Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 22 paź 2020, 15:49

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 13 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jak dbać o Skyrima?
PostNapisane: 01 wrz 2012, 17:48 
Casual
Casual

No i mnie dotknęła zaraza przeklęta. Po 200h grania Skyrim oszalał.
Wywala się do pulpitu w losowych momentach i lokacjach, a przy ładowaniu z save'a obowiązkowo. Co ciekawe, problem dotyczy tylko jednej z mojej postaci, save'y innych postaci pracują dobrze.
Czytam po angielsku jak i po polsku pomoc wszelaką. Kasuje mody, kasuję całą grę, grzebie w ini, jakieś tam fix'y ładuje i nic, kompletne dno. Daje więc już za wygraną, zrobiłem chyba już wszystko, żegnaj mój deadryczny kotku, już więcej tobą nie zagram, r.i.p.
Jestem jednak gotowy zacząć grę od nowa, zupełnie nową postacią.
Ale boję się, że po pewnym czasie znów coś się skiełbasi i wszystko szlak trafi, włącznie ze mną.

Mam więc pytanie do was. Jak grać i jak dbać o Skyrima, by się nie popsuł - po jakimś czasie nie freezował lub crashował. Co powiecie na taką wstępną listę:

1. Olać wszystkie możliwe mody
2. Jedyne co pobierać to aktualizacje ze steam'a
3. Grać tylko na jednym komputerze (dotychczas grałem u siebie i w weekendy u siostry na kompie, może nic to nie znaczy, ale np. bywała czasem różnica w modach. Może własnie tym sposobem popsułem swoją postać gdy trzymając ją na pendrivie przerzucałem ją tylko z jednego PC na drugi.)
4. Dbać o komputer, aktualizować stery
5. Regularnie korzystać z funkcji sprawdzania spójności plików i defragmentacji gry. (co ile?)

Ktoś jeszcze może coś zaproponuje?
Ten Skyrim to istna święta krowa gier komputerowych.

Tytuł: Re: Jak dbać o Skyrima?
PostNapisane: 01 wrz 2012, 18:01 
Nałogowiec
Nałogowiec

Było już wiele razy.
Silnik gry to kaszanka w kwestii optymalizacji i póki to nie zostanie poprawione (co może nigdy nie nastąpić), póty dłuuuga rozgrywka może kończyć się ctd i innymi błędami.
Oficjalne łatki do gry, są śmiechu warte; są niedopracowane i wymagają poprawek (tak, poprawki do poprawek).
Najczęściej w silniku sypią się spawny i skrypty, czyli układanie na mapach npc i zdarzenia. Na to jest jedno lekarstwo. Po przejściu kilku map, zrobić sobie przerwę - odczekać w grze kilka dni, aby wszystko się zresetowało poprawnie.

Modyfikacje to inna bajka. Stosować te, które są na bieżąco aktualizowane, stosować te, które nie kolidują ze sobą.

I wreszcie: nie próbować na siłę naprawiać zdarzeń (przez konsolę), bo nic to nie da. Skrypty są jak domino; jeden leży, wszystko może się położyć.

PostNapisane: 01 wrz 2012, 18:07 
Casual
Casual

Świetnie, czyli gra jest po prostu niegrywalna. Pieniądze wyrzucone w błoto.
Ech.. nauczka na przyszłość, kupić grę dopiero po jakimś czasie od premiery gdy okaże się że można w nią grać w miarę bezproblemowo.
Nie ma więc chyba sensu bym zaczynał grę od nowa.

PostNapisane: 01 wrz 2012, 18:52 
Nałogowiec
Nałogowiec

Już jest to "jakiś czas od premiery" (11.11.11). Mamy obecnie wersję 1.7.13.0.6, a liczba odkrytych - i niekoniecznie naprawionych błędów - przekroczyła dwa tysiące.

"Skyrim" jest grywalne, ale nie w nieskończoność. Prędzej czy później błędy zniechęcają - tak przynajmniej było w moim przypadku.

Bethesda każdą swoją grę tak wydaje, z tego co widzę. Część błędów próbują naprawiać miłośnicy i wydają nieoficjalne łatki.

PostNapisane: 01 wrz 2012, 19:24 
Casual
Casual

No i mnie też właśnie zniechęciło. Z coraz większym więc zainteresowaniem patrze więc na Obliviona. Masz może jakąś wiedzę na temat tej gierki w sensie bugów w odniesieniu do grywalności? Gierka całkiem ładna na mój gust, jaki by on nie był ;), tylko te postacie... wyglądają jakoś nieproporcjonalnie i brzydko, ale może jakiś mod pomoże.

PostNapisane: 01 wrz 2012, 19:29 
Nałogowiec
Nałogowiec

Też mi się wydawało,że muszę dbać jakoś o Skyrima, by mi nie posypał się od modów.
Miałem problemy z jakimkolwiek upiększeniem, bo wywalanie do pulpitu następowało przy Farmie Śnieżnych Stóp lub na zachodzie Białej Granii.
Od kiedy zainstalowałem moda Skyrim Crash Prevention - mam ok 60 modów i wszystkie upiększenia chodzą.
Crash Prevention chyba już nie ma na Steam,ale mi działają mody i Skyrim stabilnie.

PostNapisane: 01 wrz 2012, 19:32 
Nałogowiec
Nałogowiec

"Oblivion", czyli poprzedni TES, to nic innego jak "Skyrim" w wersji starszej. Gra, wokół której panują mieszane uczucia. Jedni wychwalają, inni nabijają na pal za.. błędy.
Nie ma jednolitej alternatywy dla tych tytułów, więc to przemawia na ich korzyść. Nie są to ideały, ale wprowadzają powiew świeżości do kategorii RPG.

Za pierwszym razem bardzo żałowałem, że wydałem pieniądze. Mimo to spędziłem kilkadziesiąt godzin przed monitorem. Nie zawsze panuje syndrom unreala, czasem można nieźle się odprężyć.

PostNapisane: 02 wrz 2012, 23:52 
Casual
Casual

Po prostu mnie już krew zalewa. To co się dzieje na rynku gier komputerowych PC to już jest przesada. Firma wydaje grę, jako super ekstra przebój, konsument wydaje na to forsę wierząc że zainwestował w swoją ulubioną rozrywkę i w rzeczywistości otrzymuje jakiś bubel, którego nawet producent nie ma zbyt dużych chęci naprawić poprzez patche. Bo po co, napiszmy jakiś szmatławy silnik do gry, zareklamujmy ją baśniowymi smokami, magią, kwejkiem i w dechę fajnie na yuotubie wyglądającymi fajerwerkami w trailerach. W skutek czego naiwniacy sypną nam kasą za ten niedopracowany śmieć grubą kasę.
No przecież, to się powinno zaskarżyć do cholernego trybunału. Śmiejcie się, ale za zarobioną i następnie wydaną na grę kasę mam chyba prawo oczekiwać sprawnie działającego produktu? O to właśnie chodzi, gracze, jako konsumenci, w ogóle nie dbają o swoje prawa, dzięki czemu dajemy się dymać jak pospolite owce, dając kasę za śmieć, który może kiedyś łaskawie zostanie poprawiony,albo nie. Czy nie można by się jakoś przeciw temu zorganizować? Pytam poważnie.

PostNapisane: 03 wrz 2012, 00:08 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: Seria TES, HoMM 3, strategie Paradoxu, seria ME, seria DA, seria AC, P:T
Po pierwsze - grałeś w Skyrima 200 godzin, wszystko fajnie, i nagle cię piorun jasny trafił - ,,Hej, co za niedopracowany śmieć!"? Szczerze mówiąc nie jestem w stanie przypomnieć sobie żadnej ostatnio wydanej gry w którą grałbym 200h, a mniej więcej tyle samo rozegrałem swoją ostatnią postacią (a nie była ona jedyna!)
Silnik Skyrima jest nienajlepiej zoptymalizowany, a gra jest dość mocno zabugowana - tak zgadzam się. Tyle, że to są problemy jakie ciągną się za Bethesdą od zawsze i jest to w dużym stopniu koszt skomplikowania gry. Bethesda zapewnia support, stara się (choć ze średnim skutkiem) poprawiać bugi. To nie jest tak, że jedyne co teraz robi cały sztab to leżenie pod palemkami i sączenie drinków.
Po trzecie - jeśli całe twoje zdanie na temat gry zostało wyrobione przez marketing i, jak to sam ująłeś, ,,bajkowe smoki, magię, kwejka i fajerwerki w trailerach" to obawiam się, że sam jesteś sobie winien. Jeśli wszedłbyś na jakąkolwiek stronkę z recenzjami fanów przeczytałbyś ,,Gra jest średnia/ok/bardzo dobra, ale ma bardzo dużo bugów" Bo dziwienie się, że ,,Jak to? Sprzedawca stara się jak najlepiej zareklamować swój produkt?'" jest naiwne.
Cytuj:
Czy nie można by się jakoś przeciw temu zorganizować?

Bojkotuj Bethesdę. Ja, jak i całkiem spora część graczy, całkiem dobrze bawiła się przy Skyrim. Po badziewnym Oblivionie spodziewałem się czegoś dużo gorszego, mile się rozczarowałem.

PostNapisane: 03 wrz 2012, 00:28 
Casual
Casual

Nie, nie zgadzam się. Za wydane pieniądze oczekuje produktu, który będzie mnie satysfakcjonował, oczekuję że twórca przyłoży wszelkich starań by jego klient, który płaci za jego dobro, był zadowolony. Nie obchodzi mnie jak trudne jest stworzenie takiej gry bez marginesu błędu, owszem mogę zrozumieć pewne niedociągnięcia, ale nie takie, które nie pozwalają mi przejść gry, czyli nie pozwalają w pełni cieszyć się z danego produktu, a twórca ociąga się z poprawieniem tego.
Drinki pod palemkami? A może właśnie tak jest, Bethesda swoim Oblivionem, Skyrim może właśnie to pokazuje, że w 4 literach ma nas użytkowników. Byle tylko zbić kasę.
Okey, marketing marketingiem, wszyscy wiemy jaki on jest, jak debilnie traktowany jest przez niego konsument, ale to nie znaczy że mamy się na niego zgadzać? Jeśli firma obiecują mi fajną grę, rozrywkę i zabawę, ale po zakupie dostaje bubla, to chyba mam mieć prawo do pretensji? W ogóle co to za myślenie, że sam sobie jestem winien, to jest właśnie błąd naszych czasów, czyli wszyscy wiemy że to marketingowe bzdury, a jednocześnie przymrużamy na to oko, pozwalając by miliony konsumentów dało się wpuścić w maliny, bo co, bo taki jest świat? Bo tego nie zmienisz? Proszę. Sorry, ale dlaczego to na błędach innych użytkowników, którzy notabene tak samo jak ja zostali oszukani, mam się sugerować, co to ma być za wytłumaczenie dla twórcy produktu?

Nie chodzi mi o bojkot Bethsedy, bo tylko nie o nią chodzi. W ogóle nie o bojkot chodzi, ale o wyegzekwowanie swoich praw jako konsumenta względem producenta.

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 13 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona