Teraz jest 30 lis 2020, 00:58

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 20 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Assasin's Creed Czy warto? I od której cześci?
PostNapisane: 29 wrz 2012, 22:20 
Status Widmo

Gra w: Seria Assassins Creed,
Witam

Otóż od pewnego czasu zastanawiam się nad zakupem Assasina. O serii słyszałem wiele dobrego mimo że jeszcze nie miałem okazji dłużej pograć. Bardzo lubiłem wszelkiego rodzaju Hitmany i możliwość zaplanowania niemal perfekcyjnego zabójstwa. Jak się to ma do AC? Od której części najlepiej zacząć? Ciężko mi wyobrazić sobie grę od 2 czy trzeciej czesci, jednak słyszałem, że "jedynka" jest strasznie schematyczna i krótka.

Sesje RPG - Początkujący Gawędziarz

Kanał na YouTube, Gry, Dragon Ball i Ciekawostki

Tytuł: Re: Assasin's Creed Czy warto? I od której cześci?
PostNapisane: 30 wrz 2012, 09:35 
Status Widmo

Gra w: Thief, DA, ME, Black Mirror, AC, Deus Ex
To prawda, że jedynka ma mało zróżnicowane misje w porównaniu do części następnych, ale mimo wszystko polecałabym zacząć właśnie od niej. Dla samych bohaterów i klimatu naprawdę warto. Wprawdzie w AC II mamy wyjaśnione co działo się w jedynce, ale to już nie to samo co przejść to samemu. Dodatkowo uważam, że jedynka jest najtrudniejszą częścią (tam faktycznie można szybko zginąć jak nie badzie się uważać:P).

Status Widmo

PostNapisane: 30 wrz 2012, 11:21 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Assassin's Creed, Mass Effect, Dragon Age, Skyrim, Wiedźmin, Heroes V
Mam takie samo zdanie co Kruk :P Chociaż też bardzo mnie kusiło, żeby zaczać od ACII (ehh, ci Włosi xD), to jednak jedynka ma niepowtarzalny klimat i fabułę. Czy jest schmatyczna? Tak. Powtarzalna? Do bólu niestety. Ale i tak uważam, że wartą w nią zagrać szczególnie jeśli nie spoilerowałeś sobie zbyt wiele, bo wtedy zaliczysz niezłego mindfucka przy końcówce xD Nie mówiąc już o tym, gdy dojdziesz do AC Revelations (tam jest najwięcej nawiązań do AC1) i po raz kolejny zmieni Ci się postrzeganie całej serii :P Takie doświadczenia są bezcenne dla graczy :D

Uplay: nyiro
PSN: Aiwyth

PostNapisane: 30 wrz 2012, 11:43 
Status Widmo

Wielkie dzięki :). Aż głupio się przyznać ale o fabule wiem tylko tyle że gra sie zabójcą w czasach wypraw krzyżowych. Nie cierpie spoilerów i staram sie omijać je szerokim łukiem. Moja przyjaciółka bardzo mi polecała AC II ale ja jednak mimo wszystko chciałbym zaczac od podstaw. Jeszcze jedno pytanie. Z tego co mi wiadomo AC nie kładzie dużego nacisku na realizm. (słyszałem że walka jest bardzo łatwa). Jak to jest na najwyższym poziomie trudności? Czy konieczne jest kombinowanie czy mozna po prostu wejść główną bramą, wykosić strażników, i wyeliminować cel?

PostNapisane: 30 wrz 2012, 12:06 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Wszystko zależy od misji. W AC1 jest taka możliwość, bo gdy oblokujesz wszystkie bronie można nieźle kosić na prawo i lewo, ale i tak trzeba być ostrożnym bo apteczek nie ma, a zdrowie (czy raczej synchronizacja) odnawia się tylko, gdy jest się bezpiecznym. Niestety potem ktoś wpadł na 'genialny' pomysł, że Ezio jednak będzie używał apteczek i to niczym lekoman, nosząć ich po 20 i używając w trakcie walki. Nie wspominając o tym, że Ezio staje się prawdziwą maszynką do zabijania pod koniec ACII. W Brotherhoodzie i Revelations wprowadzono dodatkowo tzw. 'pełne synchronizacje' czyli trzeba wykonać daną misję na określony sposób, żeby mieć 100%, co czasami wymaga niezłego kombinowania. No i oczywiście jest wiele misji, gdzie nie można dać się wykryć aż do wyeliminowania celu, więc kombinowanie jest jak najbardziej wskazane :P Tak czy inaczej o walce dobrze słyszałeś, bo jest prosta, ale jeśli chcesz możesz sobie sam życie utrudiać i wierz mi, że wtedy gra się o wiele przyjemniej xD

PostNapisane: 30 wrz 2012, 13:02 
Status Widmo

Ja w Hitmanach zawsze lubiłem planowanie i tą satysfakcje po bezbłędnie wykonanym zleceniu :)
Nie wiem czy z moja psychiką w porzadku ale uważam że gry polegające na eliminowaniu celów do których samo zbliżenie się wymaga zdobycia informacji i kilkunastu minut planowania niesamowicie relaksuje :). Tym bardziej jeśli jedno zlecenie można wykonać na kilka sposobów. Pamiętam że po premierze pierwszego Assasina myślałem o kupnie. Podobał mi się pomysł na grę. Wtedy powstrzymały mnie wymagania sprzętowe. Później niepochlebne recenzje ludzi z mojego otoczenia.

Nigdy nie podobał mi się pomysł używania apteczek/eliksirów/medi żeli w trakcie walki. Bo o ile w ME mozna to jeszcze wytłumaczyć zaawansowaną technologią to bandażowanie podczas starcia z 7 przeciwnikami jest (co tu dużo mówić) po prostu głupie. Podobnie jest z jedzeniem. Pod koniec walki gdy wszyscy wrogowie są już w NPC'owym lepszym świecie możemy zauwazyć że nasz bohater wywijając między nimi piruety skonsumował 14 porcji gulaszu i obandażował sie 18 razy ^^

Narobiłaś mi apetytu :) Co masz na myśli mówiąc utrudniać walkę? ;) Chętnie skorzystam z każdej rady która dodatkowo da więcej satysfakcji z wykonanego zadania

PostNapisane: 30 wrz 2012, 13:57 
Nałogowiec
Nałogowiec

Możesz sam sobie określić, np, że musisz przejść określoną drogą, albo, że walczysz tylko najgorszym mieczem/ ukrytym ostrzem czy innymi takimi.

Obrazek
Aby dołączyć, kliknij w obrazek.

Free Company of Alinor- Ktoś

PostNapisane: 30 wrz 2012, 16:09 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Dokładnie tak jak napisał Amandir xD

Ale zobaczysz też jakie fajne jest swobodne bieganie po średniowiecznym Damaszku w AC1 czy po renesansowej Wenecji w czasie karnawału w ACII. Ta gra naprawdę daje mnóstwo możliwości i nie można się zniechęcać do całej serii tylko dlatego, że pierwsza część jest taka sobie pod względem gameplay'u :P

PostNapisane: 30 wrz 2012, 16:32 
Status Widmo

Dzięki :) narobiliście mi takiego apetytu że już zamówiłem grę.

Amandir
Ale przecież muszą być misje które wymagają używania innych broni :P Myśle że w podobnych grach najważniejsze jest działanie z ukrycia i dobry plan. Walki wręcz i zadymy ze strażnikami powinno się unikać.

Pogram troche i napisze jakie są moje odczucia względem gry. Przez przypadek natknąłem się disiaj na Trailer AC3 który dość mocno mnie zaciekawił. ale najpierw AC1 ;)

PostNapisane: 30 wrz 2012, 16:51 
Nałogowiec
Nałogowiec

Swoją drogą, trochę dziwna ta numeracja w AC. A do tematu, zadymy raczej unikaj, to strasznie nudne. Ale w AC:Brotherhood sam możesz pokonać 84654612389 strażników ;)

Obrazek
Aby dołączyć, kliknij w obrazek.

Free Company of Alinor- Ktoś

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 20 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona