Teraz jest 23 paź 2020, 23:59

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 23 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zabezpieczenia antypirackie
PostNapisane: 06 kwi 2010, 16:14 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Skyrim, Orcs Must DIe, Dungeon Siege III, Deus Ex: Bunt Ludzkości, Super Meat Boy
Od jakiegoś czasu w świecie gier jednym z najpopularniejszych tematów są zabezpieczenia drugiej części AC. Ubisoft wywołał tą innowacją wielką burzę. Do gry wymagane jest stałe połączenie z internetem, z serwera Ubi gra pobiera dane (oraz tam są zapisywane save'y). Ma to uniemożliwić złodziejom grę w AC2 - jak donoszą media na dzień dzisiejszy zabezpieczenia są skuteczne - piraci mogą najwyżej pobiegać sobie po mapce. Wielu do tej pory nieuczciwych graczy poddało się i nabyło swój egzemplarz Assassina. Jeżeli system Ubi nie zostanie złamany mogą zajść wielkie zmiany w branży gier. Z pewnością reszta wydawców pójdzie w ślady francuskiego "publishera" i ta na dzień dzisiejszy innowacja stanie się powszechna. Część graczy legalnych skarży się na to, że w efekcie końcowym piraci będą górą, a oni ofiarami (swego czasu piraci atakowali serwery Ubi co powodowało brak możliwości połączenia, a co za tym idzie gry w AC). Osobiście kibicuję Ubi, może w końcu piractwo zostanie zniszczone. A co wy o tym wszystkim sądzicie? Jesteście za Ubi czy stoicie po stronie piratów? Czy to krok w dobrą stronę? Podobają wam się takie praktyki? Zapraszam do dyskusji na ten gorący temat :)

Tytuł: Re: Assassin's Creed 2 - zabezpieczenia antypirackie
PostNapisane: 06 kwi 2010, 16:32 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Final Fantasy VII
A jeśli ktoś nie ma internetu, a kupi grę? To jest bezsensowne, bo do gier single player nie powinno być wymagane połączenie z siecią. Wiem, że mało kto na świecie nie ma internetu, ale to już jest przesada.

PostNapisane: 06 kwi 2010, 16:36 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Skyrim, Orcs Must DIe, Dungeon Siege III, Deus Ex: Bunt Ludzkości, Super Meat Boy
Geralt z Rivii napisał(a):
A jeśli ktoś nie ma internetu, a kupi grę?

Na okładce z tego co widziałem w empiku jest spory napis "Gra wymaga stałego połączenia z internetem" (czy coś w tym stylu). Jeśli ktoś nie ma internetu to nie pogra.

PostNapisane: 06 kwi 2010, 17:40 
Casual
Casual

Naturalnie, że każdy porządny gracz, który szanuje dobrą grę i nie niszczy rynku swoim piractwem będzie stał murem za Ubisoftem, bo on właśnie promuje jego zachowanie. Akurat połączenie z internetem, w przypadku, gdy zakup zostanie już zrealizowany, nie powinno być problemem (patrząc na przykład na Polskę, połączenie z internetem posiada przynajmniej jakieś 96% będących w majętności komputera, jednak nie spojrzałem na żadne tabelki i wartość ta może mnie zaskoczyć), gdyż jest to najczęściej główny powód kupna jednostki. Idąc śladem tekstu, firma postawiła się sama w szachu, nieprawdaż?

Cytuj:
swego czasu piraci atakowali serwery Ubi co powodowało brak możliwości połączenia, a co za tym idzie gry w AC

Czy to nie oznacza, że jeśli znajdzie się paru nieprzeciętnych po "tej niepoprawnej stronie", to stale blokowany produkt stanie się bezużyteczny i Ubisoft zmuszony będzie anulować ten sposób ochrony?
Wyruszając trochę poza dział(Mówimy tu ogólnie o zabezpieczeniach): Poza tym pozostaje problem z grami w wersji konsolowej. Na moim ukochanym X-klocku przecież spiratowana wersja przejdzie bez problemu (o ile go przerobię, lecz w Polsce to nie problem), a wprowadzając ową protekcję uniemożliwią grę graczom znad Wisły, gdyż Microsoft uprzejmie nie uraczył nas Livem.

PostNapisane: 13 cze 2010, 16:07 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: WarcraftIIITFT, WoW
Te zabezpieczenie jest gówniarskie. Uprzykrza życie komuś kto kupił grę, zamiast zejść trochę z ceny. Czemu? Bo piraci prędzej czy później i tak złamią blokadę a legale i tak będą cały czas sprawdzać czy net działa.

PostNapisane: 12 sty 2011, 16:42 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Wiedźmin
nie chce nic mówić, lecz w internecie jest już pełno info. jak złamać te blokady ubi. Osobiście nie jestem fanem tego typu zabezpieczeń ponieważ kiedyś się na nich przejechałem (miałem problem nie mogłem grać przez jakiś czas. kilka telefonów do kumpli i po problemie) Niedługo wychodzi wiedźmin 2 i podobno maja być zabezpieczenia jak ubi mam nadzieję że nie będę miał problemu(już zamówiona EK wiedźmina 2) ;)

PostNapisane: 20 sty 2011, 10:44 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Zabezpieczenia są po to, aby je łamać. Jakby nie było w ogóle zabezpieczeń to skala piractwa by spadła. Będąc uczciwym graczem i czytając różne "cuda" dotyczące zabezpieczeń, które skutecznie uprzykrzają życie "tym dobrym", mam ochotę ściągnąć daną grę z internetu i sugerując się instrukcjami z różnych for umożliwić sobie normalne granie na pirackiej wersji. Poza tym kiedyś już pisałem odnośnie płacenia za wersję beta danego produktu. Idziesz do sklepu, wydajesz 130zł i stajesz się betatesterem. Poczekasz pół roku, pobierzesz 1GB łatek i możesz się cieszyć grą... Szkoda gadać.

PostNapisane: 20 sty 2011, 13:00 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Jeśli tego typu zabezpieczenia zostaną wprowadzone na szerszą skalę, to jasne, że ktoś je w końcu złamie. A wtedy zomg. Jeśli jednak nikt tego nie dokona, zainteresowanie grami drastycznie spadnie. Nie jest bowiem tajemnicą to, że piraci stanowią co najmniej połowę społeczności graczy.
Zresztą gdyby te gry nie były tak cholernie drogie, piractwo by spadło. I to jest jedyny sposób na ograniczenie ilości nielegalnych kopii, po stokroć bardziej skuteczny niż kolejne zawodne zabezpieczenia. Czy nie było tak, że pozornie genialna blokada w AC została złamana w trzy dni po premierze?

PostNapisane: 20 sty 2011, 14:19 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gry pewnie byłyby tańsze gdyby nie wydawali tyle kasy na opracowywanie kolejnych zabezpieczeń. No i wtedy ludzie kupowaliby oryginały. :)

PostNapisane: 02 lut 2011, 23:27 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: ...
Ludzie zabezpieczenia ubisoftu już dawno zostały złamane :) Jak do tej pory grą która czekała najdłużej na piracka wersje (o której słyszałem) był avatar bo ponad miesiąc, z ac2 to nie trwało nawet połowy tego czasu :) A ubisoft swoimi działaniami pogrążył tylko siebie, bo po ich gry przestaną sięgać osoby niedysponujące połączeniem internetowym :)
Obrazek

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 23 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona