Teraz jest 13 lis 2018, 00:59

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 6 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problem z Modern Warfare 3 po zmianie karty graficznej.
PostNapisane: 09 cze 2012, 08:01 
Casual
Casual

Gra w: Max Payne 3, Diablo III, Battlefield 3
Witam mam problem z MW3 (single i multi) po zmianie karty graficznej z Asusa GTX 560 DCII TOP na Gigabyte GTX 670 OC 2 GB a mianowicie po kilku minutach gry pojawia mi się czarny ekran a czasami gra zatrzymuje się w miejscu i widzę screena z gry (słychać dźwięk) komputer się nie zawiesza tylko sama gra. Po wciśnięciu ctrl+alt+del i powrotu do gry mogę grać dalej i po jakimś czasie znów to samo, przykładowo - czasem pogram 2 deathmatche bez problemu a czasami mam problem już w 1 grze. Z innymi grami nie mam żadnych kłopotów, Battlefield 3 wszystko full, Max Payne 3 full i śmigają bezproblemowo (o wiele wyższe temperatury w obydwu grach niż w mw3), Sterowniki najnowsze (na poprzednich miałem to samo) w desperacji windows 7 professional x64 sp1 świeżo przeinstalowany, gra instalowana kilka razy (sprawdzenie spójności plików i defragmentacja nie pomagają), wyłączenie antywirusa także nie, temperatury są w normie procesor i5 760 (OC 3,8 GHZ max 54 stopnie w MW3) karta po własnym oc z 980 na 1095 ma max 58 stopni w MW3, reszta podzespołów ma temperatury ok, przed własnym oc procka i karty także były problemy, na fabrycznych ustawieniach to samo, zasilacz mam corsair tx650, pamięć 2x2 Gb patriot viper II ddr3 1333 mhz cl7, na procesorze noctua nh-u9b se2, obudowa cooler master ammo 533, komputer czyszczony regularnie. Już brak mi pomysłów. Proszę o pomoc :(

Tytuł: Re: Problem z Modern Warfare 3 po zmianie karty graficznej.
PostNapisane: 10 cze 2012, 12:52 
Nazi Zombie

Gra w: komputer :P
Zrób następujący eksperyment:
powyłączaj w ustawieniach wszystkie graficzne opcje/ulepszaenia/anty-aliasingi/cienie i inne duperele, rozdzielczości nie zmniejszaj

Miałem coś podobnego z CoD WaW (czyt. gra się wieszała, czarny ekran itd.) i wyłączenie wszystkich graficznych dodatków załatwiło u mnie sprawę. Dodam, że z włączonymi "ulepszaczami" wizualnymi gra potrafiła zawiesić mi się od razu po wbiciu na serwer, a z wyłączonymi śmigam już kilka lat ;) Komputerek oczywiście w teorii powinien odpalić grę na full, ale nie wiedzieć czemu miał problem akurat z tą grą, co osobiście mnie zdziwiło.

Popróbuj z ustawieniami graficznymi, wyłączaj wszystko po kolei, testuj, a być może problem rozwiąże się tak jak u mnie. W razie czego pisz tutaj ;)

facebookowy fanpage Armii Call of Duty:

https://www.facebook.com/pages/Armia-Call-of-Duty-callofdutywarfarepl/1543483715885010?fref=ts

PostNapisane: 11 cze 2012, 15:38 
Casual
Casual

Dzięki za starania w udzieleniu pomocy ale zmiana ustawień w grze nie pomaga, próbowałem już każdej możliwej konfiguracji, żeby było śmieszniej mój kuzyn kupił 670 od msi wersję oc i ma ten sam problem na swoim windowsie home edition i do tego od 2 dni mamy komunikat w steam "w tej chwili gra jest niedostępna...) i za każdym razem musimy sprawdzać spójność plików żeby gierka odpaliła, także pozostaje chyba odłożyć MW3 na półkę i grać w Battlefielda 3, BO i MW2 :) bo jak widać niektóre 670 nie trawią nowego call of duty :(

PostNapisane: 12 cze 2012, 14:56 
Nazi Zombie

No trzeba przyznać, że MW3 zaliczył wtopę pod względem technicznym. Pojawił się błędy, których nie miał starszy brat (MW2). Oficjalna pomoc techniczna to też dno, gdyż "specjaliści" kiedy już raczą odpowiedzieć na zapytanie, raczą nas lakonicznym bełkotem dedykowanym dla każdego petenta. Ich szablonowe odpowiedzi nie rozwiązują najbardziej problematycznych crapów i to boli w tej produkcji.

Trochę szkoda, że nie mogłem pomóc, bo jak już wspominałem, miałem niemal identyczny problem z inną częścią CoD. Osobiście jednak zalecam, abyście się z kolegą nie zniechęcali, bo z moim wspomnianym incydentem borykałem się blisko 2 lata, zanim przy nowych sterach i właściwej konfiguracji ustawień gra zaczęła działać prawidłowo.

PS: Też rozważam przeprowadzkę na BF3 ;) Z kazdym kolejnym CoD'em coraz bardziej rozczarowuje mnie ta seria :/

https://www.facebook.com/pages/Armia-Call-of-Duty-callofdutywarfarepl/1543483715885010?fref=ts

PostNapisane: 15 cze 2012, 18:28 
Casual
Casual

Można zamknąć temat, już sobie poradziłem :) jakimś cudem kolejna zmiana zarządzania energią na preferuj maksymalną wydajność zadziałała :) chociaż wcześniej to nie skutkowało heh, na adaptacyjnym problem wciąż jest a po każdej zmianie na maksymalną wydajność problemu nie ma :)

PostNapisane: 18 cze 2012, 10:08 
Nazi Zombie

Temat zachowam otwarty w razie gdyby problem powrócił (czego osobiście nikomu nie życzę, grajta ile wlezie ;)).

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 6 ]