Nadal jednak nie zmienia to faktu, że specyfikacje są słabe. Uaktualnienie sprzętu to podstawka. Ile jest wart "Skyrim", jeśli pejzaże są ograniczane do rozmytych w tle pikseli?

PostNapisane: 31 sie 2012, 12:36 
Kapituła FCoA

Herbata ja mogę ci jedynie polecić ten mod http://skyrim.nexusmods.com/mods/10789
Usunie wszystkie cienie w grze, ale nie będziesz musiał inwestować na razie w sprzęt a w sumie gra nie straci aż tak bardzo na grafice, za to zyska na wydajności

PostNapisane: 31 sie 2012, 12:46 
Casual
Casual

W to że mój komputer staje się powoli przestarzały nie wątpię, ale jakby problemy były tylko winą specyfikacji nie męczył bym was na forum, :) bo do niedawna grało się miło. Pokombinuję jeszcze z tym modem który usuwa cienie.

PostNapisane: 31 sie 2012, 12:49 
Kapituła FCoA

Problemy nie są o tyle winą specyfikacji twojego kompa, ale brakiem optymalizacji ze strony Skyrima.

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 18 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona