Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 19 wrz 2020, 15:26

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Climates Of Tamriel - Final Edition i ENB ogólnie.
PostNapisane: 26 gru 2012, 16:28 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Mod poprawia pogodę i sprawia, że noce oraz wnętrza jaskiń są o wiele ciemniejsze.

1. Ściągnąłem moda. Znalazłem foldery z różnymi typami plików esp. Wybrałem kilka przykładowych wgrałem do Data. Są tam też pliki xml. Nie wiem do czego, pewnie do instalki?
A może gdzieś indziej je wgrać i w jakissposób gra je używa? Nigdzie nic o tym nie mogę znaleźć. No nic tak czy siak wgrane pliki esp do folderu Data powinny dać efekt przecież.

2. Oczywiście dodatkowo ściągnąłem ten podstawowy borisa plik enbweather.esp, wrzuciłem do Daty, w konsoli dałem fw 81a i tak naprawdę nic się ni zmieniło. Bucha kolorami, znika mgła i wszystko nadal jest szare i brzydkie jak tylko wyłącze konsolę.
Obok folderu z plikiem enbweather.esp były też dwa inne jak InjectorVersion i VrapperVersion.
Ich zawartość dałem równeiż do folderu Data, próbowałem adresacje wczeniej czyli do folderu Skyrim. Też to nic nie zmienia. Już nie mam siły jak to ustawić wszystko. Błgam pomóżcie!
Kombinuje jak się da i ani pogody, ani kolorów, no nic. Szaro i mglisto :( :( :(

Tytuł: Re: Climates Of Tamriel - Final Edition i ENB ogólnie.
PostNapisane: 26 gru 2012, 19:49 
RON

Gra w: Banowanie ;]
Weź to zainstaluj NMM, bo wgrywanie ręczne ma to do siebie, że każdy plik MUSI być na swoim miejscu, sam używam Climates Of Tamriel instalowany właśnie NMM.

PostNapisane: 26 gru 2012, 21:07 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Ściągnołem ten cały NMM ale weź mi wytłumacz czy to są jakieś jaja? Mod o którym piszemy ma kilkanaście folderów w nich są pliki bsa, esm, esp. Prócz tego pliki xml w folderze Fomod.
NMM tego wogóle nie widzi. To co ja mam ręcznie powyciągać wszystkie pliki esp i całą resztę, skopiować, wkleić do jakiegoś folderu i dopiero instalować przez NMM. Jeśli tak to gdzies mam taki program który automatycznie nie potrafi tego zrobić. Całą robotę odwale ręcznie to co on wielkiego zrobi, poukłada mody w odpowiedniej kolejności :D
Nie no ja tu czegoś nie rozumiem chyba bez kitu, tak nie może być.

PostNapisane: 26 gru 2012, 21:14 
RON

Masz pobrany mod, spakowany domyślnie plik winrara. Odpal NMM kliknij zakładkę "mods" w lewm górnym rogu masz niebieski kwadracik z zielonym plusikiem klikasz na niego i wybierasz swój mod np. Climates Of Tamriel.rar. Mod doda się do listy NMM klikasz na niego i sam się instaluje, domyślnie do katalogu gry. Mam nadzieję, że zrozumiałeś, jak coś to pytaj śmiało.

PostNapisane: 26 gru 2012, 21:25 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Dzięki :) Zrobiłem tak jak piszesz. Wyskakuje mi error. Może dlatego że trzeba być zalogowanym. Dałem tryb offline bo nie wiem jakiego loginu użyć, nie było opcji rejestracji. O co tu chodzi?
A przy okazji jeśli mam ręcznie zamontowane mody i nie działa np. mi 10% to jak dam instalacje na nowo wszystkich przez NMM nie popsuje mi się to co do tej pory działało?

PostNapisane: 26 gru 2012, 21:38 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

ThorusBB napisał(a):
Dzięki :) Zrobiłem tak jak piszesz. Wyskakuje mi error. Może dlatego że trzeba być zalogowanym. Dałem tryb offline bo nie wiem jakiego loginu użyć, nie było opcji rejestracji. O co tu chodzi?
A przy okazji jeśli mam ręcznie zamontowane mody i nie działa np. mi 10% to jak dam instalacje na nowo wszystkich przez NMM nie popsuje mi się to co do tej pory działało?

// Uruchomiłem aplikację na nowo. Jak dodaje plik rar w ten sposób co piszesz to nie ma go ani w zakładce Plugins ani mods. W jaki sposób ruszyc tę instalację? Gdzie ten plik rar mi sie dodaje?

PostNapisane: 26 gru 2012, 21:42 
RON

Opcja logowania jest wtedy jak masz konto na Skyrim Nexus. Nie rozumiem nie działa Ci 10% czego?
Te mody, które masz zainstalowane ręcznie i działają, zostaw w spokoju. Error wyskakuje może dlatego, że nie usunąłeś resztek modów, które wrzucałeś ręcznie(mówie tu o Climates Of Tamriel).

EDIT: Jak to nie ma, musi być, jak robisz to tak jak opisałem, z resztą musisz chwilkę poczekać aż mod się załaduje.

PostNapisane: 26 gru 2012, 21:53 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Jest na dole zakładka dawnloads manager. I ten wczytywany niby mod ma status paused, nie aktywne są przyciski z boku typu lay itd. czekam już 10 minut na pewno trzeba tyle czekać? Nie ma jakiegoś paska postępu wczytywania? Dziwnie to wygląda. Usunołem wszystkie pliki dotyczące tego moda ręcznie które wrzucałem. Powinno działać przecież :(

Ostatnio edytowano 26 gru 2012, 21:57 przez ThorusBB, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 26 gru 2012, 21:55 
RON

Jak jest paused, to nie ruszy, zamknij na wszelki wypadek NMM odpal ponownie i jeszcze raz załaduj moda, powodzenia ;)

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]