Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 26 wrz 2020, 03:05

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 3 z 3   [ Posty: 27 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kontrola modów
PostNapisane: 06 lis 2013, 10:20 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Skyrim
No ale jeśli się sortuje ręcznie to nigdy nie wiadomo czy w prawidłowej kolejności. Tak to ja robiłem na samym początku. Czasami autor moda podaje kolejność i to wystarcza, ale nie zawsze tak jest. Potem dowiedziałem się z obecnego forum o programie BOSS i on mi sortował mody. Niestety ma on swoje wady. Bo nie zawsze sortuje prawidłowo. Czasem trzeba samemu moda przestawić.

PostNapisane: 06 lis 2013, 16:22 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Skyrim Fallout 3 Fallout NV
to właśnie powiedziałem :)
dla mnie boss przestał istnieć już jakiś czas temu, wszystkie mody sortuję sam i zawsze wiem co powinno być pierwsze ( większość działa na ludzką logikę )

Jesli mamy mod patchujący główny kontent i dodajemy kolejny mod zmieniający mniejszą część to wiadome że ten główny ma być 1szy
jeśli mamy mod na światło jak CoT i dogramy ELFX to wiadome że Cot ma priorytet jeśli nie instalujemy Exterior lighting ELFX :)

Wszystko działa na logikę i wystarczy chwilkę posiedzieć a będzie działało. Nie ma programu i nie będzie nigdy który robi wszytsko za nas, i w sumie dobrze bo wiem w 100% co mam zainstalowane i po co mi konkretny mod.

PostNapisane: 08 lis 2013, 08:16 
InSkyrim

Jeśli ogarniasz mody tak jak tvtig to polecam robić to tak jak on czyli ręcznie ale dla 99% wyjadaczy Skyrima BOSS jest najlepszym rozwiązaniem. Nie oszukujmy się wszystkiego mieć nie można a przy dziesiątkach nowych modów dziennie BOSS nie ma prawa znać każdego. Zawsze używam tego programu bo wiele modów nawet tego wymaga dodatkowo warty uwagi jest Wrye Bash. Jako użytkownik nie zagłębiałem się w zasadę działania ale wiem że Wrye Bash na podstawie wszystkich twoich modów tworzy osoby plik pluginu w którym tworzy coś w rodzaju patcha. Zawartość patcha poprawia wiele rzeczy ale nie chce mi się tutaj tego tłumaczyć np. przy modzie do którego robiłem PL'ke Immersive Creatures Wrye Bash sprawia że wszystkie potwory zostają dodane do listy spawnu i bez czego pewnie z połowa mobków nie tworzyła by się nam w grze. Dodatkową opcją którą uwielbiam to np. bo ostatnim nagłym formatowaniu systemu muszę instalować Skyrim od postaw i wychodziło by na to że mam po moich save'ach (bo przy braku wszystkich modów które były przy zapisie robi się później niezła kaszana) ale w tym programie jest osobna zakładka która pokazuje między innymi listę modów zapisanych w grze. Wiem wiem rozpisałem się jak akwizytor ale to dla tego że już ktoś ostatnio mnie pytał o ten program i oszczędzam sobie podwójnego pisania :)

PostNapisane: 08 lis 2013, 08:47 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

@lordtorus mi BOSS nie działa prawidłowo. Nie sortuje modów. Obojętnie jakiego moda dodam to nie zmienia jego pozycji. Wcześniej to robił. Mimo, że grę przeinstalowałem i na nowo BOSS'a. Pozostało mi mody teraz ustawiać ręczne jak to robiłem na samym początku i jak wspomniał o tym @tvtrig.

PostNapisane: 08 lis 2013, 08:56 
InSkyrim

To widocznie musiałeś coś źle zrobić, jeśli nie sortuje modów które innym sortuje. Masz aktualną masterlist itd ? Bo to nie normalnie że program który działa tysiącom przestaje działać jednostce. BOSS podaje w zakładkach które mody rozpoznaje a które nie, tym zdiagnozuj problem.

PostNapisane: 09 lis 2013, 06:55 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Po uruchomieniu programu BOSS w pliku Skyrim.ini pojawia się taki wpis:

[GeneralWarnings]
SGeneralMasterMismatchWarning=One or more plugins could not find the correct versions of the master files they depend on. Errors may occur during load or game play. Check the "Warnings.txt" file for more information.

i mimo, że go usunę to jak ponownie uruchomię program BOSS to na końcu się w nim pojawia, że nie może poprawnie posortować pluginów i w plikiu Skyrim.ini

Pliku "Warnings.txt" nie widzę u siebie. Nie ma go :(

PostNapisane: 02 gru 2013, 19:44 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Nie mogę edytować tutaj to sorry za drugi post. Chciałem tylko powiedzieć, że po przeinstalowaniu gry program BOSS znów sortuje prawidłowo mi mody, a komunikat

[GeneralWarnings]
SGeneralMasterMismatchWarning=One or more plugins could not find the correct versions of the master files they depend on. Errors may occur during load or game play. Check the "Warnings.txt" file for more information.

który w pliku Skyrim.ini się wcześniej pojawiał. Przez co modów nie sortowało. Mimo po usuwaniu go ręcznie już się nie pojawia. :)

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 3 z 3   [ Posty: 27 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3