Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 24 paź 2020, 00:16

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 1 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Spadek wydajności, niższe zalecane ustawienia niż zwykle.
PostNapisane: 30 paź 2012, 01:55 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: komputer
Cóż. Kolejny problem. W googlach nie trafiłem na nic co byłoby podobne do mojego wnerwiacza.
Sprzęt w przybliżeniu:
windows 7 64
8gb 1333mhz
Gigabyte gtx560ti oc
pentium i5 3.33ghz
Kiedyś pykałem w skyrima na full, po parę godzin bezproblemowo.
Niedawno zrobiłem formata, minęło troszkę czasu, pykałem sobie w tym czasie bezproblemowo w inne gierki i postanowiłem zainstalować skyrima (wcześniej, w innym założonym przezemnie temacie miałem problem ze zbugowanym modem, ale już po wszystkim. Teraz siekam na czysto, bez dlc).
Gdy uruchamiam opcje w launcherze po raz pierwszy (reinstalowem często i zwróciłem na to uwagę) uruchamia się automatyczne skanowanie sprzętu i dostosowanie ostawień. Zawsze ustawiało się bez pretensji na najwyższe detale, teraz jednak tylko na wysokie. Żaden to problem dla mnie bo klikam sobie najwyższe i heja. Pierwsze parę minut gry w porządku. Ilość klatek w normie. Po dłuższej eksploracji, bądź po wchodzeniu/wychodzeniu z budynków fps'y zwalniają na moment lub na dziesiątki sekund. Jedyny skuteczny sposób, jaki na to działa to odpalenie gry od nowa by wytrzymała znowu te parę minut.
Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym?
Dbam o aktualizacje sterowników, o swój sprzęt też i nie mam zamiaru zmniejszać detali, skoro przed formatem śmigałem na najwyższych. Czyżby najnowszy update skyrima specjalnie obniżał wydajność sprzętu? A może najnowsze sterowniki nvidii chcą wymuszać na nas kupowanie nowych kart z serii 600? Jak narazie inne gierki nie mają tych problemów, więc mam nadzieję, że wina stoi po stronie gry.

Moja wiedza i umiejętności nie mogą sobie poradzić z tym problemem. Proszę o pomoc.

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 1 ]